Pisanie historii na nowo…

Dziś wielu kreuje się na obrońców Puław przed konsolidacją chemii pod auspicjami Tarnowa. Niech oni pamiętają, że raz coś opublikowane w Internecie nigdy nie zginie. Obnaża się w ten sposób prawdę i fałsz osób próbujących pisać historię na nowo.

Dziś na stronie jednej z organizacji związkowej opublikowano materiał dowodowy dotyczący okresu konsolidacji. Warto przypomnieć młodym pracownikom jak było naprawdę i która organizacja jawnie popierała nadzór Tarnowa nad Puławami. Dziś nasi pracownicy odczuwają skutki tamtych decyzji …….

78 komentarzy Dodaj swoje
 1. „Jednocześnie zastrzegamy że w momencie konsolidacji powinna być zachowana autonomia poszczególnych przedsiębiorstw”
  I tyle w temacie.
  Jeżeli Puławy nie byłyby dojną krowa to tak by było. A że Puławy są jedyna spółka z której można były doić pieniądze to dzięki temu poprawiły kondycję paru spółek, spłaciły kilka kredytów kilka zaciągnęły na siebie. Temat rzeka. Po co to teraz wyciągać? Co inne związki zrobiły? Taki bicie piany nikomu nie potrzebne.

 2. Panie Andrzeju mam jedno pytanie i proszę o szczerą odpowiedź.
  W jakiej wysokości podwyżkę płac w 2021r. dostaliby pracownicy, gdyby zdelegalizować związki zawodowe? W odpowiedzi proszę się odnieść do powalającej kwoty podpisanej przez porozumienie kochających inaczej oraz wywalczonej przez błędnego rycerza.

  1. Piszemy jak widać obiektywnie.
   Brak związków zawodowych to katastrofa dla pracowników.
   Zapewniam cię, że bez nacisków związków nie byłoby żadnej propozycji podwyżek ze strony pracodawcy.
   Pierwsze propozycje pracodawcy były jak pamiętam 3,4% w 2021r. i 4,4% w 2022r. Ostatnia 2500 zł w 2021r. i 5,6% w 2022r.

   1. Więc pierwsza propozycja była lepsza bo w sumie w 2022r mieli byśmy 7.8% podwyżki, a na koniec zapewniliscie nam gorsze warunki więc jesteście mistrzami negocjacji….

 3. Ja mysle ze zwiazki takie jak nas w tej firmie reprezentują to hańba dla ludzi.
  Obiektywizm? Wy piszecie obiektywnie?

  Ciekawe co Pan pisze.

  Takich ludzi jak związkowcy z ZA Pulawy to ze świeczką szukać.
  Nie drugich takich ….

  Podpisaliscie co Wam kazali wielcy negocjatorzy

  1. Osoby takie jak ty na miesiąc, żeby skosztować powinny:
   1. Zarabiać nie wg układu zbiorowego pracy, a wg kodeksu pracy. Minimalna krajowa.
   2. Dodatek nocny 150 zł i bez żadnego dodatku zmianowego.
   3. Zamiast VBOP powinien pracować w IVBOP
   4. Zabrany fundusz wczasowy w wysokości około 3000 zł.
   5. Zwolniony wg humoru prywaciarza w każdej chwili pod byle pretekstem.
   6. Zlecanie coraz to kolejnych zadań, poszerzanie obowiązków itp.
   Wtedy zobaczył byś ile znaczą organizacje związkowe w zakładach pracy.

   1. Ot prawdziwy związkowiec: „cieszcie się, że nie pracujecie u prywaciarza tam to dopiero byście mieli”. Fakt związki są potrzebne tylko może niech by zarabiały 3 może 4 razy najniższa pensję z taryfikatora. Wtedy może dbali by żeby w firmie się dobrze zarabiało. Zresztą prezesi i cała reszta zarządzająca też powinna tak mieć określoną płacę.

    1. Taka jest prawda. Dla tych co negują sens działania i istnienia związków zawodowych w zakładach pracy.
     Ty też negujesz? To dlaczego wchodzisz na tą stronę? Stronę związkową.
     Trochę powagi.

     1. To chyba nie odpowiedź na moje stwierdzenie, bo ja wyraźnie pisze ze ZZ są potrzebne tylko może trzeba dać im jakiś nowy sposób motywacji. Ale mam pytanie czemu zgadzał się Pan na niekorzystne zapisy w ZUZP. I proszę o jakąś normalna odp. a nie że wszyscy podpisywali.

   2. W taki razie prosze usunąc moj komentarz skoro nie moge sie odniesc do tego co Pan napisał.
    Drugia sprawa to nie mowmy sobie na Ty bo ludzie pomyslą ze jestesmy kumplami i jak ja bede wyglądał?

     1. Bo CZAS to kolejny Faryzeusz. Niby po co związki a zagląda na strony związkowe. Jakaś plaga dwulicowców czy co?

     2. Wchodze po to aby pokazac Panu ze jest Pan tylko czlowiekiem ktory dba o finanse swoje a o reszte pracownikow przy okazji.
      Najeazniejsze to nachapać sie dla siebie.

      Zgidnosci w wypowiedziach brak a tylko zganianie na innych ze oni źle zrobili,zle podpisali.

      Pan jest czysty i the best?

     3. Chłopie ależ się męczysz z tym widzę. Ale cię boli.
      Wyluzuj patrz na siebie i swoje zarobki a nie na innych. Pisałem o ty. Bo się chłopie zamęczysz.

   3. Panie Admin jak by wszedł prywaciarz na zakłady to dobrze wiemy gdzie nastąpiły by zwolnienia i to w postaci przeciągu, a my na produkcji dalej mielibyśmy pracę… Także raczej związki bez nas nie istnieją, a nie odwrotnie. Stąd nasze pretensje, że wszystkie związki mogły o nas powalczyć, a nie podpisać co zarząd dał. Ja wiem że na zakładach jest znieczulica i większość patrzy przez pryzmat własnego portfela… Bardzo mnie boli jak ktoś chce mi zabrać z dodatku zmianowego i jeszcze nazywa psem ogrodnika, że komuś nie chce dać… a wystarczy wspomnieć o zabraniu tej godziny to oczy by wydrapali 😉

 4. Panie adminie proszę o wyjaśnienie jak to jest z naszym średnim zakładowym wynagrodzeniem bo podczas negocjacji bodajże w sierpniu zarząd twierdził że średniomiesieczne wynagrodzenie w spółce za 1 pół. 2021 w stosunku do analogicznego okresu roku 1 pół. 2020 roku wzrosło o 7,9 % i wynosiło 8915 zl, a w 2020 roku 8259 zł. Teraz jak trzeba wypłacić nagrodę na święta to nasze średnie wynagrodzenie jak podaje ZZPRC wynosi 6873 zł proszę o wyjaśnienie. I druga kwestia jest taka czy zaczniecie negocjować nasze podwyżki bo wygląda na to że nie dość że nie dostaliśmy podwyżki w tym roku to nawet mniej zarabiamy niż w 2020 roku, wiec jest dobry czas aby o te podwyżki zawalczyć.

 5. Nie umniejszając nikomu, dostaniemy mniej na święta niż osoby pracujące w każdym większym sklepie spożywczym, to jest to.

 6. Nikt nie neguje związków zawodowych w zakładach tylko ludzie nie chcą aby związki były opłacane przez zakład to proste, dlaczego wywalczyliście sobie grupe 10d a na produkcji mówiliście że niemożliwe jest aby zwykły pracownik dostał kategorie d w swojej grupie a pewnie na wiekszosci wydzialow nawet majstry zaniżały oceny i C nie dawali i wy chcecie dla nich jeszcze funkcyjne?

 7. Jeżeli ten związek jest za pracownikami to prosimy aby wstawił się na dzisiejszym spotkaniu z poparciem dla zzprc tyle możecie zrobić dla ludzi i zawalczyć jeszcze raz razem rozumiem że wielu nie zgadza się z SW ja też nie z wieloma postulatami ale wszystkim nie dogodzi niestety

 8. Właśnie powstała nowa świecka tradycja w ZA Puławy. Jak nie wydać złotówki z kasy zakładów. Trzeba jakąś pulę pieniędzy dać do dyspozycji zakładowych związków zawodowych i poczekać trochę. Przy jej podział na bank wezmą się za łby i kasa zostanie nie ruszona.
  Ps. Też jestem za likwidacją takich związków jak u nas w firmie. I co panie admin, gdzie mam o tym poinformować, jak nie na jednej ze stron internetowych związków? Może dać ogłoszenie w gazecie regionalnej albo napisać na drzwiach DO LIKWIDACJI?

 9. Nie pamiętam kiedy to jakiś zarząd dawał kilka razy szansę związkom na negocjacje lub podpisanie pisma o pieniądze nigdy tak nie było dla tego ZZPRC powinno się wstydzić że się tych pieniędzy nie zabrało do kieszeni a pieniądz to pieniądz nie znajdziemy tych kwot na ziemi.

 10. Teraz widać kto jest nieuczciwy… Jak to możliwe że w jednym roku nagroda roczna wychodzi 1050, a w kolejnym zamiast więcej lub tyle samo to jest 320zł mniejsze bo wynosi 727 zł
  Brawo zarząd, brawo związki nauczyłem się klaskać uszami z radości
  Nawet tutaj okradną aby tylko coś udowodnić, ale to z Wręgi robi się wariata…

  1. Ciekawe jak na fakt,że wypłącili mniej niż gwarantował uklad czyli zagwarantowane 1500pln,zareaguje bezzębny bajkopisarz z „S”,czy wogóle skleci jakiś poemat na ten temat,czy zleje sikiem prostym by nie uderzać w jego ukochany zarząd

 11. Na ZZPRC płacz, że nagroda na święta jest niska.
  No panowie to teraz ustawiać się w kolejeczke do Providenta jak 2500zl to ochłapy.
  Hahaha

 12. Ha ha Wręga że świtą przywitali klamkę w dyrekcji to se pogadali pajace.Żółtki same chcą coś ugrać a tak cisneli na inne związki że są żółte

 13. Nagroda na święta dość licha, 700pare złotych. Apropo istnienia związków w zakładzie pracy, co one potrzebne bo niestety w firmach w których nie ma, związków różne rzeczy się dzieją, ale uważam że wystarczyło by 3-4zwiazki żeby choć łatwiej było dochodzić do pewnych porozumień, nie koniecznie jest potrzeba 8. I im mniej związków tym bardziej ludzie byliby ukierunkowani co do pewnych decyzji, a tak jest mętlik

 14. Czy związki maja zamiar zweryfikować w jakis sposób wysokość średniej zakładowej przyjętej so obliczenia nagrody świątecznej? Jakimś dziwnym trafem na przestrzeni kilku miesięcy średnia zmalała o około 2 tysiące

 15. Na jednych związkach nagminnie namawiają pracowników o dbanie o zdrowie, czyli krótko mówiąc branie L4.
  A ja mam pytanie czy będzie jakaś Nagroda dla pracowników ze 100% frekwencją, którzy sumiennie pracują i nie chodzą na zwolnienia? Czy Zarząd doceni takich pracowników? A może ZZ wyszły z taką inicjatywą do Pracodawcy?

  1. Chłopie ja nie byłem 7 lat na zwolnieniu i co mam z tego nic . Dawali nagrody osobom tym co nie byli na L 4 a ja koś nigdy nie dostałem ciekawy jestem jak przebiegały te losowania lub kto sprawdzał pracownika że nie był na zwolnieniu. To jest po prostu żałosne.

    1. To bardzo dobrze że zostali. Ale jestem dalej ciekaw na jakich zasadach to funkcjonuje, ile czasu nie można być na L4 żeby być liderem i kto o tym decyduje.

     1. Józio ja słyszałem że jakiś rekordzista majter 19 lat nie był na zwolnieniu, więc jeżeli jest ich więcej to pierwsze miejsca są zajęte.

 16. Z tego miejsca chciałem życzyć świont tym co wyszukali najbiedniejszy miesiąc w roku i na jego podstawie wypłacili nagrodę świąteczną okrojoną o 300zł na pracownika. W Biedronce było 1000zł + 500 na karcie do wykorzystania w sklepie biedronka, paczki dostali nie tylko dzieci ale i pracownicy, a to tylko biedra, nie potężny lider w Europie 😉 chciałem tylko wiedzieć jak takie osoby dzielą się opłatkiem z rodziną, patrzą sobie w oczy i składają życzenia? Jeszcze raz życzę rodzinnych świont.

 17. Powtórzę wpis bo nie dostałem odpowiedzi….
  Panie adminie proszę o wyjaśnienie jak to jest z naszym średnim zakładowym wynagrodzeniem bo podczas negocjacji bodajże w sierpniu zarząd twierdził że średniomiesieczne wynagrodzenie w spółce za 1 pół. 2021 w stosunku do analogicznego okresu roku 1 pół. 2020 roku wzrosło o 7,9 % i wynosiło 8915 zl, a w 2020 roku 8259 zł. Teraz jak trzeba wypłacić nagrodę na święta to nasze średnie wynagrodzenie jak podaje ZZPRC wynosi 6873 zł proszę o wyjaśnienie. I druga kwestia jest taka czy zaczniecie negocjować nasze podwyżki bo wygląda na to że nie dość że nie dostaliśmy podwyżki w tym roku to nawet mniej zarabiamy niż w 2020 roku, wiec jest dobry czas aby o te podwyżki zawalczyć.

   1. Panie Adminie też powtórzę pytanie jak to jest z tą nagroda świąteczne że jedni mają 7set z hakiem a drudzy niecałe 600?

     1. Ci którzy otrzymali mniejsza nagrodę weszli w 2 próg podatkowy a wiec ich roczny dochód musiał przekroczyć 100 tysięcy złotych!

     1. Na pewno nie bo koledzy mają większe stawki np mieli więcej nadgodzin nie należą do ppk tak jak i ja też nie należę i oni dostali więcej np

 18. Jak przekroczyłeś 85 tysi dochodu to potrącają nie 17% a bodajże 32%,stąd te rozbieżności w kwocie nagrody. No chyba że pisałeś pismo do rachuby że rozliczasz sie z małżonkiem, to wtedy potrącają 17% mimo przekroczenia progu,a jeśli nie pisałeś to przy wspólnym rozliczaniu pita bedziesz miał zwrot tej różnicy.

  1. Lukas zapis nie jest 1500 tylko 15% od średniej zakładowej, zarząd wyliczył za pół roku 8900 i jak by nie działał na szkodę pracowników to by tak wypłacił, a że nie ma dokładniejszego zapisu, to nie wyliczył średniej z pół roku czy 3 miesięcy, tylko z jednego miejsca i to w takim którym nie było żadnych świadczeń dodatkowych. Chcieli zwiększyć nacisk na zzprc a wyszło szydło z worka bo pokazali co się dzieje jak nie ma dokładnych zapisów… Czyli wszystko co mamy zapisane w zuzp jest święte i można tam jedynie dodać a nie zabrać.

 19. Panie Adminie rozmawiał Pan już z kimś w sprawie naszej sredniomiesięcznej wypłaty? Dlaczego są takie różnice w sierpniu 8915zl a w grudniu juz 6873zl ? Czy zarząd wylicza ja w zależności od potrzeb? Jak trzeba dać podwyżki to jest wysoka żeby ludziom dać jak najmniej, a jak już wypłaca nagrodę zależną od średniej to już jest 2000zl niższa…

 20. Panie Adminie ja mam tylko jedno pytanie…
  Dlaczego podwyżek za rok 2021 nie dało się przeprowadzić w styczniu czy marcu 2021 tylko dopiero we wrześniu 2021? A podwyżki za rok 2022 można już było podpisać we wrześniu 2021.
  Ja BŁAGAM o wytłumaczenie jak chłop chłopu na między i z góry dziękuję

 21. Piękny tytuł piosenki i w ogóle budka suflera ma piękne utwory, ale co ma wspólnego z moimi zarobkami? Zarząd podejmuje decyzję na podstawie rozmów ze związkami, które reprezentują pracowników. Mogą mieć odmienne zdanie, wtedy wchodzą w spory i pualwskim targiem coś ustalają… Ale żeby podpisać to co położą na stole? 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *