35 komentarzy Dodaj swoje
 1. I tak wkolko aby dla siebie dobrze zrobic ….. Co komus po tej drugiej godzinie o pieniadze walczyc a nie sie czepiliscie tej godziny dzieki tej godzinie obiadu nie ugotuje dzieciom bo co z tego ze czasu wiecej jak nie ma za co kupic produktow

 2. Sławek nie zgadzaj się. Dlaczego tylko 1 grupa ma coś dostawać?
  Ci wielcy związkowcy nie zgodzili się na podpisanie porozumienia o L2 i 2500zl.
  Teraz lament?

 3. Należy sie dniówkowym. Popieram ,mimo ze pracuje na zmiany.
  Należy sie tak samo jak podwyżka 300 zł równo na kazdego pracownika a nie srednio tak jak mzzjednosc,solidarnosc,opzz ,zzit wnioskowały.

 4. Piszecie w piśmie o zmniejszeniu napięć między pracownikami… raczej odwrotnie. Te dwa dni wolne to specyfika pracy na 5 brygad, może jeszcze dodatek zmianowy dla dniuwkowych. Czekam teraz na pismo co z przywilejów dniuwkowych zaproponujecie dla zmianowców. Żenada…

  1. Ja mogę koledze zaproponować słownik języka polskiego, bo widzę, że polska język trudna język ;).

   To może zróbmy tak, jak mają to rozwiązane w Tarnowie? Dniówkowi tam nie mają L2, ale 5-cio brygadówka przychodzi na dodatkowe dwie dniówki w miesiącu, co Wy na to?
   Wbijcie sobie do swoich zakutych łbów, że dniówkowi, to nie tylko biura. To również mechanicy, smarownicy, elektroenergetycy, ślusarze, tokarze, spawacze i cała masa ludzi, która trzyma ten zakład w kupie wykonując bieżące naprawy i obsługę instalacji.
   Jeb*ni hipokryci…

   1. Dokładnie tak. Dlaczego większość zmianowych to takie kur…. Taki pies ogrodnika co sam nie weźmie i drugiemu nie da. Śmieszy mnie to bo przecież ilość wolnego dniówkowych, a zmianowych się znacznie różni na korzyść tych drugich. Może my przeforsujemy niekorzystne zapisy w ZUZP dotyczące zmianowego bo też chcemy coś dla siebie? Takie samoluby z tych zmianowych, że aż szok…

 5. Witam panie Andrzeju moze cos by sie dalo wywalczyc dla pakowni mocznika i saletry na przyklad jakies premie dla manewrowych kiedys byly a manewrowych jak na lekerstwo .

 6. Czy pracownicy zmanowi „w celu zmniejszenia powstałych napięć ” mogą liczyć na więcej wolnych weekendów, świat spędzonych z rodziną czy też przespanych nocy we własnym łóżku??? Kiedy taryfikator będzie się zaczynał od najniższej krajowej??? Co z bonami zywieniowymi??? Kiedy Operatorzy maszyn z Pakowni będą w IV Grupie płacowej??? itp. itd.

  1. o to poproś p.Wręgę.
   on zatrzymał obecną propozycję i ma załatwić więcej niż inni.
   czekam więc kiedy zacznie działać.
   i jeszcze jedno – ochłapów nie chcę. (2500+300/mc)

   1. Ale wymyśliłeś. Jak taki myśliciel z ciebie to sam poproś. Albo idąc do siedziby jego związku, albo poproś na stronie jego związku (przecież tam też jest możliwość komentowania). Także „bujaj wroty”.

 7. I po tym właśnie widać jakie było wasze stanowisko co do negocjacji…. zmianowym dać byle jakie podwyżki zgodzić się na wszystkie nie korzystne dla nas zmiany w ZUZP byle sobie dodatkową godzinę na czytanie książek jak Pan z Solidarności żalący się, że mu ją zabrano załatwić

 8. Wolny czas..super…
  Tyle że co mi z wolnego czasu jak kasy coraz mniej…Mam czytać książki czy felietony na stronie solidarności, ktore nic nie wnoszą..

 9. Czekamy z niecierpliwością na decyzję. Może w końcu ten nowy rok przyniesie chociaż jedną dobrą rzecz i zmianę na lepsze. Wszędzie podwyżki, a u nas kompletnie nic, zero. Sytuacja serio zaczyna się robić nieciekawa. Mija już prawie połowa stycznia, a tu dalej cisza. Jesteśmy o 2800zl do tyłu i 4h godziny.

 10. Nie ogarniam… Jak L2 i 2500 to nie można było, a teraz o samo L2 da się 😂 przepraszam ale teraz dokładnie widać jak silne było parcie, żeby przepchnąć niekorzystne warunki, kosztem zmianowych.

 11. To może lepiej odrazu nie przychodzić do pracy tylko xawnioskujcie o pracę zdalne nie dosyć że zmianowi dostali przez dniowkowych z urlopami po dupach przez ich pracę zdalne to jeszcze aby dla siebie wnioskują o coś , mam nadzieję że ZZPRC tego nie podpisze !!

  1. Konkretnie w jaki sposób dostałeś po dupie z urlopem? W jakiś sposób złamano kodeks pracy? To leć na skargę do związków albo przestań się na to godzić i zmień pracę. Z tak bogatym doświadczeniem przy kręceniu zaworem pracodawcy będą się pewnie zabijać o ciebie.

  2. Tak? Za to dniówkowi nie pracujący w biurze tylko na fizycznych stanowiskach dostali po dupie przez zmianowych… Zostając na nadgodzinach jedyna forma odbioru to wolne, a nie pieniądze. Tak załatwiliście nas bo sobie wykorzystywaliście okres pandemii to nachapania się na swoich sterowniach… Potem piszecie, że 2500 to są ochłapy bo przecież takie pieniądze to sobie mogliście zrobić na nadgodzinach w 2-3 tygodnie. Jeszcze zwalacie winę całą winę na dniówkowych. Wstyd po prostu

 12. Wstyd godzine se wymyslili a zmianowym uwalic ile sie da przy podpisywaniu porozumienia …. Tfu naprawde jednak burżuje pozostaną świniami . I jakos wszdzie widze wpisy i komentarze zmianowych ze to ich oszukano przy „negocjacjach” . Jestescie naprawde niepowazni i nie dziwie sie ze manipuluja wami jak chca wasi szefowie . Wstyd wstyd wstyd . A dostancie i 2 godziny jeszcze ale kasa po rowno a nie aby sobie a drugim zabrac !

 13. Azotowy, Pracownik i Spoko wylewajcie żale i pretensję nie tutaj tylko na stronie ZZPRC. To tylko oni są przeciwni wszystkiemu czego sami nie zgłoszą, CZEKAM na ich ruch. Jak na razie dla was i swojego elektoratu wywalczyli „0”. czekam na więcej niż było w porozumieniu i to niezwłocznie. ochłapów oczywiście nie bierzcie. niech sobie Tarnów podzieli. żenada

  1. Umysłowy nie musisz być trollem… Kto napisał ochłapy? Proszę o rozmowę merytoryczną, a nie sianie zamęty. Związek jedność i solidność wyszły z propozycją L2 i 2500 i dlaczego solidarność, zzit i jeszcze jeden dniówkowy związek tego nie poparły? Merytorycznie z argumentami poproszę.

  2. Żal mi patrzeć że ktoś z takim podejściem zajmuje stanowisko umysłowe. Odrazy sprywatyzujmy zakład, zobaczy ilu ludzi poleci z produkcji a ilu was umysłowych. Wiesz co mi wywalczyli ? Że mój dodatek zmianowy będzie leciał według procentu a nie kwoty. Inflacja szybuje , zarobki rosną. Ile myślisz że niestracilismy na tym zapisie? Nikt by nie protestował gdyby nie było zapisu o kwotowym zmianowym. Wróć do szkoły bo znasz się na ekonomii jak żyd na okupacji…

   1. Porozumienie dotyczyło roku 2022 roku, trudno powiedzieć dlaczego tak zarząd się uparł na stałą kwote, a nie waloryzację, ale serio odpowiedz sobie na pytanie ile zyskałeś na waloryzacji dodatku zmianowego na rok 2022 ? 90 zł zamiast 50zł ?12x40zl=480zl Za to wiem ile straciłeś, 2500zl dodatkowej premii + średnio 300 zł na pracownika x 12 = 3600 zł w ciagu roku + stała kwota dodatku zmianowego 50 zł x 12 = 600 zł, to sa fakty. Przypominam jeszcze raz porozumienie dotyczylo roku 2022, w 2023 dodatek zmianowy byłby zwaloryzowany na starych zasadach ZUZP czyli procentowo. Słusznie tu kolega Umysłowy pisał o tym że czeka teraz na ruchy ze strony ZZPRC, ja też czekam na lepszą propozycję 🙂 „ochłapów” nie chcę

    1. Ty chyba żyjesz w innej rzeczywistości. Kwotowy dodatek zmianowy może wynosić i złotówkę więc posłuchaj murzynku. Do 2024 roku najniższa ma wynosić 4k brutto , sądzisz jak to wpłynie na zmianowy w przyszłych latach. Ludzie, w dupach się ludziom przewraca co żyją chwila i liczy się tu i teraz . 2.5 tysiąca w rok to zmianowy odrobi po podwyżkach zmianowego w kolejnych latach. Widać że słowo inwestycje długoterminowe chłopom ze wsi po zawodówce nic nie mówi…

     1. Murzynku? To niezly poziom soba reprezentujesz skoro rzucasz takimi tekstami. Wy swoje dalej to moze teraz duzymi literami. PODPISANIE POROZUMIENIA DOTYCZYLO ROKU 2022. CZYLI WPROWADZONE ZASADY OBOWIĄZYWAŁYBY W 2022 ROKU. ROK KALENDARZOWY MIJA W 2023 MACIE WALORYZOWANY DODATEK ZMIANOWY ZGODNIE Z ZUZP CZYLI %. Martwisz sie o rok 2024? Wyjasnij mi teraz dlaczego i ustosunkuj się do tego co napisałem, może wiesz więcej niż ja i wyprowadzisz mnie z błędu, a jeżeli nie masz argumentów to wracaj na tą swoja strone zzprc i tam piszcie te swoje wypociny.

     2. Pracownik zmianowy, inwestor, ekonomista w jednej osobie. Zniżę się do twojego poziomu i odpowiem ci ten jeden raz w twoim jezyku. Nie czuje potrzeby udowadniać ci skad pochodzę oraz jakie szkoły konczyłem, ale uwierz mi jakbyś połowę wiedział tego co ja to łeb by ci eksplodował. Zrezygnowałeś na ten rok z 300 zł miesięcznie na rzecz 90 zl ekonomisto i ty cos gadasz o inwestycjach dlugoterminowych? Wiesz ze powrzechne podwyżki wpłynęłyby na podwyższenie średniej zakładowej co za tym idzie waszego dodatku w 2023 oraz wszystkich nagród? Wode wam z mozgu zrobili na tym ZZPRC. Pan S. nawet nie próbuje sie dogadać. Finał moze być taki że dojdzie do zerwania ukladu zbiorowego na którym wam tak zależy.

    2. Nowy90 dlaczego podwyżki za rok 2021 nie można było podpisać w marcu 2021, tylko przekładać na wrzesień 2021, a podwyżki za rok 2022 można już było podpisać w listopadzie 2021???? 😉 Proszę nie wyliczyć tylko nie zabierać, jak wam zabrać godzinę to lament na pół Europy, ale jak zmianowym zabrać z dodatku zmianowego prawie połowę to jest okey? To może dniówkowym coś zabierzmy i wpisany to w zuzp? W tą stronę już nie pasuję??? Dziwisz się ludziom którzy pracują kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt lat i praktycznie żaden nie był w swojej grupie, dopiero jak wszedł taryfikator. NIKT WAM nie chce nic zabierać i dał bym wam jeszcze i 3 godziny!!! Ale na litość boską dlaczego zabrać zmianowym znaczy okey???

     1. A Okey bylo ze przez te lata tylko wasz dodatek byl waloryzowany zgodnie z zapisami ZUZP, czyli dostawaliscie podwyżki, teraz kiedy byla szansa o pierwsze powrzechne podwyżki do tabeli płacowej to ZZPRC zablokował. Wiesz na ile strajkujacy górnicy sie zgodzili i podpisali porozumienie ? 1800zl jednorazowo + niecale 400zl do miesiecznej wyplaty, skoro tak lubicie sie porównywać do górników. Co do 2 godziny to i tak bedzie czy sie wam podoba czy nie 🙂

 14. Nowy90 ja na prawdę nie z tych co chcą żeby inni mieli gorzej. Należy się Wam każda wolna godzina i mogę się za tym podpisać obiema rękami. Ja patrzę na siebie… przez naście lat nie byłem w swojej grupie jeżeli chodzi o stawkę, dopiero taryfikator mi to zagwarantował. Jak słyszę że ktoś chce mi obciąć i zacząć dawać według własnego widzi misie to po prostu się boje. 300 średnia znaczy że jeden dostanie 100 a inny 600 podwyżki czyli znowu zaczyna się po staremu rozjazd w stawkach i tego też się boję. Żeby podwyżki były sprawiedliwe to trzeba zmieić taryfikator i każdy był by zadowolony.

  1. Rozumiem kolego Azotowy7 i jest to jak najbardziej dla mnie argument, widać można normalnie rozmawiać zamiast opluwać się jadem niepotrzebnie. Na stronie zz solidarnosci pod temat „Porozumienie podpisane” byla nakreślona nowa tabela płacowa która miala sie zmienić zgodnie z podwyżkami, możesz spojrzeć na stawke dla swojej grupy. Ja też nie chce nic nikomu zabierać, ale szlak mnie trafia jak ktos wchodzi tutaj z zzprc i opluwa jadem, nie potrafi prowadzić konstruktywnej rozmowy czy tez krytyki. Śledzę strone i poczynania ZZPRC i tak sie zastanawiam o co im tak naprawdę chodzi bo nie znalazlem żadnego wyjasnienia z czym i dlaczego sie nie zgadzaja. Coś Pan SW pisał w komentarzach pod postem ze z jego wyliczeń kazdy pracownik powinien dostać 90tys. tego wszystkim życzę ale bądźmy realistami i skupmy sie na tym co mozemy ugrać. ZZ ma być głosem pracowników podczas negocjacji a nie narzędziem do terroryzowania firmy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *