Obalamy kolejny mit

Czy podpisanie porozumień płacowych uniemożliwia powrót do rozmów w 2022r. To kolejny mit rozpowszechniany wśród pracowników.

Protokole dodatkowym do ZUZP są twarde zapisy, które wg prawników nie mogą być warunkowe, dlatego też oprócz Protokołu dodatkowego strony zawierają również Porozumienie układowe które doprecyzowuje zapisy zawarte w Protokole Dodatkowym a tam jest zapis mówiący o powrocie do rozmów.

43 komentarze Dodaj swoje
 1. Oczywiście powrót do rozmów jest warunkowany dobrymi wynikami.
  Jak ZZPRC nie podpisze obecnego porozumienia to przy słabych wynikach zarząd powie nie daję bo słabe wyniki. Czyli lipa.
  A tak przynajmniej mamy to gwarantowane 5,6% już niezależnie od wyników po I kwartale 2022r.
  Jak będą dobre wyniki to wracamy do rozmów ale już mamy 5,6%.

  1. A co to znaczy? Jakie są te dobre warunki? Dla mnie to jest furtka dla takich jak wy żeby można było napisać „będą mogły być negocjacje płacowe w 22r”.
   Po co pisać ze zrzekacie sie prawa do negocjacji, a potem pisać może wam damy to prawo.
   Pamiętasz nowe limuzyny pod dyrekcja, ile było podwyżki? Wtedy żeby dać ludziom to były złe warunki, ale na nowe audice pieniądze były.

   Powtórzę zarząd wasz rozgrywa a wy ślepo w to wierzycie. Albo udajecie naiwnych, albo jesteście w układzie z nim.

  2. Skoro ten punkt nie może być warunkowy, skoro muszą być do niego jakieś dodatkowe porozumienia układowe, skoro tak bardzo wam na pracownikach zalezy, skoro tak bardzo chcecie nam dać te pieniądze, to ja się pytam czemu wszyscy zgodnie jednym chórem nie wykreślicie go z porozumienia?

  3. Panie adminie o co pan walczy 5.6% przy mojej małej stawce to nic nie znaczy i to jest dobre .Średnio po 300 dla każdego bez wyjątku jest ok. Ale bogaty biednego nigdy nie zrozumie.

  4. Ale nie jest napisane jakie to wyniki maja byc ….200 baniek na czysto i nadal moga powoedziec ze to jest malo bo liczyli na 500

 2. Ale też zabieracie tym porozumieniem 50 zł zmianowego. Zabieracie dyrektorom dajecie kierownikom mistrzom tworząc kolejne poddziały premiujące pewne grupy pracowników przez co nie traktujecie wszystkich jednakowo. Dzielicie na lepszych i gorszych. To nie jest ok. I jeszcze może jakby ta podwyżka od przyszłego roku była kwotowa dla wszystkich po 300 zł to by to może miało ręce i nogi a tak? Do 5 czy 6 grupy nikt nie zobaczy trójki z przodu. Jakoś rekompensaty za 2021 nie dzielicie pracowników na lepszych o gorszych i każdy dostałby po równo.

 3. Ale jesteście mądrzy. Stawiam otwarte pytanie bo dziś ma na otwarte listy:
  dlaczego pan wręga od ponad miesiąca dziamoli i dziamoli zamiast napisać pisma do zarządu z wnioskiem o powrót do rozmów .
  no trudno nie doczytał, nie interesował się jak był czas . trudno no taki jest …
  ale dziś już doczytał, ktoś mu coś podpowiedział i niech dział.\
  Na co on czeka?

 4. może czeka na to aż go pracownicy zmotywują. staną mu przed biurem …..i grzecznie acz stanowczo poproszę o nieszkodzenie ciężko pracującym
  chłopie zmianowy obudź się rób coś nie czekaj nie rób se obciachu

 5. Admin chyba sam sobie próbuje wmówić że to porozumienie jest dobre. A wystarczy wykreślić ten punkt, dać wszystkim po 300zl równo, i dodatek zmianowy zgodnie z zuzp.

 6. Dla mnie to chore? Po co taki punkt skoro zaraz do niego aneks? No kuźwa czy w tych związkach pracują same………., ludzie ogarnijcie się takie punkty można interpretować jak się chce a później płacz co związki podpisały , następne dodatki funkcyjne? Za co ja się pytam? Ludzie czy wyście powariowali? Jeżeli jesteście za 2.5tys to występujcie tylko o to a później walczcie za pracowników bo za to wam płacą

  1. 1) Po 2500 na 21r,
   2) po 300 w 22r,
   3) nie ruszac dodatku zmianoweho,
   4) fundusz dyrektorski na podwyzki inflacyjne (moze z 50zl dołożyć zechcą),
   5 l2 do układu.

   Proste?

 7. dla zarzadu i madrych ze stolicy to miliard czystego zysku nie bedzie dobry bo przeciez moglo byc 1,5….
  niech bedzie zaproponowana konkretna kwota 200, 300mln i wtedy mozna walczyc o cos

 8. Ktoś coś wie.?. robi ten SW coś? By te pieniądze były? czy podnieca się tylko tymi wyrokami z których nic dla nas nie wynika..?

 9. Panie Adminie, jak Pan sam mówi, że zapisy w Protokole są twarde, to pytam ponownie, po co wprwadzacie pkt 3 do ZUZP – mówiący o BRAKU MOŻLIWOŚCI NEGOCJACJI WSKAŹNIKA NA ROK 2022.
  Jeżeli obecny zapis w ZUZP mowi:
  Art. 8 pkt 1 mówi : „Pracodawca negocjuje z zakładowymi organizacjami związkowym wskaźnik przyrostu przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia na dany rok obrotowy „.
  Idąc tym samym tokiem myślenia… To właśnie można potraktować jako zapis warunkowy (tegoż Art.8.pkt 1) wpisany w Porozumieniu ukladowym….”Będą negocjacje, jeżeli tylko sytuacja finansowa Spółki będzie dobra”
  I wówczas wszystko było by jasne, po co kombinować…dodawać nowe, niekorzystne zapisy do ZUZP, jeżeli Porozumienie układowe jest równie poważnie traktowane.
  I na to samo wychodzi, mamy wowczas twardy zapis w ZUZP i mamy „warunek” wpisany w Porozumieniu. Może ja obaliłem mit…

  1. Tak może obaliłeś flaszkę.. Żarcik
   Każdy związek zawodowy zawsze, zawsze. W każdej chwili może zawnioskować o rozpoczęcie rozmów podwyżkowych. Pod prośbą lub groźbą.
   Zastanów co nam dał ten zapis o wskaźniku w tym roku? I sam wydedukuj jak wielkie ma znaczenie.

 10. Wiecie co zwiazki wszystkie ale to wszystkie wstydzilibyaxie sie!!! Zaczeliscie wrzucac posty i pisemka jakies wysylac zarzadowi ktory ma nas i was gleboko w …. Juz mam dowc tego trajkotania i pisania i pokazywania ze cos robicie … powtarzacie sie i trajkoczecie o tym jak w mediach o covidzie !! My zaloga mamy juz serdecznie dosc tego wszystkiego !! Zrobcie cos cokolwiek apbo podpiszcie albo wejdzcie w ten spor zbiorowy bo rzygac sie juz chce na ta sytuacje a nastroje wsrod nas pracownikow sa delikatnie mowiac marne

 11. Do wszystkich stron negocjacji ostatnich zapisów. Chodzi o stronę związaną z pracownikami. Jeżeli dacie dupy i pracownicy nic na tm nie skorzystają to będzie bardzo źle. Dla wszystkich. Tak naprawdę źle. Nie bezie pisania po forach, obrzucania się guwnem, i takich tam dziecinnych docinek. To nie w tym rzecz i nie o to tu chodzi.
  ………………………………………………………………………..

  1. No nic spróbuję raz jeszcze. Jak temu Panu Koksikowi udało się zmienić swój post. Zdaje mnie się, że nie można edytować postów.

   1. Post KOKSIK-a zmieniłem ja ADMIN bo zawierał groźby. Tak zinterpretowała to część internautów. Tzn, wykropkowałem wątpliwą cześć
    Po co nam kłopoty.

  1. To idź zgłoś. Nie trzeba się chwalić. Mi tu pachnie leniem, który chciałby by inni działali.
   Zamach zamachem, ale ludziom mogą zacząć puszczać nerwy, pracuje nad tu sporo, każdy inaczej znosi stres, blokowanie pieniędzy przed świętami nie każdemu jest na rękę, a odsyłanie do providenta to jakby plunąć komuś w twarz. To, że przewodniczący na 1800 zł na rękę mówi ochłap, nie znaczy że aparatowemu będzie lepiej. To prawie pół mojej stawki.
   Niektórzy mogą być mocno poirytowani.

   1. Ego SW wypływa uszami. Zadufany w sobie wydaje mu się ze zjadł wszystkie rozumy. Jego pycha, buta i arogancja ponad standardy.
    Demagogia, odwracanie kota ogonem. Ci co zgnaja nie nabierają się na to.
    Są niestety są nieszczęśnicy mający rzadki z nim kontakt i nabierają się na te je go słowa wymawiane wielkimi literami.
    Niestety z drugiej strony rośnie, albo już nam urósł nam drugi identyczny radosny felietonista.
    Biedny nasz ten zakład. Na ich walce miedzy sobą cierpią pracownicy. Trafiło nam się dwóch i teraz jeden będzie przebijał drugiego.

 12. Do wszystkich, którzy poczuli się zagrożeni lub nie moim wczorajszym wpisem. Był on tylko i wyłącznie podyktowany ciężka sytuacją jak się wczoraj przydarzyła i dodatkowo alkohol niepotrzebnie wszedł do tej sytuacji. Cóż jesteśmy tylko ludźmi i różnie reagujemy na dramaty życiowe. A sam wpis nie był w żadnym wypadku groźba czy zachęcaniem do jakiegokolwiek czynu zabronionego. Jego wykropkowana przez admina część była przekręceniem pewnej scenki filmowej, i tyle.
  Przepraszam bojaźliwych i w ogóle wszystkich was i nas przepraszam. Takie rzeczy nie powinny się dziać.
  Z pozdrowieniami świątecznymi Koksik.

 13. Po co tyle pisania przecież to my na nich zapiepszamy zatrzymać pakownie nie ma problemu i jnne wydziały na dobę może się wtedy opamiętają i przestaną nas traktować jak smieci

 14. Ja proponuję taki mały zryw społeczny. Jeżeli nie dostaniemy tych 2500 w tym roku, to trzeba się wypisać z ZZ nie ważne kto gdzie należy, wszystkie te pseudo związki warte same siebie. To oni są tu dla nas a nie od załatwiania swoich prywatnych animozji. Nie pytam się kto winny kto podpisał kto nie. Niech wszystkie spadają. Pozdrawiam.

 15. I co Panie Admin? Nic z tego nie bedzie chyba dziekujemy wszytskim zwiazkom jednym za.nie podpisanie a drugim za podpisanie niekorzystnych warunkow jedne i drugie ,walily sprawe

 16. Trzeba powiedzieć sobie jasno. Oddelegowani związkowcy mają wywalone. Zarabiają kilkanaście tysięcy stówa w prawo stówa lewo nie robi różnicy.
  Chodzą do pracy jak chcą. Raz sobie przyjdą na 10.00 raz w ogóle nie przyjdą. Nikt nie sprawdza. Więc maja wywalone na godzinki L2.
  Dla nich im więcej krwi tym lepiej. Jest szansa że z stamtąd się wypisze do nas się zapisze. A jak nie to wypisują się ci co szponcą a tacy niech idą w diabły, nie będę mi bruździć w moim folwarku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *