ADMINISTRATOR: Jakie są oczekiwania po jutrzejszym spotkaniu?

PRZEWODNICZĄCY: Na wiele nie liczę.

ADMINISTRATOR: Jednak pracodawca głosi, że nie chcieliście podwyżek w tamtym roku i w tym również?

PRZEWODNICZĄCY: Niewiele osób zna kulisy rozmów. Pod koniec 2021r. jeszcze jak byliśmy w Forum Partnerów zaproponowałem na nim by stworzyć porozumienie wpisujące 2 godzinkę do układu zbiorowego pracy i wypłaty 2500zł. Takie porozumienie podpisali by wszyscy. Nie było dobrej woli. Tylko zrządzenie losu i nasza zagrywka taktyczna pozwoliła na wpisanie tej drugiej godziny. Gdyby nie to znów „boksowalibyśmy” się o nią.

ADMINISTRATOR: A te 5,6% procent w tym roku?

PRZEWODNICZĄCY: Tu znów zastosowaliśmy wybieg. Zaproponowaliśmy by utworzyć porozumienie dotyczące wyłącznie dotyczące płac. Bez innych tematów.

ADMINISTRATOR: O jakie tematy chodzi?

PRZEWODNICZĄCY: W porozumieniu z 2021r. które nie podpisał ZZPRC pracodawca próbował wprowadzać zapisy o których nie rozmawialiśmy. Dotyczyły one definicji minimalnego wynagrodzenia.

ADMINISTRATOR: Wrócę do tych 4,4%. Nie chcecie?

PRZEWODNICZĄCY: Co to za negocjacje, na których przychodzi pracodawca i mówi daję 4,4% albo bierzecie, a jak nie to oznacza, że nie chcecie podwyżek. Pracownicy powiedzą to po co wy tam jesteście?

ADMINISTRATOR: Czyli jak pracodawca nie zaproponuje nic więcej co dalej?

PRZEWODNICZĄCY: Wczoraj się spotkaliśmy. Mamy plan. Proszę wybaczyć tu ich nie będę ujawniał.

ADMINISTRATOR: Ale ostatnio wasze plany poznał pracodawca?

PRZEWODNICZĄCY: Bez obaw tej organizacji nie zaprosiliśmy na spotkanie.

By admin

8 thoughts on “Rozmowa o jutrzejszym spotkaniu…”
 1. Powiedzmy sobie szczerze ze związku solidarność pozostał już tylko szyld. Wyjście ze wspólnego stanowiska związkowego to skandal. Na szczęście przynależność moja do tego związku to już historia.
  Każdy szanujący się pracownik liczący na godziwe wynagrodzenia powinien zrobić to samo.

  1. A co z awansami poziomymi. Przecież to jest żenada w biały dzień, żeby tak jawnie łamać zapisy ZUZP. Co z IV grupą na Pakowniach??? Inni by chcieli też wyższych grup??? Ciekawe kto z nich wytrzymałby choć kwartał w tym KIERACIE. Do pracy za LUDZI PRACY!!!!

   1. Liczę, że na dzisiejszym spotkaniu z zarządem o 13:30, Panowie z ZZPRC oraz Solidarności będą tak samo wygadani jak przez ostatnie kilka dnia na stronie internetowej ZZPRC.

    1. Ja bym wolał żeby walczyli o współmierne do inflacji, najniższej krajowej i zysków jakie wypracowaliśmy podwyżki, a nie obrzucali się goownem przy poklasku prezesiny

  2. Na pytanie dlaczego należysz do solidarności to usłyszałem tak. Oj nie chce mi się wypisywać. Bo jeżdżę sobie na wycieczki. Albo hit bo znajomi są tam zapisani więc nie będę się wyłamywał. Ludzie powinni się wypisać z S by sprawić by ten związek przestał być reprezentatywny. Skończyło by się mącenie Kamińskiego.

 2. Jeśli zarząd przychodzi i rzuca na stół 4.4% i mówi albo to albo wprowadzą ustawą to nie są negocjacje płacowe tylko łamanie praw pracowników. Nie zaproszone związki mam nadzieję to solidarność? Spotkanie jest po to żeby zarząd znowu przedłożył 4.4, związki się nie zgodzą (bo mają rację) i znowu felietonista będzie opisywał licznik strat za ubiegły rok i że w tym roku szykuje się powtórka z rozgrywki i będą liczyć że ludzie to łykną.

 3. Na ruchu ciągłym dobrze ktoś napisał: jak by było podwyżki były podpisane w ubiegłym roku to był zapis że w tym roku żadnych rozmów. A nawet jak by były podpisane w ubiegłym roku to wprowadzone by były w rok roku, więc nie można by było powiedzieć w ubiegłym roku było 5.6%. więc zarząd i tak by gadał że łącznie mamy 10%. Abstrahując już od tego w którym roku to łączna inflacja sięga 14% a oni chcą nam dać 10% więc co to za podwyżki kiedy my nawet na zero nie wyjdziemy 😂

 4. Smieszne sa te zwiazki :Ddddd a juz najsmieszniejszy jest Kaminski:Ddddd wy nic nie robicie wy bierzecie ile wam daja od roku czasu obudzcie sie wszyscy i zobaczcie i wynegocjowaliscie ! Bo nic okragle 0! Ile dali tyle jest brane! Wy wiecie co to sa negocjacje ?!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.