ADMINISTRATOR: Dziś zebranie związków zawodowych będących w sporze zbiorowym?

PRZEWODNICZĄCY: Tak. Koledzy z ZZPRC zwołali dziś zebranie by wybrać wspólną reprezentację związkową i nakreślić plan dalszych działań.

ADMINISTRATOR: To jednak mamy kolejny spór w Spółce?

PRZEWODNICZĄCY: Trzeba uzyskać jeszcze oficjalne potwierdzenie z Państwowej Inspekcji Pracy. Pracodawca który nie zgłasza sporu naraża się na konsekwencje wynikające z Kodeksu Karnego.

ADMINISTRATOR: W Tarnowie pracownicy uzyskali dodatkowe środki finansowe po 5000 zł?

PRZEWODNICZĄCY: Jeśli to prawda to ……. Szkoda słów. W 2021 pracodawca nie wypłacił chociaż mógł o co wnioskowaliśmy po 2500zł. I nie dajmy się okłamać, że to wina wyłącznie ZZPRC, że tych pieniędzy nie było. Wnioskowaliśmy o porozumienie w 2021 roku w sprawie L2 i wypłaty 2500zł, a rozmowy podwyżkowe na rok 2022 chcieliśmy rozpocząć właśnie w tym roku. Pracodawca to dorzucił. W tym roku wnioskowaliśmy o 4000 zł nagrody. Pracodawca to odrzucił. A lekką ręką wypłacono w Tarnowie po 5000zł.

ADMINISTRATOR: Można powiedzieć, że to trochę z naszych pieniędzy?

PRZEWODNICZĄCY: Teoretycznie. Od nas do Tarnowa z zysku przekazano ponad 100 mln.

ADMINISTRATOR: Pracodawca i u nas może dać po 5000 zł i szantażować, że da jak zakończy się spór?

PRZEWODNICZĄCY: Nie wiem. Może. Gra toczy się nie tylko o nagrodę. To jeden z elementów. Gra toczy się o godziwe podwyżki i powrót stażowego. Na miarę historycznych wyników finansowych Spółki. Jak nie przy takich zyskach to kiedy?

ADMINISTRATOR: Kto będzie reprezentował uczestników sporu?

PRZEWODNICZĄCY: Myślę, że powinni być to związkowcy zwolnieni z obowiązku świadczenia pracy ze względu na dużą ilość spraw i spotkań z tym związanych.

By admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *