Obecni na spotkaniu przedstawiciele pracodawcy odcięli się od tego co na swojej stronie umieścił NSZZ SOLIDARNOŚĆ opisujący relację ze swojego spotkania z nowymi Członkami Zarządu. Zaapelowali o kulturalny z poszanowaniem godności innych ludzi dialog.

Na spotkaniu podkreślono, że za eskalację negatywnych emocji odpowiedzialne są w głównej mierze artykuły publikowane na związkowej stronie WWW.

Nie należy spodziewać się rewolucji po przyjściu nowych członków Zarządu, a jedynie ewolucyjne zmiany ze szczególnym naciskiem na proces w jakim przebiega handel w Grupie.

Przedstawiciele związków obecnych na spotkaniu zaakcentowali, że w rejonie nie ma już takich firm jak „Żelatyna”, państwowych uzdrowisk w Nałęczowie, mleczarni, fabryki łożysk w Kraśniku itp. i nie będzie naszej zgody by los taki podzieliły PUŁAWY.

Podkreśliliśmy, że nie zgadzamy się ubożenie pracowników PUŁAW, których płaca w ciągu 10 lat istnienia Spółki zmalała ponad 1,5 razy porównując ją do średniej w Polsce 10 lat temu i obecnie.

Zwrócono uwagę na zagrożenia związane z tym że instalacje obsługiwane są przez pracowników, którzy w swojej kategorii mają grupę A co nie upoważnia ich do samodzielnej pracy. W związku z powyższym należy podjąć niezwłoczne starania o to by byli to pracownicy z kategoriami B, C i D.

Zarząd kilkukrotnie podkreślił, że nie spodziewał się tak merytorycznej prowadzonej w miłej atmosferze rozmowy.

Strony ustaliły, że ciąg dalszy rozmów między organizacjami związkowymi a pracodawcą będzie kontynuowany.

By admin

3 thoughts on “Informacja po spotkaniu z Zarządem”
  1. Po tylu latach to każdemu powinno się podnieść o jedną kat do góry. Nie tylko ci co mają A zasługują na więcej. Byłaby podwyżka i docenienie pracy załogi.

    1. Masz rację, jedna kategoria to minimum. Ludzie, którzy pracują na jedną zmianę zaczynają odchodzić z zakładów bo w tych czasach 5 tys brutto to żaden rarytas, tym bardziej przy tak wysokich podwyżkach rachunków i kosztów życia.

  2. Wiadomo jakie decyzje w socjalnym? Coś się zmieniło? Znowu trzeba przeciągać aby jak najpóźniej wpłacać świadczenia?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *