15 grudnia mija ostateczny termin

Zarząd przedłużył czas na podpisanie dokumentów płacowych. ZZPRC ma czas do 15 grudnia br.

Poniżej pismo w tej sprawie.

178 komentarzy Dodaj swoje
 1. I co Pan Panie Adminie sądzi na ten temat?
  I co ze jest to pismo?
  Wszyscy mamy sie zgodzic zeby plunieto nam w twarz ,tak?
  Znowu sukces związkow czy zarzadu ze dał tyle ile chciał czy dalej twierdzicie ze WY wynegocjowaliscie?
  Przeciez mawet jednej złotowki nie ugraliscie.

  1. Każda organizacja jest niezależna. Podejmuje kroki jakie uważa za stosowne.
   Chce podpisuje nie chce nie podpisuje.
   Każda organizacja wysyła pisma jakie uważa za stosowne. ZZPRC się nikogo nie pyta i wchodzi w spór. Inne wysyłają pisma jakie uważają za stosowne.

   My szukamy rozwiązań do porozumienia się. Szukamy tego co nas łączy by uruchomić podwyżki dla pracowników. Podejmujemy kroki jakie uważamy za stosowne.
   Nie zamierzamy nikogo pytać się i prosić czy możemy działać.

   1. Łączy was koryto i obiecanki dobrze płatnych stanowisk dla rodzin. Każdy to wie że mimo dobrej uczelni jak nie masz pleców to maks możesz zostać sterowniczym. Chcecie porozumienia ? To wejdzie w spór zbiorowy i prowadźcie mediacje. Bo jak na razie przez 5 lat wywalić żyliście tyle co te śmieszne 300 średnio na pracownika. Ja rozumiem jak ktoś w przeciągu 5 lat zarobił prawie 300 tys złotych za siedzenie na tyłku to go marni pracownicy nie obchodzą. Czy może się mylę panie przewodniczący ?

    1. Tak było jest i będzie. Folwark też tworzył wódz zmianowych jak mógł. Załatwił rodzinie extra posady. Dziś lipa. Nic nie może i się mota.

     1. Ale 5 brygadówke wywalczył w porównaniu do innych którzy podpisują wszystko co im zarząd podsunie i wielcy związkowcy(smiech)

 2. A moze pomyslcie czasem o ludziach ktorzy mniej zarabiają a nie tylko o sobie i o tych co są w wyższych grupach, co?
  A moze negocjujcie a nie tylko podpisujecie co Wam pod nos podstawi zarząd, co?

  1. Masz podkreślone w piśmie. O podziale środków decydowały związki. Dla mnie może być i po 300zł. Dal mnie możemy to przeznaczyć na 0,5% dodatku stażowego. Ale ja sam nie decyduję.

   1. Czyli przyznaje Pan, że jednym słowem sol….ość i ich poplecznicy, nas oszukali? Mówiąc, że nie ma zgody na inne rozdysponowanie środków? Mówiąc, że tylko na taka opcje zgodził się zarząd? Jasno napisane jest, że związki miały dowolność w rozdysponowaniu tej kwoty… czyli napchać sobie jak najwiecej olać ludzi

     1. Jak Pan nic nie wie to niech Pan poczyta forum Solidarności, a nie zarzuca mi insynuacje i zaprzecza Pan faktom.

     2. Nie wiem co tam jest napisane. Na forum.
      Nakręcasz się.
      Zaprzeczam by ktoś kogoś chciał oszukać bo tym nie wiem.

   2. Dopiero teraz jest napisane ze 300 zł do podziału jak ustalicie. Wczesniej takiego zapisu nie było tylko było srednio 300 zł czyli jedni 100zł inni 500zł
    Tak czy nie?

    Czas sie przyznac ze to nie były negocjacje tylko zaakceptowana propozycja i podpisana z pod kulonym ogonem przez Pana i elite w osobie Śliwy,Kamińskiego,Wyskwar i reszty (jak zwał tak zwał) negocjatorów

     1. Na stronie ZZPRC był poruszany ten temat, że pula jest do rozdysponowania w dowolny sposób. Zarzucili im wtedy, że nie ma na to zgody zarządu. Jak widać kłamali

   3. To jest po prostu plucie nam w twarz, jestem aparatowym dla czego zwykłym pracownikom nie dacie dodatku tylko kierownikom w czym jesteśmy od nich gorsi. Brak słów u prywaciarza tak by nie było. Ja przeżyję bez tych pieniędzy ,ale uważam że podpisane, tego punktu jest nie do zaakceptowania.

    1. Nie chodziłeś za komuny podp….lac kolegów i włazić w tyłek kierownictwu , nie zrobiłeś radomskiej szkoły wyższej więc, tak jesteś gorszy l, nawet ludzie po PW czy Pollub czy innych uczelniach nie mają polotu do tak wybitnych specjalistów z plecami 😉

   1. Chyba biurko zasłoniło Ci oczy. Osobiście znam przypadek że ktoś nie został majstrem bo nie ma kwalifikacji zawodowych a po chwili na tym samym wydziale majstrem zostaje ktoś z tymi samymi kompetencjami co poprzednio omawiany , tylko jest jeden fakt że tego drugiego żona wysoko siedzi więc proszę Cię skończ te swoje dyrdymaly. Są ludzie zapewne co siedzą na stanowiskach aparatowych i mają lepsze kompetencje niż ich bezpośredni przełożeni ba nawet kierownicy, resztę dopowiedz sobie sam

 3. Korzystnych zgodnych z oczekiwaniami Partnera Społecznego czyt. Solid…ości przecież to skandal ułożyli się z zarządem, a zarząd wystawił ich na tacy i wychodzi na to, że wszystko co mówili to jedna wielka ściema.

 4. To mają być negocjacje i podwyżki, to kiepski żart.Jeżeli ktoś uważa, że to są dobre warunki to powinien się zastanowić nad sobą i nad swoją godnością i trochę podszkolić się z matematyki, bo to co chcą dać dla zwykłego pracownika to jest nic. Pluje Nam zarząd w twarz a związki się na to godzą i wpieraja, że ta propozycja jest ok.

    1. Ot pełen przedsiębiorczości pracownik ludu pochodzącego ze skrajnej prawicy. Dej mnie teraz mam chórom curke kij że będę w plecy 300 złotych. Człowieku albo jesteś niedorozwinięty albo pozdrów chłopaków z Soli…ności bo chyba im już zwier…cze nie trzymają.

  1. Kolega to chyba od 6 grupy w górę,co?
   Walczymy tez i o nas a nie tylko WAS.
   My tez mamy rodziny i chcemy godnie zarabiać.
   Wy tego nie rozumiecie?
   A szkoda….

  2. Proszę przeczytać dzięki komu jesteśmy w plecy. Jasno napisane jest, była pula do podziału w dowolny sposób Forum partnerów podzieliło to pod swoich. Niekorzystnie dla pracowników, wmawiając ze inaczej nie można bo nie ma zgody zarządu.

     1. Podpisałem i podtrzymuję. Zrobił bym jeszcze raz to samo by podtrzymać jedność związkową co doprowadzi do wypłaty pieniędzy pracownikom.
      W życiu by mi nie przyszło do głowy działać na szkodę pracowników i blokować podwyżki.

     1. Jedność ze związkami co się z pracodawcą układają. Każdy powinien się zastanowić kto tu gra dla kogo. Stopy procentowe idą w górę. Dla kogoś kto wziął kredyt hipoteczny 300 tys jest to podwyżka raty o 500 zł, dla aparatowego czy sterowniczego nawet dzielić na pół tą kwotę nie jest to co wy chcecie wcisnąć a nie mówiąc już o inflacji. Wolę już spór zbiorowy niż patrzeć jak nieudolnie pracują te związki z forum miłości…

   1. Czekaj co ? Bo chyba nie to samo pismo czytaliśmy co były w negocjacjach za ten rok ? Mówisz o jednorazowej zapłacie na zadośćuczynienie a nie o wzroście wynagrodzenia. Kończę FiR i nie dowierzam w to co piszesz , kto Ci takich głupot nakład do głowy

    1. A dobra nie można edytować. Skąd wziąłeś 1000 średnio na aparatowego. Jestem ciekawy jak i większość ludzi z ZA skąd są te informacje m nie twierdzę że są błędne bo po tych dorobkiewicza u można się wszystkiego spodziewać ale ciekawi mnie skąd te info

 5. Jak by była organizowana jakiś akcja protestacyjna przed biurem zzprc to proszę to mocno nagłośnić.
  Jest już wiele chętnych wziąć udział. Proszę zwrócić uwagę by byłą legalna itp. proszę również zaprosić prasę i panie posłanki żeby zobaczyły co to za gość i ile ludzi z anim stoi.
  Może się obudzą.

  1. Dobrze powiedziane , zobaczymy ilu jest zwolenników a ilu przeciwników. Nie każdy da sobie pluć w twarz by ktoś taki jak ty plecaku dostal większa podwyżkę inflacyjną niż inni z produkcji.

    1. Ktoś kto nie przywykł do pieniędzy pogłębiając swoją wiedzę nie ma z tym problemu. Umiem liczyć w przeciwieństwie co do nie których. Plecaki takie jak wy bez wiedzy piastujący stanowiska są hańba dla tego zakładu i ludzi którzy oddawali życie przy awariach. Powiem prosto pluje na te porozumienie i gardzę takimi ludźmi jak wy.

    2. Fatum to chyba ślusarz z 5D… 2500 dostanie jak każdy, nie został okradziony na zmianowym to go nie dotyczy, a wręcz od zmianowych dostał pieniądze, bo zostały dodane do puli z której on weźmie, z puli więcej mu wyjdzie od 5500 jak aparatowemu od 4200 do tego zyska 6.5 dnia urlopu w roku, więc nie ma się co dziwić że jest za podpisaniem

 6. Czyli Pan Admin zrobiłby dokładnie to samo podpisujac pismo i tym samym znowu walcząc o swoich ludzi kosztem tych mniej zarabiajacych,tak?
  To nie za dobrze swiadczy o Panu.
  I Pan jest związkowcem?
  Szacuneczek dla członkow Pana zwiazku Panie Adminie

  1. Dziękuję bardzo. Od razu wyczułam że jesteś z tych radykalnych. Moze z zzprc?, którzy tu wchodzą i próbują mącić.
   Ale jak widzisz dla takich ja ty nasze drzwi są też otwarte. Dojrzejesz to zrozumiesz że nie należy patrzeć tylko na czubek swojego nosa.
   Brutalne? Doceń szczerość.

   1. Otóż nie jestem ze zwiazkow wymienionych przez Pana. Ale wole zeby kazdy dostał rowną kwote niz Wy wiecej a my mniej. No bo z jakiej racji.
    Nigdy nie bede za takimi ludzmi jak Śliwa,Kamiński i Pan oraz za nic nie robiąca Wyskwar ktorzy patrza tylko na siebie i swoich czlonkow a nie na ogół.
    My nizej zarabiający tez pracujemy i chcemy miec podwyzkę

    1. Brawo brawo Admin mowi ze moze byc byc tak czy inaczej ale podpisal ale no kiestety reszta zwiazkow oprocz zzprc reperezentuje wyzsze stanowiska i niestety jest jak jest prawda Panie Admin?

     1. Pan Admin do niedawna brał pensje BHPowca ale jak mu zarząd daje 2x tyle to mogę mieć ludzi gdzieś , sam zapomniał jak na kapro aparatowym PWO był 😉 ahh piękne czasy

     2. Coś masz złe informacje. Brałem i mam pensje BHP-owca nic więcej ponad to. Byłem aparatowym i sterowniczym. Piękne czasy. I stosunek zarobków był podobny. Nawet jak przechodziłem to nieco straciłem bo zabrali mi ratownika chemicznego. Przeszedłem bo chciałem czegoś nowego.

 7. Ciekawe czy ty Stasiu przyjdziesz przedstaw się z imienia i nazwiska , a nie wypisujesz i nawołujesz do siania nienawiści. Powiem ci że nie należę do rzadnych związków i jestem zwykłym aparatowym i dam sobie radę bez tych pieniędzy, ale widzę że ty należysz do ludzi zaciętych na kasę. Trzeba po prostu mięć swoją godność i dla jasności nie jestem zwolennikiem rządnych związków .

   1. Po pierwsze nie jestem bogaty tylko mam swoją godność nie znasz mnie a mnie oceniasz .Zaraz napiszesz że pójdziesz po poźyczke bo świąt nie wyprawisz. Po drugie to ty jesteś bogaty bo to porozumienie to raczej nie dla stanowisk robotniczych takich jak ja , lecz bardziej sądząc po twoich wpisach to dla ciebie . Jeszcze raz ci piszę że nie jestem w rzadnych związkach. I nie jestem pazerny tak jak ty prześledź swoje wpisy a może sobie uświadomisz może coś w tej swojej głowie. Pozdrawiam i bez odbioru bo szkoda z tobą dyskutować.

    1. Panie Józefie sądzę że za 1200 zł można wyprawić święta jak znalazł i to w kameralnej na 10 osób. Pan Fatum chyba jak ludzie na Instagramie chce zorganizowaac święta jak dla kompanii w wojsku. Przypomnieć mu trzeba że jest Epidemia Covid i zaraz wprowadza obostrzenia więc nawet na te 10 osób świat zorganizować mógł nie będzie. Pozdrawiam , popieram Pana myślenie, temu co ma więcej zawsze będzie mało 😉

 8. Ja nie tozumiem w czym tkwi problem i zal ludziom dupe sciska chcieliscie 300 po rowno kazdemu? Macie to teraz zwiazki podziela … chcieliscie bez zapisu ze brak dalszych negocjacji jest teraz ze beda po 1 kwartale … aby patrzycie na inne zapisy nie dotyczace was … pazerne i wiecznie niezadowolone wan nigdy nie dogodzi czekajcie dalej i nic nie dostaniecie juz uj…li 2500 ze nie z socjala … obudxcie sie wiecej nie ma szans dostac … skoro lepiej dla was nic niz cokolwiek to pogratulowac … zolte papiery aby wbic wam do dowodow … ameby ehh

  1. Kto Ci powiedział że więcej dostać się nie da ? Kto Ci powiedział jak interpretować zapis „dobrych wyników” jakbyś miał oleju w głowie to byś wiedział że odkąd wprowadzono taryfikator nie było podwyżek . Jak chcesz zobaczyć jakie były zyski firmy proponuje zajrzeć to takich baz jak biznesradar, catalys czy emis. Masz tam wskaźniki finansowe itd. zaślepiony Ci oczy szybką gotówką niczym więcej.

 9. Panie Adminie dlaczego związki nie zawnioskowały o większą nagrodę na swieta Bożego Narodzenia skoro od początku bylo i jest wiadomo że Pan Wręga tego porozumienia nie podpisze. Na każdym kroku widać waszą nieudolność. Najpierw pozwoliliście zarządowi przerwać negocjacje na pół roku później nie wynegocjowaliście nawet złotówki oprócz tego co zarząd zaproponował w dodatku pozwoliliście na zapisy na które nie zgadzają się wszystkie związki, a na koniec jak wiadomo było że nici z „wynegocjowanej” podwyżki nawet nie postaraliście się aby załoga dostała większą nagrodę na święta, a na dodatek wy i solidarność kłucicie sie z ZZPRC jak małe dzieci zamiast siąść do jednego stołu i porozmawiać jak dorośli odpowiedzialni ludzie, niestety takie działania świadczą o braku szacunku do załogi bo zarówno Pan Wręga powinien walczyć o dobro dniowkowych jak i Wy o dobro ludzi pracujacych na zmiany nie zależnie od tego jakie mają poglądy, bo jesteście dla nas pracowników i o nasze dobro macie dbać bo to dzięki nam macie co do gara włożyć…

 10. Jeszcze brakuje zapisu ze dodatek zmianowy wzrośnie zgodnie z zuzp, a rozmowy o podwyżkach niezależnie od wynikow. A nie zabieranie zmianowym żeby dołożyć reszcie. Wesołych świąt wam życzę, pomyślcie o nas przy wigilijnym i świątecznym stole. My będziemy na fabryce, nie z dziećmi, żonami rodziną, tylko w pracy.

 11. kur.a ludzie,w tym zakladzie są jeszcze takie wydzialy jak pakownie o ktorych juz calkowicie zapomnano,a tam tez pracują ludzi a nie bydło,coraz więcej pracownikow wyksztalconych,mających swój rozum wbrew temu że uważa sie że robią tam ludzie prosci i łatwi do sterowania.Ale o tym obozie pracy nawet nikt sie nie zająknie

  1. Święte słowa Hunter. Na pakowniach większość majstrów i dyspozytorów to oszo…omy, którym się wydaje, że żyjemy w XIX wieku, a Operatorzy MDFP to chłopi pańszczyźniani. Dość tego wyzysku. Operatorzy są w III grupie płacowej, choć większość związków obiecała im IV grupę. I to Nas niedługo dogoni Najniższa krajowa płaca. I to MY jesteśmy najbardziej pokrzywdzeni. Żądamy godnych płac za Tą katorżą pracę!!!!!

   1. Ale przed jakimikolwiek wyborami natrętnie odwiedzają wydzialy i obiecują jak wszystko sie zmieni w krainę mlekiem i miodem płynącą,później jakoś nagle cisza jak już zdobędą głosy.a pognąć tałatajstwo,każdego związkowca powinno się oceniać po wynikach,najlepiej przyspawać sie do cieplego kurwidolka a gdzieś na szarym końcu zakładów „bydło”niech zapieprza na mrozie,deszczu,za psi grosz.I człowiek wiecznie slyszy że mało,że trzeba więcej,żeby kierownictwo było zadowolone.Tylko przy tym wyścigu szczurów góra zapomniałą o szarym pracowniku

 12. Jak można mówić że 5.6% od stawki wyjdzie tyle samo każdemu? Jak można zmianowym zabrać z dodatku zmianowego a innym dać dodatkową godzinę? Mało tego to co jest zabrane zmianowym to jest dodane do puli z której wypłacane jest 5,6% czyli robol znowu traci bo nawet wtedy nie odzyska części bo zabiorą to dniówkowi z wywyndowanymi stawkami… Ale to nas nazywa się „psem ogrodnika” 🙂

  1. To jest śmiech inflacja od 2017 15.5 procent , kredyty hipoteczne 30 procent w górę a parobki z sol….ności zostawiając ludzi z produkcji razem z 4 innymi związkami daja 150 złotych dla ludzi co najbardziej odczują. A czemu odczują bo uważani da już za klasę średnią . Apeluje do was byście się ogarnęli ci do 5 grupy , nikt z tych związków nie dba , macie rodziny , wykształcenie ale bez pleców nic tutaj nie macie , zamiast pchać im do kieszeni pozbawimy te związki przynajmniej jednego z zarządu i niech wracają na fabrykę za to z czego startowali, za te ich pięć lat nieudolności . Tyle w temacie

  2. Dobre,dobre. Szczera prawda. A Pan Admin mowi ze tak nie jest i nie mamy racji.
   Z wpisow wychodzi ze racja jest ale przy podwyzkach dla elity. Dla Nas nie ma racji

   1. Nie mówię ze nie masz racji. Mówię, że każdy związek, każdy człowiek ma prawo do swojego zdania i swoich decyzji.
    Twoje jest jakie jest. Moje jest takie że dziś nie ma innej alternatywy. Tak po prostu nie ma.

    1. Te 140 złoge przyjść przy tobie wpłacić na schronisko dla zwierząt jeśli obiecasz mi że będziesz walczyć o to bym miał lepsze wynagrodzenie w przyszłym roku. Nie zrobisz tego nigdy bo twój syn z Siarczanu czeka na posadę . Jesteś tyle samo wart co Kamiński śliwką i wyskwarowa. Mam nadzieję że kiedyś wpadnie ten pomysł by związki były finansowane ze składek czlonkow ale mnie już na szczęście tu nie będzie. To miasto za 10 lat stanie się widmem , każdy młody ambitny ucieka bo nie ma perspektyw po za plecami tatusia czy mamusi, zostaną ludzie pokroju tych związkowców co chca się nachapac, tyle w temacie 😉

     1. A dla tych co nie wierzą , w Lidlu zarabiają Panie tylko 600 zł mniej niż aparatowy , a w maku macie dużo większe szanse załapać doświadczenie na stanowisku kierowniczym niż tu.

     2. Nakręcasz się. Związki zawsze walczyły o podwyżki. Gdyby nie one miał zapisy tylko z kodeksu pracy. A ten co krytykuje związki wspiera pracodawcę.

     3. Brawo o to to obsadzi rodzinę na stołkach to może zacznie walczyć o zwykłych pracownikow

    2. Skoro przewodniczący związku pisze na swojej stronie że nie ma innej alternatywy i nie będzie walczył o pracowników, godząc się na ochłapy to o czym my tu mówimy?? Prezes też to czyta i się śmieje z was. Jemu na rękę. Po co ma cokolwiek zmieniać skoro większość związków otwarcie pisze ze ma w poważaniu załogę. Klasa wyższa ma się dobrze.

     1. Nie ma innej alternatywy dziś. Organizacje które podpisały porozumienie i pracodawca nie chce rozmawiać o zmianach w istniejącym porozumieniu. W przyszłości na pewno będą nowe szanse.

    3. No raczej nie zgodze sie. Widać inna alternatywa sie znalazła. Podpisaliscie bez negocjacji 300 zł srednio na pracownika czyli ten słabiej zarabiajacy 100 zł a ten lepiej zarabiajacy 500 zł.
     A teraz sie okazało ze jednak mozna podzielic po równo.
     No i widzi Pan taka oto sytuacja….

     1. Czas chciałem tylko poprawić że tym słabiej zarabiającym 100zł a tym lepiej zarabiającym 600zł do tego dodatek 220zł i nagle robi się 820zł… Znowu ktoś usilnie chcę zrobić rozjazd w wynagrodzeniach.

  3. Azotowy jesteś głupszy niż myślałem. Czyli dobrze jest komuś zabrać, tak? Ja też mogę napisać, że gdzieś mam zmianowych bo i tak już mają dzięki zmianowemu większą wypłatę niż ludzie z 5-6 kategorii, a wolnych dni mają dużo więcej niż normalny pracownik. Ale tak no boli cię, że ktoś będzie miał dodatkową wolną godzinę co nawet nas nie zbliży do waszej ilości wolnych dni. Oświecę cię, że dniówkowi są też w 3,4,5 kategorii i nie zarabiamy wielkich kokosów. Zarabiamy mniej od was i rozumiem, że morda ci się cieszy jak ktoś kto ma mniej płacone i nie chodzi w klapeczkach po sterowni traci jedną godzinę wolnego na tydzień. To jest po prostu polskość i januszerka w czystej postaci. Dzięki takim ludziom jak ty chciałbym żeby wszedł do zakładów system 4 brygadowy bo już wam się w dup*ch poprzewracało.

   1. Przyjdź człowieku na zmiany kto ci broni , nauczysz się instalacji będziesz miał dobrze tak jak my,a dodatek zmianowy to jest za pracę na zmiany. Widać jakim zawistnym człowiekiem jesteś i chciałbym żebyś zarabiał gora 2 tys za twój sposób myślenia. Tyle w temacie i nic nie odpisuj bo szkoda z tobą dyskutować.

    1. Azot92 Ciuludodatek zmianowy jest za pracę w zmianach tj. za pracę na popołudniówka, w nocy (bardzo szkodliwe dla organizmu) oraz za pracę w soboty, niedziele i święta. Przecież ludzi na pakownię ciągle przyjmują. Dawaj na zmiany to Tobie rura zmięknie.

   2. Azotowy92 czytanie ze zrozumieniem się kłania… Zadałem pytanie jak jednym można zabrać z dodatku zmianowego a innym dać np dodatkową godzinę, mało tego to, co mam zabrane idzie do wspólnej puli gdzie odbiorą to ludzie z wyższą stawką.
    Jeszcze inaczej ja nikomu nie żałuję kolejnych godzin, ale proszę mnie nie okradać.
    Pokaż mi aparatowego w klapeczkach 😉

    Jeszcze raz powtórzę, nich nikt nie zabiera mi, a ja innym też nie będę zaglądał!

    Tak dla przypomnienia od zmianowego jest liczone CAŁE NIC, ZERO!!!
    Dodatek zmianowy mam za to że pracuje na zmiany, w porze nocnej, święta i niedziele, sylwester, majówki i każdą czerwoną kartkę na kalendarzu. Nie wszystkie spędzę z rodziną tak jak ty, bo są inni którzy też chcą, a WSZYSCY pójść nie możemy. Na zzprc już pytania kiedy dniówkowi mają odbiór dnia za święto które wypadło im na weekendzie 😉 rarytasy 😉

   3. Chlopaczyno a jak sie na swoje stanowisko dostales?konkurs wygrales?byles najlepszy?cwaniaku siedzisz w cieplej izbie,odpier..isz 8 h i do chalupy.robiles kiedys w nocy?ciężko,na dworze,w mróz,w deszcz ?robiłes?wdychasz chemię?pyły?czy twoje szkodliwe to lampienie się tylko w ekran?jesli nie to uspokój maszynę i zamilcz w pewnych kwestiach

  1. Ale o co chodzi? Sami zmianowi się tym chwalą na czacie zzprc… Już nawet nie ma co mówić o nadgodzinach bo to temat rzeka. Dniówkowi nie tylko nic nie zyskają, ale też stracą

 13. Tylko Admin piszesz poraz któryś, że każdy ma własne zdanie. Tylko, że teoje własne zdanie jest decyzyjne w sprawie kilku tysięcy osób zatrudnionych w w zakładzie. Dlatego nie porównaj twojego własnego zdania czy nawet wypracowanego w trakcie rozmów z członkami. Bo ilu was jest ze macie decydować o reszcie. I to jest pytanie do wszystkich związków zawodowych naszego zakładu. Żaden nie ma większości i monopolu. A póki są między wami takie podziały, to śmiało można stwierdzić, że żaden związek nie działa dla dobra pracownika tylko dla własnego. Idea związków zawodowych była taka, że miały być alternatywa i ochroną pracowników. A od x lat patrząc tylko na nasz zakład związki nie walczą o pracownika z zarzadem tylko między soba, który jest kurwa najlepszy. A przez wasze sceny, wiadome jest jedno. ŻADEN ZZ PRZY ZA PUŁAWY NIE DBA O PRACOWNIKA TYLKO O SIEBIE. KONIEC I KROPKA. Ktoś wcześniej napisał, żeby się wypisywać z zz. I tak trzeba zrobić. Jak widmo powrotu na zakład zacznie zaglądać w oczy to się zmieni myślenie (chociaż mało prawdopodobne, beton już dobrze stwardniał).
  Jestem oficjalnie za likwidacja wszystkich związków zawodowych w Za Puławy. Nie wnoszą niczego dobrego do życia i polepszenia sytuacji pracowników. Zarabiają ciężkie pieniądze i tego się trzymają pozorując jakieś śmieszne ruchy walki o pracownika. Dowidzenia z oszustami i darmozjadami.

  1. Każdy zz ma prawo do samostanowienia potwierdzam, ale musi brać za to odpowiedzialność.
   Jestem z a tym by związkowcy zarabiali tyle ile by zarabiali jako pracownicy. Sam tak mam.
   Ci co krytykują zdobycze związków pomagają pracodawcy. Bo gdyby nie one pewnie byłby tylko zapisy kodeksowe. Zapomniał byś o pięciobrygadowe, L2 i dodatku zmianowym.

   1. Kazdy widzi ze gracie tylko dla siebie a reszta ochłapy.
    Powtarzam raz jeszcze. Nic nie ugraliscie tylko zarzad dał ile chciał a dziwne to ze zescie bez negocjacji z zamknietymy buźkami podpisali.
    Czy liczycie ze ludzie tego nie widzą?

    A jak widać jednak zarzad teraz dał do zrozumienia ze te 300 zł mozna podzielic jak chcemy.
    Teraz sie okaze jak podzielicie tą podwyzke. Dla siebie i elity czy wszystkim równo?
    Pokazcie swoje prawdziwe oblicze

 14. Proponuje średnio na pracownika 300 zł, ale nie po równo, tylko aby tabela zaczynała się od 3050 zł, a ostatniemu w tabeli te przykładowe 10 zł. Wtedy nie będzie jak za komuny wszystkim równo, tylko sprawiedliwie. Czy związkowcy się zgodzą? oczywiście nie bo mają wysokie kategorie 🙁

 15. KOKSIK wystarczy zmienić ustawę by oddelegowane kacyki związkowe mieli płacone ze składek członkowskich, od pracodawcy tylko pomieszczenie i media oraz 0 z budżetu państwa, nie byłoby tylu związków i musieliby dbać o dobro pracownika lub wracać na stanowisko pracy.

 16. Również chciałem życzyć wszystkim wesołych i zdrowych świąt… Szczególnie tym co chcą mi zabrać ze zmianowego, a dołożyć to do swojej stawki, dołożyć kolejną godzinę i jakieś dodatki dla wybranych… Na prawdę po chrześcijańsku, w w wigilię dzieli się opłatkiem z rodziną 😉

  1. Ja również życzę wesołych świąt w szczególności tym, którzy dostają większe wynagrodzenie i mają sumarycznie więcej wolnego, dzięki czemu mogą sobie dodatkowo zarobić w tym czasie. Rozumiem, że siedzenie na sterowni w klapeczkach i zbijanie bąków na nocnej zmianie musi być trudne, dlatego niech przynajmniej święta nie będą tak bardzo wymagające jak ta praca. Ale przecież tak jak sami oni mówią… Przecież jak chcesz ten dodatek zmianowy to idź na aparatowego. No to jak chcesz wolne w święta to idź popracuj w 4-5 kategorii w pracy jednozmianowej bo przecież pieniądze NIE MAJĄ ŻADNEGO ZNACZENIA 😉

   1. Kolego sterownia to serce każdego wydziału. Tam się wszystko zaczyna i kończy. Ci ludzi przede wszystkim muszą być odporni na stres. Nie pracowałeś na sterowni to przestań pisać głupot. Pewnie jesteś mechanikiem z 5 gr i masz taki problem. Ale ci powiem tak: Ciebie zastapue człowiekiem z chemorozruchu i wymieni mi zawór. A zastąp sterowniczego człowiekiem z chemorozruchu?

    1. Nie wywyższajcie się też tak na tle innych pracowników… Zachowujecie się tak jakby zmiany miały być najkorzystniejsze dla was, a o innych zapominacie. W przeciwieństwie do was ja w jeden dzień potrafię zwiedzić praktycznie cały zakład, a nie tylko jeden wydział/budynek przez całą karierę, więc widzę jak te „stresujące” stanowiska wyglądają. Znam też kilka osób z tych stanowisk więc nie wciskajcie kitu, że jesteście zbawicielami tego zakładu. Szanujcie również innych bo każdy pracownik ma jakiś własny wkład na działanie zakładów. Potem się inni dziwią, że pracownicy są tak podzieleni, ale jest się czemu dziwić przy takim podejściu ?

   2. Azot92 sory ale klapkiem to chyba ktoś cię skrzywdził, gdzie aparatowy w klapach… Komedia 😀 nie zarabiam więcej, mam stawkę według taryfikatora tak jak ty, a zmianowe to wyżej napisałem za co jest bo dniwokowy który planuje wszystkie weekendy święta majówki sylwestra itp z rodziną chyba się pogubił delikatnie przez cios klapkiem, aaa zapomniałem o wspaniałym samopoczuciu po nocce 😉 Mój czas wolny to rzecz święta, to jest mój prywatny czas, który chce mieć dla rodziny a nie siedzieć więcej godzin w pracy.

  1. Wiem jakie są stawki na pakowniach. Niewysokie. I przykro patrzeć jak większość organizacji przychodzi do Was klepie was po ramieniu obiecuje wam różne rzeczy, a żadnej z nich nie przyszło do głowy by zaproponować podwyżki 300 zł po równo.

   1. Czy sposób podziału tych podwyżek jest nadal możliwa do zmiany za zgodą wszystkich związków czy już zostało tylko podpisanie porozumienia gdzie te 300zł jest rozłożone według % ?

   2. Gówno wiecie,kiedy ostatni raz ktoś odwiedził pakownie?Ja na swoją wypłątę muszę ciężko zap..lać,nie mam czasu na kilka kaw czy pogawędek o dupie marynie,zaladunki czekają,tak jak ktoś napisał,obiecaliście nam 4 grupę,i co?głupiemu radość jak zwykle.może lepiej nie pokazujcie się z kolejnymi obiecankami bez pokrycia bo nie jesteście mile widziani,po prostu nie można tolerować oszustów,którzy tylko mydlą oczy.Przykłąd idzie z góry,od pseudopolityków,to podstawowy element tej nieudanej odmiany demokracji w pl,naobiecywać,a jak już przyspawam sie do stołka to zapominam dzięki komu go zdobyłem.

    1. Dawaj na mocznik jak ci źle na pakowni. Dostaniesz 4 grupę. Jak jesteś ogarnięty to po dwóch latach nauki może się ktoś zlituje i da ci B. Chociaż są tacy co pracują dłużej i mają A.
     Zapi….asz w deszczu?
     Zerknij, koło wieży, 67 metrów instalacji w górę. Wpadnij w zimie, pokochasz to miejsce

     1. Kolego chcesz sie licytować kto ma ciężej?gdybym nabył odpowiednie wtyki to myślę,że dawno już bym zmienił wydział.nie mam tyle szczęścia.Ty w nocy spisz,czy ogladasz filmy,my zapier..my.ile czasu na tej instalacji na dworze spędzisz?wiem,że jest w ciul nauki ale warunków nie porównuj

 17. Skoro zz są za ludźmi to kto dopuścił do takiego stanu że zarabiamy tak mało za tak ciężką pracę w tak ciężkich warunkach.Przed wyborami obiecano nam 4 gr i do tej pory cisza ????

  1. Myślę że ciągle pokutuje teza że na pakowniach robią ludzie odporni na wiedzę trudni do zaje.nia,czyli obraz fizola z lat 80,90tych.A często są to ludzie mający nie gorszą szkołę niż nie jeden „umysłowy”,również tzw kierunkową tylko po prostu zabraklo szczescia lub znajomości by dostać się gdzieś wyżej.Druga sprawa,slyszalem kiedyś opinię że powinniśmy sie cieszyć i być dozgonnie wdzięczni że przenieśli nas z agencji na ZA.więc można nam pluć w twarz.

   1. Dobrze mu napisałeś. Zajdź do nich na popołudniówki i nice. telewizory, laptopy na porządku dziennym no i nocnym. Wielce mis zapracowani. Idż na pakownie 8 godzin na nogach. Przeciągi, gorąco i zimno.

 18. Związki pojawiają się na pakowniach jak tylko coś chcą lub są wybory . Jest to upokarzające i niegodziwe. Takie gierki polityczne. Żaden z nich palcem nie tnie by poprawić nasze warunki pracy.
  Nie chce mi się już słuchac ich obietnic.

  1. Teraz to niech sobie w d…pę wsadzi ten podpis. Już i tak z tych 2500zl będziemy do tyłu o kilka stów bo nie pójdzie to przez fundusz socjalny tylko jako nagroda.

    1. Wiekszosc?
     A kto to jest ta wiekszosc?
     Pewnie tylko Ci od 6 grupy w gorę. A reszta mysle ze jest za i do tego wszyscy są dobrej mysli

  2. Zzprc wszedł w spor wiec na tą chwilę zapomnij o tych pieniądzach. Większość zmianowych tego nie che aby podpisywał.

    1. To kolego czytaj spór jest a gdzie jest wasz spór który podpisaliście na forum miłości hahha i się obsraliscie jak wam zarząd napisał pismo

 19. Witam powiem szczerze jak się czyta te komentarze to, aż przykro się robi. Na zakladch jest Praca jaka jest każdy przychodząc tu do pracy, zdawał sobie sprawę w jakich warunkach będzie pracować i za jaką stawkę. Większość mówi, że to co jest zaproponowane to ochłapy, ale ilu z was gdy dostanie papiery do podpisania nie podpisze podwyżki i z niej zrezygnuje?. Myślę że wtedy nikt z was tak nie zrobi. Pomyślcie nikt więcej wam nie da i lepiej podpisać narazie to co dają, a w przyszłym roku walczyć dalej. Bo pomyślcie o tym , że w przyszłym roku może być tak jak w tym, że będą rozmowy przenosić na koniec 2022 roku i wyjdzie tak, że nic znowu nie dostaniemy. I taka sytuacja może ciągnąć się z roku na rok. Więc zastanówcie się czasami zamiast tak się wyzywać i nastawiać jeden drugiego przeciwko sobie.

 20. Pan Admin kilka postów wyżej pisze, że żadnej organizacji związkowej nie przyszło do głowy aby zaproponować podwyżki – 300 zł po równo na każdego pracownika.
  Jak się czyta to najnowsze pismo z Zarządu, to tam ewidentnie jest napisane, że te 300 zł może być wypłacone po równo na każdego pracownika, jeżeli tylko zz wyrażą zgodę.
  „pkt 1.wprowadzenie podwyżek płacy zasadniczej średnio 300 zł brutto. Sposób podziału tych kwot pracodawca pozostawił do dyspozycji związków zawodowych.”
  Ale wiadomo o co chodzi, wszyscy związkowcy są w wysokich grupach to im osobiście bardziej opłaci się liczenie procentowe, i wówczas mamy co mamy…ze jedni dostaną 100 zł A inni 500 – 600zł. Czy rzeczywiście zwiazkowcy walczą o podwyżki dla pracowników czy DLA SIEBIE?

  1. I do tego szanowny Admin napisał ze Zzprc tez nie wnioskował o rowny podział dla kazdego po 300 zł.
   A ja ponawiam pytanie do Pana Admina na ktore nie otrzymałem odpowiedzi

   A Pan szanowny Panie Adminie zaproponował zeby dac kazdemu 300 zł po równo czy nie?
   Czy Pan tylko zgania wszystko na zzprc ze nie wnioskowały?
   No szczeże….

   1. Na nikogo ADMIN nie zgania bo nie ma takiej potrzeby. Nie musi tego robić. Żadna z organizacji szczególnie ta, które głosi ideały o płacy minimalnej nie zaproponowała po 300 zł równo co znacznie zbliżyło płace minimalna do oczekiwań. Gdyby zaproponowała to byśmy ja poparli.

 21. Przypominam, że Najniższa krajowa płaca brutto w 2016 roku wynosiła 1850 złotych, a w 2022 roku będzie wynosić 3010 złotych. A Nasz taryfikator (o zgrozo) zaczyna się od 2000 złotych brutto. I „prywaciaży” nikt nie pytał i nie pyta jak wzrastają ich koszty (ZUS, prąd, gaz, paliwo, czynsz, podatki itp. itd.) i czy ich stać na podwyżki płac dla Swoich pracowników. Więc panowie związkowcy do roboty. My chcemy godnie zarabiać za Naszą ciężką pracę. Dosyć wyzysku pracowników przez Tłuste …… poprzebierane za koty

 22. Ale z tego co Zarząd napisał w ostatnim piśmie wynika, że to ZZ podejmą decyzję co do podziału tych podwyżek, czyli że nie jest jeszcze za późno, że jeżeli tylko będzie taka wola, to każdy z pracowników może dostać po 300 zł. Przecież inflacja w takim samym stopniu dotyka pracowników, zarówno tych co są w 1, 2, 3 czy 10 grupie. I wówczas to będzie sprawiedliwa podwyżka inflacyjna dla wszystkich pracowników. Dlaczego żadna organizacja związkowa nie pomyśli o tych pracownikach mniej zarabiających. Jest tylko jedna odpowiedź na to: Bo wszystkie osoby w ZZ mają wysokie grupy (9-10) i majac stawkę zasadniczą 9000-11000 dostaną podwyżkę ok 500- 600 zł, a do tego co niektórzy dostaną dodatkowo funkcyjne ok 200 zł. Każdy niech sobie sam odpowie dlaczego jest taka A nie inna decyzja ZZ odnośnie podziału.

  1. Jeszcze może jakby tylko o nich chodziło to jakoś by to przełknęli, ale całe rodziny nie dostałyby po 500 tylko po 300, a tego by im zrobić nie mogli bo w Wigilie przy innym stole musieliby siedzieć.

  1. Człowiek pokorny, odczuwający brak finansowy i na poziomie nigdy nie gardził by jakimikolwiek pieniędzmi. Twoja pycha oznacza, ze nie brakuje ci pieniędzy a jedynie co szukasz to rozróby.

   1. Człowieku przestań pisać takie głupie komentarze, każdy by chciał pieniądze a tobie widać na wszystko brakuje. Czytam te twoje głupoty to każdy kto nie jest za tymi podwyżkami w tej wersji jest według ciebie nie na poziomie, a kim ty jesteś że obrażasz większość załogi ,miej czelność się przedstawić. Administrator powinien cię za to ukarać.

    1. Jesteście zepsuci, strasznie rozpieszczeni. Nie macie poczucia przyzwoitości.
     Obyś w przyszłości za miskę ryżu nie robił. Symbol. I cieszył się ze w ogóle możesz. Masz pracę.

   2. Lepiej napisz ile cię ominie jeśli ZZPRC nas nie sprzeda… 🙂 A jestem, mój drogi fatalisto, zwyczajnym aparatowym z masą wydatków na koniec roku – Jednak w przeciwieństwie do tobie podobnych trolli nie będę się tu rozklejał udając kogoś kim nie jestem, by zarząd mógł przepchnąć zmiany w ZUZP za jednorazowy ochłap, na którym tacy jak ja – najliczniejsi, stracą najbardziej.

  1. trzeba pytać u źródła. Ja widziałem email z ZZPRC będący odpowiedzią na zaproszenie do podpisu dokumentów płacowych (tych do 15 grudnia). Email zawierał informacje z propozycjami dopisania do dokumentów jakiś tam spraw.

   1. Na ich czacie widziałem jakieś wzmianki o wprowadzeniu stażowego. Szczerze mówiąc to nie widzę możliwości na wprowadzenie stażowego w żadnej formie. Chyba nie myślą, że zarząd dając takie mizerne warunki negocjacji pójdzie jeszcze na rękę ze stażowym. Mając palec oni chcą całą rękę, ale to się nie uda

   2. To już widać ze nie podpiszą bo w piśmie jest że nie podlega indywidualnej negocjacji. Zrobione pod publikę. Dziecko pozna że to szyte. Błazenada.

    1. Negocjować trzeba umiejętnie, a tutaj do podanych ustaleń chcą dołączyć wymagania, które potrzebują kilka razy większego zaplecza finansowego niż to co jest aktualnie ustalone. Mogliby po prostu zawnioskować o delikatne zmodyfikowanie zapisu o negocjacjach w 2022 oraz podział podwyżki na 300 po równo. Wydawałoby się to przynajmniej realne bo marzenia o stażowym w tegorocznym porozumieniu to zachcianki odklejonego gościa. Przykre, że są ludzie którzy za nim idą.

 23. Jakby zarząd byłby ok, to by poprostu dorzucił te 2.5k do nagrody świątecznej – widać że ma na to pieniądze. To miało być wyrównanie za brak podwyżek w 21 roku, a nie karta przetargowa w walce o złote kalesony. Związki odpuściły negocjacje na prośbę zarządu w marcu, jakby osoby w zarządzie były ok, to by powiedziały, eee wy uje z produkcji, macie po 2.5k więcej do nagrody za to, że podwyżek nie było. Ale to trzeba by mieć odrobinę chociaż honoru.
  O podwyżkach można dyskutować po 1 kwartale ponownie, skoro teraz nie ma zgody co do procentów.
  Będą wyniki można coś próbować.
  Druga godzina L2 dla dniowkowych była w pilotażu, pilotaż można przedłużyć do czasu kolejnej tury „negocjacji”.
  Tak oto rozwiązałem wszelkie problemy tej chwili, ja człowiek z produkcji, aparatowy bez studiow i znajomości. Nie trzeba filozofa ani mistrza negocjacji.
  Przewodniczący jednej z organizacji marszczy się nad nic nie znaczącymi dla ogółu wyrokami, w sprawach które nikogo oprócz niego nie dotyczyły, zamiast zająć się praca na rzecz społeczności. Cieszy michę, bo podobno z innej organizacji wypisało się 100 osob. Elegancko, tylko co to kogo w sumie obchodzi?
  Typ odleciał w kosmos, tak mu się śmigło kręci od kategorii, że zapomniał po co i dla kogo jest. Nagle chce wprowadzać stażowe, bo przecież to akuratnio jest czas gdzie ktokolwiek go będzie słuchał.
  Meritum jest takie – władze związków, wszystkich, winny mieć ograniczona ilość kadencji w oddelegowaniu, bo szkodzi to co niektórym na banie. Wracać po 2 np kadencjach na pole, kręcić zawory i by się rumakowanie skończyło.

  Słowa uznania dla Andrzeja, bo raz, że działa społecznie i nie bierze piniedzy z 10d, a dwa, że nie cenzuruje nam zbytnio wypowiedzi. Tyle w temacie.

  1. Pan Andrzej cenzuruje zbytnio kazde słowo, szczególnie to slowo ktore prawde głosi.

   Druga kwestia co do negocjacji to nie negocjował tylko uległ zarzadowi jak nastolatka pięknemu chlopcu z plakatu z Bravo.
   Reszta zrobila to samo i podpisała to co chcieli Panowie z góry.
   Nie zachwycajmy sie zbytnio i nie chwalmy bo nie ma za co i po co.
   Zaraz w piórka elita związkowa obrosnie i popadnie w samozachwyt i narobi ponownie jakiś głupstw

 24. Związek zawodowy pracowników ruchu ciaglego. Nazwa zobowiązuje do niepodpisywania porozumienia krzywdzącego pracowników pracujących na zmiany w ruchu ciągłym. Dodatek zmianowy w pełnej kwocie a nie okrojony do 50 zł. Podział sprawiedliwy po 300 dla każdego, a nie średnio na pracownika.

 25. Czyli nadal podtrzymują swoje podwyżki od majstra w góre a reszta ochłapy ma dostać funkcyjne jeszcze dac w górę bo to bedzie dla nich za mało a reszta ludzi ktora posiada jakieś uprawnienia to nic tez pełni funkcję wykonujac pracę na swoim stanowisku moze pora i o nich pomyśleć

 26. Nie podpisywać i tyle. Dlaczego nie są to podwyżki w równej wielkosci dla kazdego ?
  Co , my od 5 grupy w dół mamy inne potrzeby?
  Związkowcy sie hańbia walcząc tylko o swoje kieszenie.
  Kazdy związek walczy tylko dla siebie.
  Jak mozna płacić skladki i być członkiem związku samolubów?

 27. PR dlaczego uważasz że podwyżka od majstra w górę? Sterowniczy z 5C dostałby 289zl a majster z 6A 309zl, 20zl aż takiej różnicy nie robi. Nie mówię tu o kierownikach bo to nie w zasiegu obsługi instalacji. Rocznie to 2000zl na rękę, lepsze to niż nic bo idąc tokiem rozumowania negocjacji od kwietnia raczej nic się nie polepszy a strajku nie będzie bo kto na niego pójdzie.

  1. Miś Koralgol jak majstra liczysz 6A to i sterowniczego licz 5A… a tak w ogóle to idziesz w złym kierunku bo im grupy wyżej tym z miejsca jest C lub D.
   Pokaż mi majstra z A… Zaszeregowanie A mówi że pracownik nie jest w stanie samodzoelnie wykonywać pracy 😉

 28. Bylem zly na Zzprc ze nie podpisaja ape polecam przeczytac ostatni post co napisali i w przedostatnim poscie komentarz Pana Kruka bardzo trafne …. Bylem za podpisaniem teraz uwazam ze nie dopuszczalne jest podpisanie tego badziewia … nie moze tak byc … polecam przeczytac

 29. Że strajkiem w 12roku było tak że ludzie którzy poszli potem mieli problemy z awansami itd. Każdy to pamięta i mało byłoby chętnych honorowych bo ludzie mają na utrzymaniu rodziny a każdy przychodzi tu pracować za pieniądze a nie charytatywnie. Co innego przy zarobkach 10tys czy 20miesoecznie. Wtedy dodatkowe 200zl nie robi na nikim wrażenie czy dostanie podwyżke teraz czy za 10lat, ale przy niższych stawkach sumując zawsze lepsze coś nic nic. Są pracownicy którzy mają 5lat do emerytury więc dla nich 200zl też nie robi wielkiej różnicy bo niedługo przejdą w stan spoczynku zawodowego ale dla młodszej ekipy każdy grosz się liczy. Fiasko negocjacji dużych kwot pokazuje że może być z tym różnie. Zarządy się zmieniały ale praca pozostaje ta sama. Nie teraz to może kiedy indziej, ale zawsze lepsze coś niż całkowite zero.

 30. Mógłby w końcu jeden z drugim zrozumieć, że cały rok był czas na negocjacje. Nie został wykorzystany ten czas więc na chwilę obecną trzeba brać co jest na stole, a za rok ugrać coś wiecej.
  Takie jest życie, raz się wygrywa, a raz przegrywa. Tym razem wyszło jak wyszło, nie zawsze się wygrywa.
  Iść, podpisać i w nowym roku zawalczyć o więcej.

  1. Kto bajerował przez ten rok? I teraz dlatego mamy podpisać? Związki poszly na rękę zarządowi a on je oszukał. Z kim chcesz podpisać umowę? Z oszustem, na jego warunkach?

  2. Wojtek analogicznie w tym roku nic nie ugraliśmy to i w przyszłym nie ugramy. Po za tym sam sobie zaprzeczyłeś ponieważ w tym roku było by podpisanie tego co zarząd położył, a jak zrobisz tak raz to zarząd będzie wiedział że może robić tak cały czas.

 31. No to już wszystko wiadomo. Podwyżek w tym roku nie będzie ZZPRC nie podpisało bo to była jałmużna.
  Czekam teraz na rok 2022. S.W ma załatwić co najmniej z 20% podwyżki i 1% stażowego. Niedoczekanie nasze. Nic nie zrobi.

 32. Patrząc na ceny gazu energii uprawnień do emisji i innych surowców o podwyżkach w przyszłym roku należy zapomnieć a panu przewodniczącemu podziękować przy okazji najbliższych wyborów…

  1. Misza wszystko poszło do góry, a cena mocznika dalej 1000 za tonę? Proszę przestać brać wyliczenia z kosmosu. Azoty Puławy zarobiły więcej jak w zeszłym roku, tyle że dużo poszło na budowę nowego bloku na EC, i nawet z minusem za trzeci kwartał, dalej jest zysk. Tylko ktoś ci głupot nakładzie i tak chodzisz i gadasz… Chyba że ci za to płacą to przepraszam.

 33. Panie Andrzeju mozna cos wiedziec jak sie skonczyla sprawa podwyzek ? I w ogóle jak to bedzie kwotowo na swieta ? Bo nic nigdzie nie ma o tym informacji … z gory dziekuje za informacje

 34. Wręga to cwany lis tylko on ma 10 d a reszta spija piane a najlepiej wziąść kredyt w Prowidencie .kadencja mu sie skończy to pójdzie na EC tam gdzie jego miejsce na starosc

  1. Frustrata czyli według twojej matematyki co mu się nie opłaca? bo mój kalkulator mówi że dostał by podwyżki 596,5 zł do tego L2, na obciętym zmianowym by nie stracił bo nie pracuje na zmiany… Więc gdzie traci przy tych podwyżkach?

 35. Mam pytanie do osób ktore nie były za podpisaniem tego porozumienia. Na jaka podwyżkę w przyszłym roku liczycie??? Bo jezli Wręga coś w przyszłym roku wynegocjuje to pewnie znowu będzie to w grudniu a wtedy ktoś kto zarabia 4500zl musiał by dostać 6100zl nagrody żeby nie był stratny w stosunku do tego porozumienia bo tyle w tym momencie do grudnia przyszłego roku taka osoba bedzie stratna, wiec wątpię w to ze Wręga załatwi dla kazdego nagrodę w wysokości 6100zl dla kazdego pracownika i do tego satysfakcjonujące podwyżki bo jeżeli dla osób z zzprc 250zl to ochłap to ile Pan Wręga musi załatwić tej podwyżki? Licząc ze załatwi te 6100zl nagrody, a wszyscy liczą ze bedzie to więcej bo przecierz na taki ochłap sie nie zgodzili więc może załatwi nam 10 tys zl 😂 tylko sobie teraz policzcie i sie zastanówcie czy pracodawcę będzie stac na koniec przyszłego roku wypłacić 35mln zł nagrody za brak podwyżek + 4.4mln zl nagrody na święta i do tego da nam jeszcze duże podwyzki? Proszę teraz każdego kto nie był za podpisaniem tego porozumienia niech co miesiąc zapisuję sobie kwotę pensji zasadniczej + dodatek zmianowy + różnice w premi ile by dostał z tego porozumienia do momentu dostania przelewu Nagrody wynegocjowanej przez ZZPRC i wtedy każdy w domu sobie porówna czy Pan Wręga nie podpisał teraz porozumienia dla dobra pracowników czy aby dogryźć solidarności i innym związkom i zobaczymy ile wtedy będziemy stratni pieniędzy lub ile zyskamy….

 36. Jesteśmy załatwieni. Nie ma pieniędzy i obawiam się ze długo nie będzie.
  Przez ostatni rok wręga brał udział w rozmowach z innymi i nic nie załatwił. Czy ktoś łudzi się że teraz sam załatwi więcej. Pokazał ludziom fucka. Jeśli teraz nie zrobi nic ludzie powinni mu pokazać fucka.

  1. Nikt mu nic nie pokaże. Te jego kundle idą za nim ślepo i jak powie, że będzie lepiej za 5 lat to ci idioci przez 5 lat będą go bronić… Takie decyzje powinny być podejmowane większością głosów. Aktualnie jedne głos przełamuje resztę, a liberum veto już dawno się skończyło i tutaj też powinno się skończyć

  2. Przez rok nie było rozmów, bo forum miłości na czele z solidarnością zgodzili się na propozycje prezesa żeby przełożyć negocjacje na jesień. A na jesieni prezes złożył swoją propozycję nie podlegająca negocjacji, wrzucając niekorzystne dla pracowników zapisy w zuzp. Forum miłości podpisało tego paszkwila za dodatki dla ludzi i tak dużo zarabiających. Więc obwinianie SW za brak podwyżek to nieporozumienie. Zzprc reprezentuje głównie ludzi z produkcji, a my na tym porozumieniu tracimy najwięcej. Bardzo dobrze ze tego nie podpisali.

   1. Więc co wasz Guru planuje? Rozumiem że ma jakiś plan jak zapewnić załodze lepsze podwyżki? Czy będzie was tak zwodził bez podawania jakich kolwiek konkretów bo w tym roku oprócz stażowego to nic od niego nie usłyszałem sensownego… I jak wam załatwi stażowe 1% na rok to dopiero będziecie się cieszyć, w przyszłym roku zamiast 250zl dostaniecie 40zl 😂

 37. Dobrze, bardzo dobrze.
  Mądre posuniecie i wreszcie pokazali ze Panowie zółtkow nic nie wynegocjowali tylko wzieli to co im pod ryja podsunieto.
  Pamietajcie tez ze oprocz ludzi co mają wyzsze grupy sa tez tacy co mają od 1 do 5.

 38. Cieszcie się z faktu, że nie dostaniecie 2500zl i 5,6% podwyżki. Świat stanął na głowie, aż nie wierzę jak naiwnym trzeba być żeby liczyć na coś więcej w przyszłym roku. CO WY SOBIE WYOBRAZACIE, ZE ZZPRC SAM WYNEGOCJUJE PO 5000ZL I 10% PODWYŻKI?! Ładnie się co niektórzy zatracili kontakt z rzeczywistością. Pamiętajcie, że już dzisiaj jesteście stratni 2500zl, a od stycznia co miesiąc 5,6% dochodzi do puli.

  1. Oni wszyscy ślepo wierzą w MOC Pana Przewodniczącego. Mało osób tu chłodno kalkuluje swoje zarobki w stosunku rocznym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *