W rozwinięciu pismo do zarządu.

By admin

29 thoughts on “600 zł mało. IV BOP bez naszej zgody.”
 1. Pan Janiszek bedąc w Zarzadzie i zaznaczam pracując od dlugiego czasu na różnych szczeblach w Zakladach Azotowych tylko kompromituje sie tym ze dopuszcza powrot 4 brygadowki.
  Co to stołek robi z człowieka.
  Zakłamanie i fałsz przemawia przez tego Pana

  1. Więc się przygotujcie na niższą 13stke i premie w przyszłym miesiącu ze względu na program do wyliczania polskiego ładu u nas w firmie

  2. Czyli tak jak myślałem, żadne.
   Przerzucacie się tylko pismami i żadnych efektów tego działania nie widać, a stawki na zakładach zaczynają być dramatycznie niskie.

  1. Jakie kroki prawne mogą podjąć pracownicy, którzy od dawna są oszukiwani przez pracodawcę???? Od dawna nie są przestrzegana zapisy ZUZP i pracownicy, którzy spełniają warunki z poziomej grupy płacowej z katogorii C są cały czas poniżani i marnie opłacani tkwiąc w kategorii poziomej A. Może niech wszystkie ZZ w końcu wezmą się do roboty i zaczną działać w imieniu pracowników. Czekamy na zainicjowanie POZWU ZBIOROWEGO wobec pracodawcy, który od lat w sposób przestępczy nie przestrzega prawa i łamie zapisy ZZUP!!!!!??

 2. Tak jak się mnie wynagradza, i tak jak się mnie motywuje – tak dokładnie będę pracować. Obym ja się nie pomylił przy obsłudze instalacji

  1. Wiecie czemu nie ma awansów poziomych? Bo przez te lata nie było ustalonego wskaźnika wzrostu wynagrodzeń. Nie było przeznaczonej kasy na takie ruchy. Tym się zarząd zasłaniał

   1. Awanse poziome tam gdzie miały być tam są… Od grupy 7 wszyscy mają C a w większości D. Czyli tam gdzie miały być dane, są przyznane 😉 a najgorsze zrobiły się związki, teraz idealnie widać o co walczą 🙂

 3. A ja proponuję wziąść się w kupę (macie jeszcze 13 dni prawie dwa tygodnie) i opracować wspólne stanowisko co do rozmów podwyżkowych. Nie ma co roztrząsać co było trudno „mleko się wylało” czasu nie cofniemy. Zadbajcie o to żebyśmy nie zostali znów oszukani jak przy nagrodzie na święta Bożego Narodzenia, zadbajcie o to żebyśmy dostali jakieś godziwe podwyżki, zadbajcie o to żeby każdy był w swojej kategorii, zadbajcie w końcu o nas. Ludzie naprawdę mają już dość waszych przepychanek międzyzwiązkowych. Ptaszki ćwierkają o rekordowo wysokich wynikach niech prosty „robol” też to odczuje. I tego nam pracownikom życzę, bo od was to takich działań wymagam. Zacznijcie znów być związkami pracowników, nie pracodawców.

   1. Więc wytłumacz mi geniuszu podatkowy taką sytuację: dwóch pracowników, umowy na czas nieokreślony, skończone 26-lat, obydwaj wypisani z PPK. Jeden, zaszeregowany do 5B dostaje 426 zł, drugi zaszeregowany w 4B dostaje 380 zł.

    Wytłumacz mi jak mają się do tego kwestie podatkowe, bo nawet rachuba nie wie, co się odwaliło.

    1. Po to są związki aby wymusić na pracodawcy informację w kołchoźniku dlaczego takie rozbieżności w wypłacie nagrody. Działać panie i panowie przewodniczący.

 4. Niestety W ZZPRC zostałem zablokowany także niestety nie mogę nic napisać temu lumpowi spod budki z piwem, a mianowicie Sławusiowi Wondze. Wiedz ciulu jeden, że wielu Operatorów na pakowniach ma dużo lepsze wykształcenie od ciebie ale przez takich lumpów jak ty nie mogą awansować na lepsze stanowiska i nie są zapraszani nawet na rozmowy kwalifikacyjne gdyż poprzez wasze bandyckie działania jest to blokowane. Czas żebyś zszedł że sceny i się trochę poduczył, zrobił jakiś kurs i poczytał o kulturze. Także panie (Chamie) SW znikaj z planszy.

  1. Nie wiem kolego czy zwróciłeś uwagę jak Wonga nazwał pakownie,otóż napisał że problem z frekwencją referendalną jest na peryferiach,czyli na pakowniach.Nie dość ze i tak jesteśmy spychani na margines to jeszcze taka menda jedna z drugą pogłębiają ten dystans,zero szacunku do ćieżkiej pracy do pracownika który naprawdę ostro tyra,bez względu na świeta na pogodę na ogólne warunki pracy.tania siła robocza do hu.a?jak piszesz,przyspawać się do taboretu obiecując ludziom mleko i miód ale późńiej już zza biurka robotnika sie nie dostrzega,następna wizyta na hl dopiero przed kolejnymi wyborami,jak potrzeba poparcia.wypierda.c z takim podejściem,na śląsku takie związki zostalyby już dawno wyniesione na kopach a u nas toleruje sie ich pojebane wojenki za nasze ciężkie pieniądze

 5. No i co dalej. Dalej będziemy ru..ani w d… . Myślę że jest jedno wyjście z obecnej sytuacji związki powinny się zjednoczyć i zrobić duży protest przeciwko wykorzystywaniu Puław przez inne zakłady grupy. To od nas powinien byc prezes grupy to Puławy powinny mieć coś do powiedzenia. . Pora naprawić to co zespół Karpiński. Inaczej dalej będziemy wykorzystywanym wołem roboczym.

  1. Żadne bo jedyne co potrafią to przerzucać się pismami. Siedzą cicho i czekają z niecierpliwością na wynik wyborów, żeby później pozałatwiać swoje interesy.

 6. Wszystko ucichło. Nie było tematu. Podwyżki komiczne. Zyje się coraz gorzej i drożej. Firma wykręca świetne wyniki, możemy być dumni i się tą dumą najeść.

 7. W listopadzie były hasła typu: szybko podpisywać co dają bo nie będzie nagrody rocznej ani premii i nie będzie niczego… Kurde teraz piszą, że zyski są i będzie cała nagroda, a nawet premia i to 20%. Dlaczego ludzi, robotników tak brzydko się okłamuje?

 8. Związki może ktoś wie kiedy wypłata rocznej? No i według mnie tak kozaczyliscie ze wyniki będą dobre to negocjacje odrazu rusza, wy jedni drudzy i trzeci już powinniście postawić jakieś żądania równo z opublikowanymi wynikami ale nie bo po co, znów będzie trwało wszystko wieki a na koniec sypną 100 zł podwyżki.

 9. Teraz majówka, zaraz wakacje, więc powtórka z poprzedniego roku…
  Zaczną we wrześniu i skończą w 2023 😂 nagrodę mogą wypłacić teraz, ale mają czas do 10 czerwca, znając ich zaangażowanie w dobrobyt dla pracownika to pieniądze będą 10 czerwca, bo Ty możesz poczekać, tylko im się należy natychmiast 😉

 10. Skoro żadnemu związkowców nie zależy na czymkolwiek, po co się przemęczać, mają stawki z górnej półki, ciepłe biuro, przerwa 8godzin w pracy. Po co się narażać i cokolwiek cudować. Siedzieć cicho do 10tego, jakoś bedzie. Takie mamy związki. Wszystkie. I wręga i solidarność i cała reszta. Czego wy się jeszcze spodziewacie? Przecież ta banda nie ma żadnego biznesu żeby „walczyć” z pracodawcą o dobro pracowników, nie gryzie się ręki która cie karmi. Ich karmi pracodawca. Całkiem dobrze ich karmi. Moim zdaniem, należałoby ich wszystkich zdelegalizować, i wysłać do roboty na fabrykę, bo za bardzo im się poprawiło i zapomnieli po co zostali związkowcami. Praca związkowca powinna być społeczna, tak jak robi to Andrzej który deklarował że nie pobiera wynagrodzenia za bycie przewodniczącym.

  1. Dobrze gadasz, albo ze składek pracowników, bo wtedy musieli by się starać w przeciwnym razie ludzie by się wypisywali i by nie zarabiali…
   Mało tego kadencja 5 lat i powrót na stanowisko z pensją zadaną podłóg taryfikatora i wtedy przez te 5 lat mocno by się starali aby po powrocie na fabrykę też mieli dobrobyt.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.