1. PYTANIE1. Czy możesz przybliżyć czym pracodawca argumentował propozycję 4,4%?

Pracodawca poinformował, że dał już pracownikom w tym roku 5,6% Razem z tym 4,4 % da to 10% procent podwyżki czyli tyle ile wynosi inflacja. Zaproponował również rozmowy o nowym taryfikatorze.

PYTANIE2. Co strona społeczna na to?

Zdecydowanie za mało.

-5,6% odnosiło się do poprzedniego roku a nie do bieżącego

-propozycja 4,4% to koszt pracodawcy około 10 mln zł przy zyskach do blisko 500 mln tak jak ….. Bez komentarza.

-zaproponowanie rozmów o nowym taryfikatorze bez gwarancji że będą pieniądze na jego wdrożenie, to jawne ….. Bez komentarza.

PYTANIE3. Co dalej?

Dalej przez 30 dni tj do około 9 czerwca br. będą trwały rozmowy.

PYTANIE4. Prawie wszystkie organizacje zrezygnowały z Forum Partnerów Społecznych. Dlaczego?

Uzasadnienie jest w piśmie do pracodawcy. Wygląda na to że pracodawca wykorzystywał forum jak metodą chwalenia się na zewnątrz jaki to wspaniały dialog panuje w Spółce. Tymczasem większość organizacji odbierała to negatywnie.

Dziękujemy za rozmowę.

By admin

14 thoughts on “O spotkaniu w sprawie płac z Przewodniczącym”
 1. Patrząc na sytuację do 9 czerwca nic się nie zmieni i zarząd już nic innego nie zaproponuje.
  Jakie działania mają zamiar podjąć związki? Czy połączycie siły i weźmiecie się w końcu za konkretne działania czy pracownicy mają zadowolić się ochlapami przy tak ogromnym zysku?
  Nie ma na co czekać, do roboty!

   1. Niech sie zastanowią Ci co placa skladki na związki i ich popierają.
    Zwiazki w tej firmie nie znaczą zupełnie nic.

    1. Dokładnie tak! Związki nie pochwaliły się również, że zarząd chce wprowadzić nowy taryfikator do końca września. Po co ludzi wyprowadzać z błędu że to będzie trwało pół roku jak nie więcej.

 2. Ktoś się w końcu zdenerwuje, a będzie zdenerwowany to łatwo o pomyłkę lub zła decyzję, stanie instalacja to się zarząd zastanowi. Widzą odpływ pracowników, nie wiedzą co z tym zrobić? Zacząc ku.wa godnie płacić! Aparatowy 4300, kasjerka 4000. Nie umniejszając nikomu coś tu chyba nie do końca działa jak trzeba.

  1. Kolego nic się nie zmieni dopóki ta złodziejska mafia bedzie u koryta.Owszem przyjdą następni ale może nie będą tak bezczelni,bo chyba bardziej sie nie da i na zachęte by pokazać że są „lepsi” rzucą jakimś groszem

 3. Mam pytanie do wszystkich pracowników?
  Po co nam związki?
  Jeżeli podwyżki i tak są takie jakie chce zarząd? Dzięki związkom zyskujemy ich wzajemną kłótnie o wlasny dobry byt, co za tym idzie przeciąganie podwyżek! Zamiast podwyżek pod koniec października dostaliśmy na początku lutego… Po 4 miesiącach i to bez 2500! Te przeciągnięcie w czasie ma kolejny minus ponieważ teraz zarząd mówi że w tym roku dał 10% hahaha Reasumując jak by podwyżka była podpisana w zeszłym roku na naszych kontach było by więcej o 2500 i zarząd nie mógł by powiedzieć że w tym roku limit wyczerpany bo podwyżki łącznie wyniosły w tym roku 10%

  1. Tylko wariat płaci na związki.
   To jest tylko utrzymywanie darmozjadow .
   Jak mozna płacić skladke za nic?
   Ten kto to robi tez ma w głowie pusto

 4. Związki będą czekały i nic nie robiły ciągle jest to samo aby czekać i czekać w końcu oni mają po 10tys i są zadowoleni

 5. Na zzprc Tarnów piszą o nagrodzie motywacyjnej za 1 kwartał która ma być wypłacona z czerwcowa wypłatą. Ktoś coś wie?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *