Dziś odbyło się spotkanie z z nadinspektorem pracy. Omówił wyniki swojej kontroli. Najważniejsze informacje:

1. W ostatnim okresie (około miesiąca) Pion Personalny zaakceptował blisko 75 wniosków o awanse poziome w tym również około 20 tych, które zalegały od kilku miesięcy. Jeśli wnioski docierają do kadr i nie zawierają błędów formalnych są akceptowane.

2. Kontrolowanym obszarze Kaprolaktamu ułamek procentowy był taki, że pracownikom za nadgodziny oddawano wolne. W większości przypadków płacono.

3. Pracodawca może rozmawiać z kim chce nawet z Forum Partnerów Społecznych, ale sprawy wymagające konsultacji czy uzgodnień wynikające z ustawy związkowej, czy też z kodeksu pracy musi konsultować ze wszystkimi organizacjami.

By admin

15 thoughts on “Ruszyły awanse poziome”
 1. To teraz takie pytanie co z wnioskami które zawierają błędy? Czy one są zwracane na wydziały z adnotacja czy poprostu leżą sobie i się kurza a zainteresowani nie wiedzą co się z nimi dzieje? I może ktoś przedstawić jak wygląda droga takiego wniosku? Bo my wiemy tylko tyle że wnioski wychodzą od kierownika wydziału i gdzie dalej idą? od razu do personalnego czy jeszcze przez innych kierowników? dyrektorów? zarząd? prezesa? Gdzie mogą te wnioski zginąć i dlaczego? Ile osób podejmuje decyzję odnośnie takiego wniosku.

  1. wnioski idę od mistrza do kierownika wydziału, dalej do kierownika zakładu i dyrektora produkcji. A stąd do personalnego.
   Jest wiele miejsc gdzie mogą utknąć.
   Trzeba zdiagnozować miejsce gdzie ugrzęzły.

  1. Ruszyła bo 75 osób otrzymało nowe angaże. W kolejce czekają następne. Procedura awansów poziomych nie ma określonego czasu rozpatrywania wniosków. Przez to czas ich rozpatrywania może trwać i trwać. I mogą leżakować w szufladach.
   Powinno być to w układzie doprecyzowane. To może być wąskie gardło, które trzeba poprawić.

   1. Czy te angaże już trafiły do pracowników?? Bo nikt kogo znam, a miał w tym roku pisany wniosek o zmianę grupy takiego angażu nie dostał.

 2. Oczywiście, że powinno być to w układzie doprecyzowane. Działacze związkowi podpisując taryfikator i zasady tego nie widzieli? I tacy mają decydować o uregulowaniach dla pracowników? Wysłać ich do szkoły!

 3. Panie Admin, proponuje się przejść do kierowników wydziałów, zakładów i sprawdzić ile podań leży w biurku. Są wydziału, gdzie ludzie czekają po 5 lat na wycenę i czeka może z 50 osób na awans poziomy!!!. Ale wiecznie jest spychologia że prezes że dyrektor, że kierownik. Skończyć w końcu z tą patologią!!!!

 4. Prawda jest taka że gdyby związki całej grupy azoty podjęły rozmowy o stażowym to może coś w tej kwestii by drgnelo to samo z innymi postulatami decyzję zapadają w Tarnowie trzeba to w końcu przełknąć

 5. Dlaczego aparatowy który ma egzamin na sterownie nie dostał np grupy 4c tak jak wyceniał mistrz ? Nawet aparatowy który grupa 4a i egzamin na sterownie też wycena negatywna a sterowniczy który zastępuje mistrza z grupą 5b też nie dostał c to jak to jest z tymi awansami ? Chyba tylko dla wybranych no jak by ruszyły to kazdy by się znalazł w swojej grupie

 6. Aparatowy z 12letnim stażem mając egzamin na sterownie nie dostał 4c drugi aparatowy z mniejszym stażem także z egzaminem na sterownie jak był w a tak jest a sterowniczy z ponad 16 letnim doświadczeniem i zastępujący mistrza jak był w b tak jest , to jak to jest z tymi awansami ? Dla wybranych ?

 7. To gdzie te awanse poziome ruszyły??? Bo na Pakowni żadnych awansów nie ma. Kierownik powiedział, że u niego będzie Żero awansów i on niczego nie podpiszę. A majstrowie mają pełne gacie i mobbingują pracowników. Nie interesuje ich zdrowie i bezpieczeństwo pracowników tylko jakieś „normy” tonażowe. Zapraszamy na pakownię. Niech kierownik powie ilu pracowników w przeciągu ostatnich 3 lat i za co dostało awans poziomy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *