Relacja ze spotkania – live

 • Informacja o działaniach dot. wydzierżawienia DW Jawor.

Od lat jest deficytowy. Wymaga nakładów finansowych na remonty i ulepszenia (elewacja, parking). Jest próba wydzierżawieniu profesjonaliście. Odbył się publiczny przetarg i zgłosiła się 1 firma. Umowa w trakcie negocjacji. Pojawiła się też oferta zakupu. Ale trzeba zrobić nową wycenę. Jest w trakcie. W 2012r. była wspólna deklaracja ZZ ze zgodą na sprzedaż i przeznaczenia środków na Wólkę. Ale i tak odbędą się nowe konsultacje ze związkami w tej sprawie.

 • Umowy użyczenia lokali dla związków zawodowych.

Infrastruktura przesłała do związków umowy dotyczące użytkowanych biur. Chodzi o ponoszenie ryczałtowych kosztów korzystania z lokali. Umowy nie są zwierane, a wymaga tego ustawa o związkach zawodowych. Jest przerzucanie się pismami. Do tej pory biura były są za darmo. Będzie odrębne spotkanie w tej sprawie. Związki nie chcą sprzątania firmy obcej bo to drogo. Pracodawca się zgadza, ale może to spowodować zwolnienia w STOZAP-ie.

 • Informacja dot. ustalenia liczebności organizacji związkowych i partycypacji w wynagrodzeniach .

Trwają postępowania sądowe. Są organizacje, której oświadczenia o ilości są niespójne z ilością ustaloną przez sąd. Ma to wpływ na wynagrodzenie płacone przez związkowców. Trzy organizacje w tym nasza co miesiąc informują o ilości członków. Inne naruszają wymogi prawa i tego nie robią.

 • Informacja o liczbie nadgodzin i wykorzystanych urlopów wypoczynkowych w 2021

Na dzień 30-11-2021r. Urlop zaległy ma tylko 39 osób. W 2021 r nadgodziny koszt 8,4 mln zł a w 2020r. 4,9 mln zł. Obecnie obserwuje się znaczny spadek. Zarząd uszczelnił proces wydawania nadgodzin. W środę kończy audit nadgodzin w Spółce i będą ogłoszone oficjalne wyniki kontroli nadgodzin.

Podsumowanie sytuacji i efektów dot. negocjacji płacowych prowadzonych w 2021 r.

Znaczny obecnie wzrost cen gazu. Są ograniczenia dostawy gazu z Rosji. Całe LNG płynie do Azji. Jeśli to się utrzyma w 2022r. to maleją szanse na podwyżki w tym roku. Przy tych cenach rolnicy mogą ograniczać zakupy nawozów ze względu na ich cenę.

Zarząd ma w tym roku ma napięty harmonogram prac. Nie wiadomo czy zajmie się w tym roku sprawą wyłącznie wypłaty 2500 zł. Tylko podpis pod obecnym porozumieniem ZZPRC umożliwi uruchomienie pieniędzy. Mają na to jeszcze kilka dni.

Pozostałe organizacje nie poparły naszego wniosku o wypłatę tylko 2500 zł. Albo wszystko albo nic.

Przedłuża się termin podpisania porozumienia do dnia 27-12-2021r. Ostateczny.

KONIEC SPOTKANIA.

26 komentarzy Dodaj swoje
 1. Co do ostatniego puntku to juz jest norma. Zawsze jest tłumaczenie ze nie ma dla ludzi i czy bedzie dobrze czy bardzo dobrze to i tak kasy na podwyżki BRAK

 2. Gadanie o odstawianiu instalacji… ktoras nagle zatrzyma się to jest gonienie przez Górę aby juz szło… straszyć to można zawsze wszystkich nie od dziś wiadomo ze gaz drożeje, prąd i wszystko inne… taki mamy czas co zrobisz , sa od tego te mądre glowy w biurach aby zapewnić firmie to co się powinno ,za to biorą olbrzymie pieniadze.Widac nacisk innych związków zarzadu na zmianowych aby to podpisać… niechcecie w całości to nie bedzie nic. TO NIE BEDZIE NIC.

  1. Mądre głowy…. Przecież od zawsze jest tak, że jak dobrze jest i są duże zyski to jest zasługa świetnie zarządzających, a jak jest słabo to wina wszędzie tylko nie po ich stronie. Za ogromne pieniądze potrafią zarządzać i generować ,,zyski’’ tylko w krainie mlekiem i miodem płynącej.

 3. Gaz już po €176. Mówią, że 2500zl to ochłapy, a jeszcze się w nowym roku może okazać, że nie ma pracy co dla niektórych jak Putin mocniej kurek przykręci albo zdecyduje się zaatakować Ukrainę co również może wpłynąć na ceny gazu.
  Przypominam, że gaz w górę, prąd w górę, inflacja w górę, a wy dalej się kłóćcie i walczcie między sobą.

  1. Ale ty jesteś spostrzegawczy. Wiesz czemu zarząd chce wprowadzić dodatek zmianowy kwotowo ? Już Ci tłumacze , ich zapewnienia o podnoszeniu najniższej krajowej znacząco wpłynąć przez najbliższe lata na wysokość dodatku ot dlatego. Przez 3-4 lata zmianowi wezmą 3 jak nie 4 razy tyle co się obiecuje

 4. Czyli za brak wypłaty 2500 w tym roku odpowiedzialne związki z forum miłośników. Spodziewajcie się rezygnacji z członkostwa w tych tworach i kolejny pkt. dotyczący liczebności się zmieni.
  Pozdrawiam i żegnam.

 5. Wy popatrzcie sobie na filmik ktory kolega wrzucil pod innym tematem,jak zmobilizowane sa związki gornicze,tam jest żywioł,olbrzymia wola walki o swoje,gotowi są wynieść zarząd na czubach laczków,a u nas jakieś popierdółki,bez „jaj”bojący się zadrzeć z …………z zarządu

 6. Niech dalej zarząd tak postępuje! Będziemy tracić coraz więcej wybitnych, doświadzconych pracowników. Na przykład ostatnie odejścia z IT. Zarząd sobie myśli, że za 7 – 8 tys. zatrzyma w firmie programistów lub informatyków. Jest w błędzie. Jak widać odchodzą, tam gdzie dostaną więcej. ZA to już nie eldorado.

  1. Poczekaj jeszcze 3-4 lata takiej praktyki , ludzie co mają inżynierów czy magistrów a robią na najniższych stanowiskach będą opuszczać ten zakład. Wtedy zaczną się nadgodziny , braki kadrowe spowodowane przejściami na emeryturę i brakiem możliwości awansu. Zablokowanie awansu poziomego to kolejny krok ku tej przepaści. Nie każdy będzie akceptował to że mu rozkazuje ktoś po OHP i liceum jednorocznym zaocznym

  2. Święta prawda. Programista z długim stażem (w tym fachu długi staż to 5 lat, a nie jak na produkcji 30) może liczyć spokojnie na 15-20 tys. będąc na B2B. Tutaj możliwość rozwoju jest mocno ograniczona i albo jesteś jakimś tam dyrektorem od niczego po znajomościach, albo stoisz w miejscu i liczysz na marne podwyżki. Może 5-10 lat temu to praca w zakładach była pracą atrakcyjną, ale teraz już ta granica atrakcyjności się mocno zaciera. Ludzie odchodzą nawet ci z wyższych stanowisk bo po prostu ciężko żyć za takie pieniądze jeżeli ktoś ma większe ambicję oraz wiedzę, ale brak znajomości.

 7. Czyli zarząd gra dalej z pozycji siły, a ucięcie nam nagrody świątecznej to przedsmak dalszej polityki – podobnie jak piszczenia rekordowych przychodów za 3 kwartał w inwestycje, byśmy nie dostali nagrody (a sądząc po obecnej retoryce, od premii kwartalnych mamy się w ogóle odzwyczajać). Świetnie, w takim razie odpowiedzią wdzięcznych pracowników będzie głos w referendum strajkowym. Na „rozmowy” nie ma co dłużej tracić czasu, bo nie ma z kim rozmawiać.

 8. Każde zmiany w ZUP to pierwszy krok do wprowadzenia 4brygadowki i na to związki nie powinny się godzić nawet za cenę 2500pln.

  1. A wy dalej się klepcie po ramieniu z zarządem. Nogecjacje już były i nie przyniosły i nie przyniosą efektu. Teraz trzeba przyprzeć do muru te ….. Ś..NIE.

 9. Może należałoby zrobic jakaś oficjalna ankietę wśród pracowników? Wtedy mielibyśmy jasność ile osób chce podwyżek na proponowanych przez zarząd warunkach a ile nie chce

 10. Dokładnie.Panie Admin na jakiej podstawie Pan i pozostałe związki twierdzicie że większość załogi chce tych zasad które podpisaliście? To nie pracownicy decydują a zarządy poszczególnych związków zasłaniając się załogą.To nie jest FAIR.

   1. Nie rozumiem ataku na środektaryfikatora. Panie Adminie rozmawiałem z wieloma osobami, w pracy czy znajomymi którzy pracują w naszej firmie i są to ludzie, którzy nie tylko pracują jako ,,robole” jak ja. Powiem tak nikt spośród tych osób nie wypowiedział się korzystnie o tym co podpisujecie, ba nikt nawet z tych osób nie słyszał o osobach, którzy byliby za wprowadzeniem tego w takiej formie. Jedynie co się ludziom nie podoba to to, że stracą druga godzinkę i to jest razem z tym 2,5 jedyna karta przetargowa tego porozumienia. Jeśli zaproponował Pan wypłatę tej rekompensaty za brak podwyżek i druga godzinę to naprawdę szanuje, jednakże widać o co chodzi pozostałym związkom skoro odrzucają takie rozwiązanie. Na pewno nie o dobro pracowników. Nie chodzi nawet już o ucięcie tych 50 zł zmianowym. Wprowadzanie dodatku zmianowego kwotowo utnie zmianowym wzrost dodatku w przyszłości. Ludziom ciężko uwierzyć w prawdziwe negocjacje skoro w całej grupie podpisuje się to samo,a to my Puławy jesteśmy koniem pociągowym całej grupy. Rekordowe przychody w tym roku idą w inwestycje, mimo bardzo drogiego gazu są pieniądze,inwestycja to inwestycja nie można tak do końca powiedzieć, że kwartał ze strata skoro pieniądze są zainwestowane w coś co będzie w przyszłości generować zyski. To tak jakby ktoś kupił auto na które oszczędzał rok. Kupił je ze 40tysiecy a w miesiącu w którym je kupił zarobil 5 No miesiąc jest 35 tysięcy do tyłu. Umiejętna manipulacja pozwala na nie wypłacenie między innymi premii kwartalnej i w czasie negocjacji pozwala na przedstawienie zakładu w niekorzystnej sytuacji finansowej. Ale co ja tam wiem i tak pewnie usłyszę kilka ,,ciepłych” słów od admina i ludzi, którzy widza i wiedza więcej.

   2. Ja sobie związku nie założyłem. Zostałem wybrany i to że związek zawodowy w którym jestem podpisał te dokumenty, nie oznacza że jestem za. Wręcz przeciwnie jestem przeciw. Jest to dyskryminacja kązdej grupy pracowników oprócz tych kierowników z tabelki, którzy mieliby dostać nie wiadomo dlaczego dodatek funkcyjny. W 2016 roku jak związki podpisywały taryfikator wszystkim pasowały grupy zaszeregowania tych kierowników to dlaczego teraz mają być tłustymi kotami?

 11. Czy to rozsądne upubliczniać cenę gazu, przy której opłacalność produkcji się kończy? To przecież tajemnica przedsiębiorstwa, które jest spółką giełdową!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *