Zakończyła się I tura wyborów. Do II tury zakwalifikowały się dwie od dłuższego czasu znane osoby , działające na niwie związkowej Pani Kowalik i Pan Kruk oraz dwie mniej znane Pan Ogrodnik i Pan Gajda.

Czy poszliśmy za pięknymi słowami i obietnicami? Czy dotychczasowe zaangażowanie w sprawy związkowe to za mało? A może to zaangażowanie oceniamy źle? A może myślimy, że dość mamy „starych” twarzy i czas na nowe.?

Pierwsze obserwacje.

  1. Pracownicy oddali swój głos na osoby, nie będące głównymi postaciami ruchu związkowego GAZAP. Nie sprawdzonych w boju związkowym. Po których nie wiadomo co możemy się spodziewać w przyszłości.
  2. Nie dostanie się do II tury Przewodniczącego NSZZ SOLIDARNOŚĆ. Roztrwonienie ogromnego poparcia jakie miał w ostatnich wyborach.
  3. Bardzo mała ilość głosów (jedna chyba z mniejszych w naszej Spółce „matce” GAZAP) V-ice Przewodniczącego NSZZ SOLIDARNOŚĆ.
  4. Nie wystarczająca ilość głosów by wejść do II tury Przewodniczącego ZZPRC.

Dlaczego pracownicy negatywnie oceniają wyraziste zaangażowanie w działalność związkową w przypadku jednego z kandydatów? Źle oceniono dwóch innych. Czy to za brak współpracy z pozostałymi organizacjami? Czy były inne powody takiej decyzji?

Idą albo już nawet są trudne czasy dla Spółki jakich nie było historii. Czy nowo wybrani nie wdrożeni w tzw. „boju związkowym” będą skuteczni? Czy mają wystarczające doświadczenie? Czy będą potrafić odważnie, bez obaw artykułować opinie pro pracownicze? Czy będą umieli analizować i czytać przekazywane im dokumenty, analizy finansowe na Radzie Nadzorczej? A może chcemy dać szanse nowym?

Na te pytania wkrótce poznamy odpowiedź. Kogo wybiorą pracownicy w następnej rundzie? Czy postawią na kogoś już sprawdzonego czy nowego?

By admin

5 thoughts on “Zmierzch „tytanów””
  1. Panie Andrzeju. Przewodniczący ZZPRC dzięki temu, że nie przeszedł do II tury będzie mógł zająć się sprawami związkowymi 😉 A „Solidarności” zwyczajnie należał się liść w p.sk . Teraz na ile to możliwe musimy wydusić jak cytrynę obietnicę ” polityków” . Skoro nie odbierają telefonów to trzeba ich ” nachodzić” w biurach , które są opłacane z …. naszych podatków. Proponuję wybrać jakiś dzień i co 2 tygodnie pytać ich o obietnicę wyborcze.

  2. Załoga pokazała środkowy palec solidarności oceniając jej współpracą z pracodawcą i sabotowanie działań innych. Nawet chyba cześć ich członków nan ich nie głosowała co oznacza ze są u nich ale gdy tylko zmieni się wiatr historii to się wypiszą. Wręga miał mało głosow bo nie miał kampanii wywiesił tylko plakaty. Nie było go u nas. A nowi .. jak w polityce palikot i reszta pojawi sie i znikną.

  3. Wybory najważniejsze najważniejsze bo to 6 tyś dodatkowej wypłaty, pieniądze dla prezesów co zadłużyli też są… Za miesiąc święta, ile dostaną pracownicy?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *