Poniżej przypominamy jednolite stanowisko organizacji związkowych przedstawione 02-02-2022r. w sprawie podwyżek płac.

By admin

10 thoughts on “Przypominamy stanowisko”
 1. Minęły 3 miesiące i pracodawca nie odniósł się do propozycji.
  Wczoraj mówi że chce 2 tygodnie na przeliczenia.
  Pracodawca gra ewidencje na czas i na brak jednolitego stanowiska.
  .

  1. Jak sytuacja z nagrodą na dzień chemika? Gdzie jakieś pismo?
   Biorąc pod uwagę zysk spółki to należy nam się coś więcej niż minimum jak to było z nagrodą na święta Bożego Narodzenia.

 2. ZA Puławy miały wstępnie 456 mln zł zysku netto w I kw. 2022 r. !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  Czy taki zysk upoważnia do godziwych podwyżek, wprowadzenia stażowego i paru innych dodatków???

  1. A ja mam nadzieję ze zwiózł zawodowe będą przez te 2 tygodnie Naciskać prezesa Skwarka aby ten zrobił to co obiecał w kampanię czyli zadbał o godny wzrost wynagrodzeń…

 3. W prawdziwej demokracji,coś jak jest w Szwajcarii,ten zarząd powinien być odwołany przez pracowników skoro nie spełnia woli ludu,czyli nas roboli.to my go utrzymujemy dzieki naszej pracy może paść swoje tłuste dupy,a ten pokazuje ze wlasnie w nich nas ma.To świadczy o tym że nie zależy mu na tym żeby pracownik był zmotywowany i godziwie nagradzany.Ta władza,to całe towarzystwo partyjne to symbol calkowitego upadku moralnego i napychania swoich karmanów bez wzgledu na okoliczności.A co do związków to chyba lepiej przemilczeć te ciepłe kluchy,metoda byle tylko nie zajść za skórę tłuściochom

 4. Nie wszystko na raz, jak są negocjacje to związki dokładają stażowe, awanse, zaraz negocjując podwyżki będziecie rozmawiać też o jakości mydła czy napojów że stozapu.
  Jak się negocjuje podwyżki to należy się skupić na tym i nie dawać rozmydlic tematu bo drugi rok negocjujecie a utargowaliscie 5.6 procenta co w porównaniu z inflacja jest po prostu śmieszne.
  Aparatowy zaraz będzie zarabiać jak kasjerka w markecie i to jest porażka związków, nikogo innego. Zrobiliście z ludzi obsługujących instalacje dziadów, bez żadnej motywacji, bez żadnej zachęty do poszerzenia wiedzy. Wymaga się od nas wiedzy i gotowości do działania w święta, w nocy, każdy ma znać instalacje i wiedzieć co robić gdy coś się dzieje i zdaje się że o tym zapominacie, wy – związkowcy i wy – zarząd.
  Narazie wam się udaje, aby nie było któregoś dnia tak, że aparatowy czy sterowniczy zmęczony dorabianiem w drugiej pracy po pracy na azotach , bo na azotach zarabia byle jak i musi dorabiac, postawi fabrykę sztorcem albo odstawi numer jakiego technologie nie przewidzieli. Eksploatuje się pracowników nie dając im godziwie zarobić, dorabiają po pracy, nie tak to chyba powinno wyglądać.
  I nie, nie narzekam, pracuje po 16 godzin dziennie minimum już od dłuższego czasu, bo za 4300 pensji aparatowego to sobie teraz można szarej maści kupić jak się ma rodzinę.
  Zarząd was przeciąga, wyniki kosmiczne, a pensje jak były marne tak są.

 5. Ta wrona w męskiej postaci to jednak ulom, tak jak mówili na moczniku, człowiek wielu talentów tylko nie logicznego myślenia. W przed dzień negocjacji wysłał własne stanowisko, propozycję zzprc, w sprawie podwyżek, w sumie nie głupią, ale trochę niższa niż podpisały wszystkie organizacje.
  Nagle zrozumiałem dlaczego wódz powiedział kiedyś że nie wie kim jest ten człowiek. Jakoś w zeszłym roku zdaje się padły podobne słowa. Ja też bym się trochę wstydził, że wybrałem człowieka który w przeddzień negocjacji wykłada stanowisko wszystko organizacji na pysk. Cóż, nie każdy jest światły i obyty, zdążają się ludzie kooperujący prace innych pozbawieni tych cech.
  Szkoda, wspólne stanowisko było nieźle, propozycja Piotra była nie zła, ale nie postawione przeciw sobie. Pracodawca ma z was niezła bekę koledzy związkowcy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *