Rozmowa z Przewodniczącym o podwyżkach płac.

PYTANIE: Wczoraj odbyło się spotkanie. Nie przeszła propozycja Naszego związku wypłaty 2500 zł jako zwiększonej nagrody na święta lub nowy rok i przedłużeniu pilotażu L-2 jako alternatywy dla niewdrożonych podwyżek?

PRZEWODNICZĄCY: Nie . Pracodawca poinformował, że w tym roku tą sprawą Zarząd się nie zajmie bo nie ma po prostu na to czasu.

PYTANIE: A inne organizacje? co na to?

PRZEWODNICZĄCY: Nie poparły tego wniosku. Wypowiedziały się, że zaproponowane porozumienie według nich jest dobre i należy dążyć do jego wdrożenia. Zarząd to zaakceptował i dał kolejny termin na możliwość jego podpisania tym razem do 27 grudnia br. O przepraszam naszą propozycję poparł związek SOLIDNOŚĆ.

PYTANIE: A dlaczego Nasz związek wyszedł z taką propozycją? Myślę tu o wypłacie 2500 zł i przedłużeniu pilotażu L2.

PRZEWODNICZĄCY : Uważamy, że nie można karać pracowników za postawę jednej z organizacji blokującej wdrożenie porozumienia. Pracownicy zasłużyli na te pieniądze. Wypłata ta nie wymagała by zgody wszystkich związków zawodowych. To samo dotyczy przedłużenia pilotażu L2. Cóż z tego skoro nie udało się przekonać praktycznie nikogo do tego rozwiązania. Oprócz związku SOLIDNOŚĆ. Nowy rok tuż tuż i od nowego roku możemy pozostać z niczym. Ani pieniędzy ani L2.

PYTANIE: Dlaczego? Skąd taka postawa?

PRZEWODNICZĄCY : Mam wrażenie, że dla niektórych im jest gorzej tym jest lepiej.

PYTANIE: Możesz to rozwinąć…

PRZEWODNICZĄCY : Pracodawca może być zadowolony. Zaoszczędzi na kosztach. Nie wyda pieniędzy na podwyżki. Od nowego roku, dopiero od początku II kwartału zgodnie z ZUZP-em zacznie nowe rozmowy, które ze względu na cenę mediów mogą zakończyć się różnie. Nawet brakiem zgody na podwyżki ze względu na złą sytuację finansową.

PYTANIE: Pracodawca rozumiem, ale inne związki?

PRZEWODNICZĄCY : ZZPRC wystawił się im jak na tacy. Można ich punktować, że blokują pieniądze, że pracownicy są stratni i tym samym budować swoją pozycję, np. do przyszłych wyborów przedstawiciela pracowników do Zarządu lub powodować, że będą wypisywać od nich członkowie i zapisywać do innych organizacji.

PYTANIE: A gdzie w tym interes szeregowych pracowników?

PRZEWODNICZĄCY: Bardzo dobre pytanie. Chcieliśmy o nich zadbać i wypłacić chociaż te 2500 zł i przedłużyć L2. Zasłużyli na to. Nie udało się.

PYTANIE: I co dalej?

PRZEWODNICZĄCY: Co my mogliśmy zrobić to zrobiliśmy. Teraz pozostaje czekać do 27 grudnia i liczyć na to że ZZPRC się zreflektuje i podejmie właściwą decyzję.

PYTANIE: Dziękuję za rozmowę.

PRZEWODNICZĄCY : Dziękuję i korzystając z okazji chciałbym życzyć wszystkim pracownikom zdrowych i pogodnych świąt.

34 komentarze Dodaj swoje
   1. Bo sie sprzedali. Tu nie chodzi o 2500zl i l2. Oni chcą nas tym przekupic. Gdy dostaniemy 2500 i l2, nie maja karty przrtargowej.

    1. W 2024 najniższa ma być 4000 zł , wiadomo że średnia zakładowa wzrośnie to i sporo dodatek zmianowy . Tylko o to tutaj chodzi , głupi by to zauważył. Koleć w oczy będzie jak na przestrzeni 3 lat zmianowi dostaną z 400 zł dodatku i to są duże koszta dla zakładu. Druga opcja że mamy największy dodatek w grupie i chcą to zrównać z resztą bo tam się burza. Czego nie rozumiecie ?

  1. Dają nowy termin, potem felietonista szczuje, straszy, szantażuje ile wlezie z dziecięcą nadzieję że ZZPRC podpisze. Popatrzcie również jak forum miłości kocha pracowników, padła propozycja ponowną wypłaty 2500 i wpisania L2 i co na to nasze kochane związki? NIE BO NIE. Więc teraz odpowiedzcie sobie sami kto walczy o sprawy pracowników. Jeszcze raz proszę podziękujcie tym panom kładąc na ich biurka podania o rezygnację z członkostwa.

   1. Dokładnie. Swoją drogą dużo tych ostatnich szans… Wychodzi na to, że najbardziej na pracownikach zależy panu H. Czyżby chciał odkupić grzechy przeszłości, czy może znalazł się tu w określonym celu?

 1. Komuś bardzo zależy by otworzyć furtkę do grzebania w ZUZP oraz wprowadzić standard negocjacji sprowadzający się do podpisywania co zarząd podsunie… W dodatku wybrzmiewają tu echa felietonów pewnego pana z walącego się, skompromitowanego związku z wielką historią.

 2. Moim zdaniem niezgadzając się na 2500zl i L2 związki jasno pokazały że wcale nie chodzi im o pracowników …
  Mam tylko nadzieje że w końcu przewodniczący ZZPRC ruszy cztery litery i zacznie walczyć o godne wynagrodzenia dla nas pracowników, a związki które nie poparły propozycji MZZjedność powinny się wstydzić, a przewodniczących tych związków powinni wywieźć na taczkach…

  1. Oczywistą oczywistością jest to że im chodzi o dodatek funkcyjny. ZZiT ma w zarządzie 5 osób,które zyskują na dodatku funkcyjnym, KADRA 3 osoby które zyskują. W solidarności też. To jest sedno o co im chodzi – albo to albo nic jak powiedziała przewodnicząca.

  2. Słusznie. Dopóki nie pojawiła się propozycja samego 2500 i L2 ściemniali że wszystkie zapisy są korzystne. Trzeba jasno powiedzieć że Solidarność MZZPZAP Zzit to są trzy związki które wraz z zarządem chcą sprzedać niekorzystne dla pracowników zapisy w zamian za 2500 i L2. Sprzedawczyki. Wstyd być członkiem takich antypracowniczych związków.

  3. A ja myśle ze patrzysz tylko na swój portfel i nie dopuszczasz do siebie tego ze chcą ludzi zrobić na szaro.
   Ale co tam , u Ciebie na kobcie sie bedzie zgadzało ,TAK?
   Innych krzywdzą ,mnie nie czyli jest ok

   Ojjjj biedny pracownik ZA Puławy

 3. Na stronie zzit piszą że zarząd nie brał pod uwagę innej opcji jak tylko podpisanie wyłożonych już dokumentów, na solidarności, że była opcja samego 2500 i L2, ale albo wszystko będzie podpisane albo nic… Na dzien przed wigilią łgać ludziom w żywe oczy, że się nie dało wypłacić 2500 😉 zdrowych i bezpiecznych świąt

 4. Pojdziecie w Świeta do koscioła z prezesem Jani..em na czele.
  Ze Śli..ą,Kami…im przed ołtarz bo nie wypada inaczej a po świetach od nowa oszukiwać ludzi .
  I tak bedziemy sie bawili w kotka i myszke.

  Os….uści!!!!

  1. Czas może ty sobie zrób rachunek sumienia i pójdź pod ołtarz pie…… sprzedawczyku może ci gorączka odejdzie bo bredzisz

 5. Zzit znów piszą 5.6 % dla każdego pracownika Śmiech na sali nie po 300 . Renato jeśli to czytasz przemyśl że ta podwyżka to tylko dla was z dużą stawką.

 6. Przypominam, że Adaśko nie jest w zarządzie zzit. Natomiast jest jako przedstawiciel zzit do rozmów podwyżkowych. Samo się rozumie.

 7. Panie Adminie na stronie zzprc przewodniczący napisał: „Slawomir Wrega 26.12.2021 11:08:44
  Po opublikowaniu wyników za poprzedni rok można przystąpić do negocjacji płacowych.”
  Tutaj moje pytanie: Jak można dać podwyżki na rok 2022 jeżeli jeszcze nie ma wyników za ten rok?

 8. Teraz będzie każda sroka swój ogon chwalił. Wręga będzie szukał na siłę uzasadnienia by nie podpisywać. I nie podpisze tego.
  wystawiając i przedłużając po raz kolejny to porozumienie to śmieszność.
  Nie korzystanie z możliwości i propozycji waszego związku to skandal

 9. I tu się zgadzam. związki które wypowiadały się że porozumienie jest dobre i dlatego nie skorzystały z propozycji 250 zł i L2 powinny ze swoją decyzję ponieść odpowiedzialność przed swoimi członkami. To działanie na szkodę.

 10. Jak zzprc nie podpisze trzeba po nowym roku znów spróbować reaktywować propozycję 2500 zł i L2.Były nawet głosy że lepiej by to 2500 zł było wypłacane po nowym roku ze względu na podatek i II próg i znaczne uszczuplenie tej kwoty.

 11. A dlaczego miałby podpisać skoro do tej pory nie podpisał? Wonga jest oderwany od rzeczywistości. Jemu na święta nie brakuje bo ma 10D i ma nas gdzieś będzie „walczył” – przecież lepiej nie mieć nic niz mieć cokolwiek w imię wyższego dobra. Jak go któryś pracownik produkcji spotka na mieście to mu może wytłumaczy wreszcie, że dla grup poniżej 5, 2.5 k na święta to dużo. Poczekajcie jak przyjdą rachunki za prąd i gaz po nowemu, jak inflacja wypikuje po nowym roku w dwucyfrowe liczby, wtedy mu podziękujemy.

  1. nie skorzystanie z ugodowej propozycji wypłaty 2500zł i pilotażu l2 pokazują ze są mało elastyczni. jak beton partyjny

 12. wystawiając to porozumienie po raz kolejny bez dodatkowych argumentów to śmieszność ze strony zarządu.
  pytanie kto zarząd na taką śmieszność wystawia. jakich doradców się oni słuchają. przypuszczam że to macki nadwornego felietonisty i jego ego. jest słaby w negocjacjach i tyle. stosuje technikę pistoletu. metody rodem z prl-u

 13. W miesięczniku z listopada który jest na wydziałach są bardzo duże zyski w całej grupie, to ja nie rozumiem już kto kogo oszukuje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *