ADMINISTRATOR: Forum Partnerów Społecznych zaproponowało dodatek dla mistrzów. Co nasz związek na to?

WICEPRZEWODNICZĄCY: Jak najbardziej tak, ale czy tylko im taki dodatek się należy? Przekroczono kolejną granicę przyzwoitości. Rozmawia się tylko z jednym związkiem, który jak wynika z przedstawionej propozycji nie ma bladego pojęcia o realiach zakładowych.

ADMINISTRATOR: To znaczy?

WICEPRZEWODNICZĄCY: Osób kierujących pracownikami jest znacznie więcej. Dyspozytorzy mocy, niektórzy specjaliści. Nie mówiąc już o kierownikach. Po za tym uważam, że są znacznie poważniejsze tematy do rozwiązania jak chociażby podwyższenie kategorii pracownikom pakowni, czy też uruchomienie awansów poziomych. Dlaczego o tym nie rozmawiamy?

ADMINISTRATOR: Ja myślisz skąd więc taka propozycja Forum Partnerów Społecznych?

WICEPRZEWODNICZĄCY: Dobrze wiesz że to „tuba propagandowa” pracodawcy.

ADMINISTRATOR: Słabe to.

WICEPRZEWODNICZĄCY: Niestety obserwujemy brak konsultacji ze wszystkimi organizacjami i to przynosi takie skutki.

ADMINISTRATOR: Czyli jak rozumiem organizacja nasza nie poprze tego?

WICEPRZEWODNICZĄCY: W przedstawionej formie nie. Propozycja wymaga modyfikacji. Ja zajął bym się najpierw ważniejszymi sprawami o których wcześniej mówiłem.

By admin

2 thoughts on “Przekroczona kolejna granica …”
  1. Jezeli FPS jest „tubą pracodawcy” to czyją tubą jest KOP – jakiejś opozycji ? W koło Macieju. Przedłużycie negocjacje udając rozmowy o rzeczach ważniejszych byleby przetrwać do kolejnych wyborów? Jaka jest formuła nadawania ważności rzeczom? Własna miarka? Taki jest Wasz cel ? Gdzie jest interes Załogi? Pod chmurką przed budynkiem Zarządu? To są innowacyjne standardy ? Jeżeli ktoś chce się porozumieć to się porozumie bez względu na wagę sprawy. Na marginesie: to nie Solidarność „strzelila focha” i wyszła z FPS.

    1. A w którym akcie prawnym jest mowa o tworze takim jak fps? Przecież to zwykła ściema zarządu żeby udawać dialog ze stroną społeczną

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *