W 2021 roku nie będzie nic

W tym roku nie będzie 2500 zł wyrównania, nie będzie średnio 300 zł na pracownika, nie będzie dodatku funkcyjnego i nie będzie dodatkowej L2.

Nie doszło do podpisania przez wszystkie organizacje porozumienia płacowego.

Przyczyną takiego stanu rzeczy upatrujemy stare podejście do procesu negocjacji organizacji związkowych biorących w nich udział. Brak elastyczności, siłowe podejście i brak gotowości do szukania kompromisu oraz rozwiązań satysfakcjonujących wszystkie grupy pracowniczce w GA PUŁAWY.

51 komentarzy Dodaj swoje
 1. Chytrość związków gdzie w zarządach dominuje kadra kierownicza i załatwienie sobie dodatków funkcyjnych brak ich elastyczności na nowe propozycje i upartość doprowadziły do tego że nie ma nic.

 2. A ja uważam że to prl-owskie podejście groźbą pistoletu umieszczonego na stronach i innych inwektyw zamiast szukać kompromisu poszło w zastraszanie . Przypomina mi to na złość mamie odmrożę sobie uszy. Dziecinada i przedłużanie w nieskończoność terminów. Kto im podpowiadał takie głupoty?

  1. Widzę że jak jedziesz kupować samochód to nie targujesz ceny tylko przystajesz na to co Ci sprzedawca rzuca

   1. Nie dostanie pan nic w tym roku, 2500zł przepadło, a o podwyżkach przy europejskim zielonym nieładzie to mżonki. UE zjada własny ogon, proszę popatrzeć w trochę szerszym kontekście. A czy rolnicy rzucili się już do zakupu nawozów?

 3. I dobrze dlaczego kierownicy i starszy majster ma dostać jakiś dodatek z naszych podwyżek jestem ciekaw który był z święta w pracy a

 4. Jeszcze niech się okaże w nowym roku, że 4 kwartał wyszedł na minusie i nie będzie nagrody rocznej. HahaHa, ale byłaby wisienka na torcie.
  I myk do prowidenta.

 5. Obiecanki cacanki………. Operatorzy mieli być w IV Grupie i co??? ZZ się nadają do……….. obrzucania g…., a pracownicy na szczaw

 6. „Tak zzprc winny tego, że uratował nas przed niekorzystnym porozumieniem. Hańba jak można walczyć o pracowników wstyd.” Jestescie jak zacięta płyta, o jakich niekorzystnych zmianach mówisz. Na stronie Zzprc ludzie pisza takie glupoty ze mam ochotę kabel od internetu przegryźć np. Porównując się do górników i nawołując do strajku hasła typu „zatrzymać produkcję” nie produkujmy i nie sprzedajmy, a wyplata najlepiej niech co miesiąc przychodzi 🙂 albo moje ulubione, porownując wynegocjowane podwyżki do obniżek 😀 fenomeni normalnie matematyka wyższa… brak słów

   1. Serio ? W tym momencie obronili zmianowym dodatek zmianowy. Deklaracje że minimalna ma wynosić 4k przez rząd sądzisz jak wpłyną na zmianowy procentowo? Czemu tak zależało zarządowi na kwotowym dodatku zmianowym? W 2023 zmianowy przekroczy dla zwykłych pracowników to co chcieli dać teraz do stawki. Ale jak się patrzy na to co tu i teraz to i się kredyty bierze bo niskie stopy procentowe a potem płacz.

   2. Nie pozbawili wszystkiego tylko pozbawili haniebnego porozumienia podpisanego przez elite z ktorego jasno wynika komu ochłapy a reszcie podwyżki.

    Postaw sie w sytuacji sterowniczego,aparatowego ,laborantki a nie patrzysz z poziomu kierownika,st. mistrza itd.
    Patrz na ogół a nie tylko na siebie

  1. O jakich negocjacjach mówisz widziałeś te ,,porozumienia” z innych zakładów? Nie było Żadnych negocjacji. A niekorzystne zmiany? Choćby kwotowa podwyżka dodatku zmianowego. A największa głupota to jeden punkt, że nie ma rozmów w następnym roku, a pod spodem, że jeśli dobre wyniki będą to będą myśleć o zmianie powyższego punktu. Po co takie zapisy od razu czerwona lampka się zapala. Jakby Solidarność i pozostałe związki naprawde dbały o pracownika to zgodziły by się na propozycje Pana Smętka i po prostu poparły by 2500 za ten rok i l2 tylko, że im wcale o to nie chodzi. Na 21 nie można było dać podwyżki po 1 kwartale bo nie wiadomo jakie zyski będą przenieśli negocjacje, a teraz chcą dawać już na przyszły rok jak nie wiedza nic. Myślcie trochę sami, czytajcie porozumienia i wyciagajcie samodzielnie wnioski, a nie bo coś piszą na zzprc czy na solidarności.

  2. Jakbyś wiedział co to jest wartość pieniądza nominalna i realna to byś zrozumiał. Ale to już nie jest matematyka tylko podstawy Ekonomii. Najniższa krajowa co roku w górę, a u Nas w miejscu (a patrząc na ceny to w dół). Ale nie ma tego złego, przynajmniej lejąc za 100 zł na stacji benzynowej robi się to znacznie szybciej.

  3. Jeden dzień bez produkcji i by wam jedno zmianowym rura zmiękła… Jak zmiany nie obsłużą instalacji to nic wam nie zostaje bo nic nie potraficie tylko klepać tabelki w exelu ile kto pracował i zamawiać gówniane części bo jest taniej , zamiast zrobić to porządnie.

 7. Lubię ludzi co mówią o matematyce a nie potrafią podstawić liczb do prostego wzoru mnożenia i pokazać jako argument. Podejrzewam że są to ludzie z trzech grup:
  1. Ci z wysoką stawką, którym dojdzie, druga godzina plus dodatek funkcyjny i dobrze wiedzą co zyskają
  2. Ludzie po studiach z Radomia… Czyli komentować nie trzeba 😉
  3. Trole internetowi jak w Rosji, czyli za profity sieją zamęt 😉
  Matematyka kierownika po Radomiu cytuje ” będąc robolem chciał byś zarabiać tyle samo co kierownik?” Co mówi wzór matematyczny używany na całym świecie… Robol 4200 podwyżka 300 = 4500, kierownik lub trol 8300 podwyżka 300 = 8600 i według ich matematyki po tych podwyżkach 4500 = (jest równe) 8600 😉
  Trzeba wiedzieć że podwyżka inflacyjna to zmniejszanie „rosnących cen w sklepach” a nie podwyżka zadłużeniowa za dokonania czy stanowisko… Od tego jest zmiana taryfikatora, dlatego uważam że bardzo brzydko zachowują się ludzie którzy przy podwyżce inflacyjnej chcą się nachapać kosztem innych pracowników. I na końcu matematyka która nazywa wonge tłustym kotem który zarabia miliony 10D
  10650*5,6%= 596,40zł dostanie więcej jak 300 czy coś źle liczę? Do tego 52 tygodnie / 7 dni = 7,4 dnia urlopu dodatkowego w ciągu roku plus 2500… Mało? No a nie chce podpisać

  1. Oooo jak ładnie rozpisane przez kolegę „Azotowy” te oto podwyżki.
   Bardzo bym prosił o komentarz Pana Admina i resztę

 8. Pokazywanie pistoletu i innych gestów PRL do tego wyzywanie, obrazanie i wylewanie jadu mówi samo za siebie… Jak ktoś nie wie o co chodzi to proszę każdy felieton przeczytać bez doszukiwania się kto ma rację, po czyjej stronie racja, tylko znalezieniu czystej merytoryki… Będzie tam obrażanie i wyzywanie, dużo złości i agresji. Proszę nam nie wmawiać że zabranie jednym i napchanie innym jest sprawiedliwe… Chcecie kasy proszę taryfikator wyrównać od najniższej krajowej czyli od stycznia każdy podwyżka 1050zł, mało? Zrozumcie że robole wywodzą się najczęściej z rodzin robotniczych i nie chcą dzielić losu rodziców, dlatego uczą się zdobywają na prawdę dobre wykształcenie i im możecie wmawiać różne rzeczy a oni nawet bez kalkulatora szybko policzą 😉

 9. A moim zdaniem, winny jest zarząd tej oto absurdalnej sytuacji w której się wszyscy znaleźliśmy… Dlaczego uparcie stoi przy niekorzystnych zmianach w układzie zbiorowym? Co to jest 300 zł brutto podwyżki… ludzie w sklepie wydaje więcej na jednorazowe zakupy dla mojej czteroosobowej rodzinny. Wiem ze najedzony nigdy nie zrozumie głodnego, ale to są jakieś kpiny.
  Skłócają załogę, proponują niekorzystne zmiany dla ludzi pracujących na zmianach, strasząc, że ludzie pracujący na pierwszych zmianach nie dostaną L2. SKŁÓCONYM LUDEM ŁATWIEJ JEST MANIPULOWAĆ,

 10. Skoro zarząd taki zły i wszystko idzie w złą stronę to może niech Puławy rozważą wyjście z Grupy Azoty wtedy już Prezes nie będzie opłacany przez Tarnów i może wtedy rozmowy nabiorą sensu kiedy będziemy działali dla siebie a nie Tarnowiaków

 11. skoro prezes taki dobry i laskawy czemu nie wyplaci wszystkim po sredniej zakladowej??
  bo po ogloszeniu takiej decyzji pismo z informacja o odwolaniu ze stanowiska zostalo zapakowane do koperty i wyslane
  jeden z niewielu zakladow ktory cos do skarbu panstwa wplaca zostal…
  negocjacje a tfuuuu z takimi negocjacjami
  lizecie …. tym a gorze i mowicie ze zalatwiliscie cos

  1. Już nie chce mi się czytać po nikturych wpisach czuje się jak najemnik do wynajęcia tylko do wyborów nie do zapłaty Pan Kamiński niedawno mi wysłał że nie będzie 2500 wtym roku A Pan Wrega mi odpisuje ze nie mam nic przeciwko że był wypłacone to jest jak piłeczka pingpongowa po prostu jesteśmy najtańsza siła robocza co nic jej się nie należy

 12. Wręgowcy ładnie manipulują. Wystarczy spojrzeć na zamieszczone wykresiki. Zysk całej grupy kapitałowej (w tym Puław) podpisany jako Tarnów w porównaniu z zyskiem Puław. Proszę jak łatwo można zrobić z ludzi idiotów i najgorsze że jeszcze w to uwierzą.

 13. Czyli dobrze rozumiem, obronil waloryzacje dodatku zmianowego na rok 2022, bo w 2024 minimalna ma wzrosnąć do 4k 😉 przecież podpisane porozumienie negocjacyjne dotyczyło 2022 roku, ile serio zmianowy straci na tym zapisie w 2022 z dodatku zmianowego 80zl ? Uważacie że slabe podwyżki sa gorsze od braku podwyżek, tego nie jestem w stanie zrozumieć. Jaką gwarancję daje ZZPRC ze zarząd przystąpi do negocjacji w nastepnym roku? Zarząd ma tyle narzędzi i powodów aby nie dać podwyżek Covid-srovid, ceny gazu, migranci na granicy zawsze sobie cos wymyśli, a my jak zwykle zostaniemy z niczym i w dodatku pokłóceni. Nie wątpię ze ZZPRC cos działa dla pracowników, ale banery z napisami mają pomóc? Moim zdaniem powinni zacząć od rozmów z innymi związkami co dalej, dogadać sie, przekonać do swojej strategii jeżeli jakąś ma, bo chyba ma skoro nie podpisali.

 14. Najlepszy argument wongi i jego pajacyków na gumkach jest taki, że jakby podpisali to nie było by rozmów o podwyżkach w 22 roku.
  To patrzcie ja prosty chłop z produkcji powiem wam, że tych rozmów i tak nie będzie. A wiecie dlaczego? Bo gaz poszedl 50% w górę, prąd poszedł w górę, a nawozów po cenach jakie są na rynku raczej szybko nie sprzedamy, Bo i nie ma komu tego kupić za takie pieniadze – zarzad karze wam spadać na szczaw.
  Ograli was jak dzieci, panie Wonga pan żeś się sam wystawil, sami żeś się pan ograł.
  Kto by prezesem nie został, powie wam, nie chcieliście porozumienia, nie mamy o czym gadać bo koszty poszły w górę bo wyniki słabe.
  I co zrobicie? Nic. Jak i w tym roku. Nie zrobiliście nic dla pracowników. Bo co niby moglibyście zrobić? Spór? Zarząd ma i was i wasz spór… Referendum? Kto poprze bandę krzykaczy którzy zablokowali podwyżki? Zrobicie, poparcia będzie może 30-40% i aby śmiechu kupę, bo nawet jak zrobicie jakimś cudem strajk to rozgonia go tak jak ten poprzedni, po jednym do domu, po jednym i po 2-3 dniach będzie po strajku. Gratuluję.
  Najpierw trzeba było spytać ludzi co myślą, a nie bazować na urojeniach wodza jako jedynych słusznych. Sam wódz strajku nie zrobi😂

  1. Bardzo dosadnie i trafnie napisane kolego… ale mimo wszystko powinniśmy sie zjednoczyć i mowic jednym glosem. Kamiński jaki jest taki jest ale wyciągnął do ZZPRC dwa razy rękę, przyznał sie i przeprosił za błędy podczas negocjacji.

   1. Możesz mi opisać jak on tą rękę wyciągnął i tak przeprosił ale trochę nie za to co powinien. Trzeba przeprosić za brak negocjacji, za uginanie karku przed zarzaden, za chęć ugrania swoich prywatnych rzeczy kosztem pracowników, za to że ma się zero honoru i przyzwoitości. Ciekawe kiedy uświadomił sobie „niedoskonałości negocjacji” jak sam napisał. Chyba już na sam koniec. Czemu nic nie chciał zmienić, czemu nie podpisał się pod wypłatą 2500 oraz wpisanie L2. Jak można wogole bronić taką amebe. Głównym winowajcą za brak podwyżek jest ZARZĄD oraz Forum miłości i ich prywatne interesy. A Typ z Fabryki(chyba kredek) gada takie głupoty że aż się komentować nie chce. Ciekawe czy zdaje sobie sprawę czemu zarząd tak mocno pragnie zamrozić nam np dodatek zmianowy. 5.6% za dwa lata jak inflacja może nawet za ten okres czasu wyniesie 15% ale głąby się cieszą bo dostaną 1800 zł na rękę,tylko pozazdrościć lekkości w głowie. Pozdrawiam

    1. Jak zarząd może być winnym braku podwyżek skoro przedstawili propozycję? Albo bierzesz albo nie. Skoro nie i taka była decyzja przedstawicieli pracowników to o co i do kogo można mieć ptetensje? Nie odpowiada cena w sklepie to nie kupuję, ewentualnie idę do następnego.

     1. No chyba nie wszystkich pracowników skoro jednak nie została podpisana ta „wspaniała” propozycja zarządu. Jakby zarząd był wywalił punkt o zamrożeniu zmianowego podwyżki były by podpisane. Nie zrobił tego więc kto jest temu winien. Byłeś w pracy w święta? Zapewne nie, więc nie wiesz, że szczekaczka najpierw szczuła ludzi na ZZPRC a potem dopiero życzenia świąteczne. Czy tak działa ktoś kto jest fair w stosunku do wszystkich pracowników. Ja naprawdę rozumiem złość i żal pracowników dniowkowych bo wy na tej propozycji tylko zyskiwaliscie, zastanawia mnie dlaczego wy nie poparliscie zmianowych którzy dostawali po pupie na tym bublu od zarządu.

    2. ROBOL ale zarząd chce wam zamrozić dodatek zmianowy i zwiększyć go o stałą kwotę 50zł na przyszły rok i tylko na 2022 tak wynikało z porozumienia między stronami, w 2023 dostalibyście go z powrotem zwaloryzowany o wynegocjowane podwyżki które przyczyniłby się do zwiększenia średniej zakładowej, nagrody też w górę, pierwsze od wprowadzenia taryfikatora powszechne podwyżki płacy zasadniczej o 5,6%, średnio 300zł na każdą grupę każdy pracownik, 2500 brutto każdy pracownik, kierownicy i mistrzowie otrzymali by dodatek, dniówkowi dodatkową godzinę, uważam że i tak lepsze to niż robienie banerów z napisem 2000zł najniższa pensja na zakładach (pomysł ZZPRC), wiecie jakie ludzie z okolic mają zdanie o ZA? że to kopalnia złota jest, myślicie że te banery skłonią opinię publiczną do refleksji? jaki jest tego cel? jaki będzie tego cel? odwrotny od zamierzonego, wiem że ciężko się żyje bo sam gówno pieniądze mam ale to nie wina zakładu że w Polsce inflacja skoczyła tylko obecnych rządzących i uważam że czasami warto pójść na kompromis aby coś dostać, pozwolę sobie tutaj wkleić parę aktualnych wiadomości ze strony ZZPRC:
     {
     Radek
     29.12.2021 19:49
     Oj nie tylko ze zmian…

     Gazowiec
     29.12.2021 19:32
     Będą się głaskać po pupach. I ustalać jakie to podwyżki Wielkie dla swoich wynegocjowali.. kosztem hołoty ze zmian.

     Radek
     29.12.2021 18:39
     O proszę, a ktoś tu pisał, że bardzo się wypiera tego głównego negocjatora…ot inicjator znowu się w nim budzi

     magister
     29.12.2021 18:01
     Kamiński zaprosił forum miłości na timsa na 31 grudnia na pogadanki
     }
     i to jest właśnie ten problem, drwimy z siebie, piszemy głąby jak kolega wyżej, ubliżamy i nie potrafimy nic powiedzieć jednym wspólnym głosem, to jak mamy coś wynegocjować skoro nie potrafimy się miedzy sobą dogadać i to tyle ode mnie, nie będę już więcej zabierał głosu bo racja jest jak d**a każdy ją ma, od nowego roku Oczy Szeroko Otwarte na poczynania ZZPRC, Panowie i Panie życzę wszystkim szczęśliwego Nowego Roku

    3. Czekaj, czekaj panie Kredka, bo ja o czym innym a ty widze od tych oświeconych przypelzles(pewno pajacyk wongi) i mieszasz i przekręcasz i siejesz popelinę.
     Jasno zdaje się napisałem, że dzięki takiemu podejściu jak twoje nie dostaniemy NIC, bo widzisz dostaliśmy 727 nagrody i na tym koniec, nie ma podwyżek, nie ma wzrostu dodatku. Wydaje się tobie że tu się coś odmieni?
     Ile ty tu pracujesz że jeszcze masz jakąś nadzieję że będzie lepiej? Nie wiem jaką szkołę ukończyłeś u siebie na pod pulawaskiej wsi, ale w mojej uczyli że 5.6% do stawki, 50 do dodatku i 2.500 przez socjalny to jednak więcej niż nic które wywalczyl dla nas twój guru.
     Jeśli liczysz że zzprc blokując to co zarząd dał do podpisania, wywalczy więcej to jesteś poniżej pewnego poziomu i nie sądzę żebyś ogarnął że możesz się mylić. Ty i ten twój obrońca.
     A teraz – zarząd pragnie zamrozić nam dodatek? A powiedz mi gościu malinowy z tektury falistej, co właśnie zrobił twój guru? Nie doszedłeś jeszcze do tego, że wskaźnik za rok 21 jest nie ustalony i dodatek właśnie się zamroził? Teraz nie urośnie po nowym roku nawet o te 50zl. Zdajesz sobie z tego sprawę? Czy nadal myślisz że ci prezes z wyrównaniem wyplaci? Chyba lepę na czoło żebyś się odmulil.
     Wątpię żebyś na to wpadl, ale tak właśnie jest. Idąc dalej, myślisz że co się wydarzy? Będzie powstanie na fabryce? Wonga jak Rejtan zablokuje dyrekcję?
     Nie. Nie stanie się zupełnie nic. Nie będzie ani podwyżki, ani wzrostu dodatku, nie będzie też tego ochłapu którego tak nie chcą głąby takie jak ty. Może, ale tylko może, kiedyś tam, raz w miesiącu będą jakieś rozmowy, ktoś tam się z kimś spotka w dyrekcji, wypija po kawie, nic nie ustalą, bo jak się trochę orientujesz to wiesz że ciagniemy całą grupę, a przez pandemię wyniki poleca na pysk bo budujemy nowy blok i parę innych rzeczy.
     Teraz idę po pocorn i czekam aż przekonasz mnie, że nic jest lepsze niż coś. Matko bosko dzięki Bogu Wonga nas obronił😱😂

 15. Wolelibyśmy nie przekazywać takich informacji, tym bardziej na Święta. Niestety spełnił się czarny scenariusz, bo otrzymaliśmy od zakładów azotowych prezent w postaci ceny za saletrę w wysokości 4250 zł/t – informuje Kujawsko-Pomorska Izba Rolnicza.

  Lotem błyskawicy w mediach społecznościowych rozeszła się informacja o podwyżce cen nawozów przez spółkę Anwil. Najpowszechniejsza saletra będzie kosztowała od 27 grudnia ok. 4300 zł/t. Dość napisać, że ten sam produkt jeszcze przed rokiem był wyceniany na 1100 zł/t.

  – Nawozy w tej chwili są praktycznie nie do kupienia. Dystrybutorzy kupują towar od polskich producentów, od spółek skarbu państwa. Całkowicie wstrzymali sprzedaż i mówią, że od przyszłego roku będą bardzo duże podwyżki. Już dzisiaj mówi się, że tona mocznika będzie kosztować ponad 5 tys. zł., a tona saletry będzie kosztować 4,3 tys. zł., a może nawet 4,6 zł/t. Podwyżki będą dramatycznie wysokie – potwierdza Michał Kołodziejczak, lider Agro Unii. – Już teraz za saletrę trzeba zapłacić ok. 3 tys. zł/t, ale dystrybutorzy mówią, że nie będą teraz sprzedawać do końca roku, bo rzekomo nie mają. Potwierdzają to pracownicy firm dystrybuujących. Władze tych firm zakazali sprzedaży nawozów i każą czekać do nowego roku, kiedy podwyżka będzie bardziej dotkliwa dla nas. Podobnie robią zakłady produkcyjne. (…) Te podwyżki są zrobione w takim terminie, bo teraz są święta, my nie wyjdziemy na ulicę i nie będzie mocnego sprzeciwu. Są dwa tygodnie rozluźnienia, to niech się ludzie spotkają i wygadają, a później to się już do tego przyzwyczają. (…) To wynik beznadziejnej polityki. Zakłady azotowe powinny zgromadzić w momencie pierwszych podwyżek towar dla rolników w przystępnej cenie, który mógłby być rozdysponowany w kolejnym sezonie. Te podwyżki przypadają też na czas w którym rolnicy otrzymują decyzję o wypłacie środków z tytułu dopłat bezpośrednich – wskazuje Kołodziejczak.

  Wiadomość z kategorii: Nawozy ceny nawozów, ceny nawozów azotowych, wysokie ceny nawozów

  Więcej na ten temat
  PREVNEXT

  stop animation❚❚slide 11 of 6
  Uwaga na podejrzane oferty sprzedaży nawozów. To może być próba wyłudzenia
  Z GOSPODARSTWA
  Uwaga na podejrzane oferty sprzedaży nawozów. To może być próba wyłudzenia
  06 grudzień 2021
  Drożeją nawozy mineralne i maszyny rolnicze
  Z GOSPODARSTWA
  Drożeją nawozy mineralne i maszyny rolnicze
  23 maj 2019
  Kupując dzisiaj auto saletry jesteś stratny ponad 8,5 tysiąca złotych!
  Z GOSPODARSTWA
  Kupując dzisiaj auto saletry jesteś stratny ponad 8,5 tysiąca złotych!
  17 listopad 2018
  Tańsze nawozy azotowe i NPK – dobry moment na zakupy?
  Z GOSPODARSTWA
  Tańsze nawozy azotowe i NPK – dobry moment na zakupy?
  29 maj 2018
  Nawozy azotowe taniej, ale drożej niż rok temu. Kupować czy czekać?
  Z GOSPODARSTWA
  Nawozy azotowe taniej, ale drożej niż rok temu. Kupować czy czekać?
  09 czerwiec 2019

  Ceny nawozów importowanych – czy warto zwlekać z zakupami?
  Z GOSPODARSTWA
  Ceny nawozów importowanych – czy warto zwlekać z zakupami?
  13 czerwiec 2018

  Uwaga na podejrzane oferty sprzedaży nawozów. To może być próba wyłudzenia
  Z GOSPODARSTWA
  Uwaga na podejrzane oferty sprzedaży nawozów. To może być próba wyłudzenia
  06 grudzień 2021

  Drożeją nawozy mineralne i maszyny rolnicze
  Z GOSPODARSTWA
  Drożeją nawozy mineralne i maszyny rolnicze
  23 maj 2019

  Kupując dzisiaj auto saletry jesteś stratny ponad 8,5 tysiąca złotych!
  Z GOSPODARSTWA
  Kupując dzisiaj auto saletry jesteś stratny ponad 8,5 tysiąca złotych!
  17 listopad 2018

  Tańsze nawozy azotowe i NPK – dobry moment na zakupy?
  Z GOSPODARSTWA
  Tańsze nawozy azotowe i NPK – dobry moment na zakupy?
  29 maj 2018

  Nawozy azotowe taniej, ale drożej niż rok temu. Kupować czy czekać?
  Z GOSPODARSTWA
  Nawozy azotowe taniej, ale drożej niż rok temu. Kupować czy czekać?
  09 czerwiec 2019

  Ceny nawozów importowanych – czy warto zwlekać z zakupami?
  Z GOSPODARSTWA
  Ceny nawozów importowanych – czy warto zwlekać z zakupami?
  13 czerwiec 2018
  Uwaga na podejrzane oferty sprzedaży nawozów. To może być próba wyłudzenia
  Z GOSPODARSTWA
  Uwaga na podejrzane oferty sprzedaży nawozów. To może być próba wyłudzenia
  06 grudzień 2021
  Drożeją nawozy mineralne i maszyny rolnicze
  Z GOSPODARSTWA
  Drożeją nawozy mineralne i maszyny rolnicze
  23 maj 2019
  Kupując dzisiaj auto saletry jesteś stratny ponad 8,5 tysiąca złotych!
  Z GOSPODARSTWA
  Kupując dzisiaj auto saletry jesteś stratny ponad 8,5 tysiąca złotych!
  17 listopad 2018
  Tańsze nawozy azotowe i NPK – dobry moment na zakupy?
  Z GOSPODARSTWA
  Tańsze nawozy azotowe i NPK – dobry moment na zakupy?
  29 maj 2018
  ZAREJESTRUJ FIRMĘ

  Nazwa firmy
  e-mail
  nr telefonu
  ZAREJESTRUJ GOSPODARSTWO

  Nazwa gospodarstwa
  e-mail
  nr telefonu
  NEWSLETTER – BĄDŹ NA BIEŻĄCO:
  Najciekawsze artykuły z portalu CenyRolnicze.pl co tydzień w Twojej skrzynce!
  E-mail

 16. Zarząd jest winny i pokazał to przy wypłacie za święta… Zarobki ludzi rosną więc średnia też rośnie, a analogicznie do ubiegłego roku wygląda że nasze zarobki zmalały hihi. Tak jak zarząd jeszcze niedawno podawał z pierwszego półrocza średnia zakładową to powinien z tego wypłacić i pokazał by że ma gest. Dla tych co myślą że to brednie chciałem przypomnień wypłatę na święta z przed paru lat gdzie dostaliśmy 330zł bo jak prawdomówny zarząd twierdził że nie ma kasy, a za parę dni pod biurowcem kilka sztuk nowych AUDI 😉 także śmiać mi się chcę jak ktoś pisze że nie będzie 13-stki bo azoty nie mają… Proszę nie siać POPELINY

 17. Zarząd dogadał się z Kam….skim, podejrzewam że jako zastępca ma stawkę ok 6500, także trochę kiepsko to wygląda, ale jak by został dyrektorem to nie dość, że zyskał by pozycję to i większą kasę, dlatego tak zajadle walczy… Aczkolwiek nie wiem co myśleć po 22 grudnia gdzie jedność i solidność chciały w tym roku 2500zł plus L2 i zarząd się zgodził, niestety zzprc też tego nie przyklepały… Czyli jest jeden stołek dyrektora i 2 czołowe związki o niego walczą? Bo zawsze jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze. Moją tezę popieram tym, że nikt (żaden związek) nie wspomniał o zmianie taryfikatora? Dlaczego? Stażowe? Okey ale czy kiedyś już nie było stażowego? I po prostu nagle nie zniknął? Jaka jest gwarancją że po 2 latach znowu nie zniknie? A taryfikatora nie da się zamieść pod dywan!

 18. Jeszcze takie pytanie? Dlaczego taryfikator nie jest aktualizowany z automatu? To jest do podwyżek w skali roku najniższej krajowej…
  Np w tym roku 2021 najniższa krajowa wynosi 2800, a od stycznia 2022 będzie wynosić 3010 czyli 210zł wzrośnie i nasze stawki tez automatycznie powinny wzrosnąć o 210zł… W czym problem? Po prostu pieniądz robi pieniądz, zauważcie że wypłaty jakich kolwiek świadczeń są wydłużane ile tylko się da bo miesięczna zwłoka wypłaty jakiejś nawet premi dla 3500 pracowników to jest kolosalny zysk na giełdzie. To samo jest z naszymi stawkami, zwlekają z podwyżkami parę lat że nasza stawka zaczyna dorównywać tym z marketów i dopiero coś podniosą, teraz będzie jeszcze gorzej bo dadzą coś 2022 co nie bardzo pokryje szalejącą inflację i sory znowu będziemy czekać 5 lat na podwyżkę, a przez 5 lat najniższa krajowa co roku po 200zł wzrośnie o 1000zł

 19. W…ga jaki jest, każdy widzi. Gdyby jednak pozostałym związkom naprawdę chodziło o pracowników, to nie oglądając się na zzprc doprowadziłyby do wypłaty 2500 za 2021 r. i utrzymania L2, bo to jest minimum, które się ludziom po prostu należy! Tym bardziej, że druga dodatkowa godzina dla pracowników dniówkowych obchodzi zmianowych tyle, co przysłowiowy „zeszłoroczny śnieg”. Więc zwracam się do pozostałych ”propracowniczych” pseudozwiązków (oprócz „Jedności”): doskonale wiedzieliście jak skończy się wyznaczanie przez Zarząd kolejnych terminów na podpisanie porozumienia i niestety celowo doprowadziliscie do tego, że za mijający rok pracownicy nie dostali ani grosza wyrównania, a dodatkowo tracą drugą godzinę z L-2! I proszę nie mącić ludziom w głowach, że jedynym winnym jest zzprc, bo jesteście ich lustrzanym odbiciem – z tym samym głupim uporem, bufonadą i chorymi ambicjami. A setki pracowników (zakładników tego co ‘’wysmażyliście’’) patrzą na was i zachodzą w głowę, za co wy właściwie bierzecie co miesiąc takie pieniądze i jakie prywatne interesy przy okazji załatwiacie???

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *