32 komentarze Dodaj swoje
 1. Szanse na podpisanie porozumienia czytając wypowiedzi Przewodniczącego ZZPRC oceniam jako zerowe. Zachłyśnięty pozytywnym wyrokiem (jeśli to w ogóle prawda) tak naprawdę nic nie znaczącym ani dla pracowników ani dla Zakładów a tylko i wyłącznie dla niego, nie zrobi nic dla żeby dogadać się w naszej sprawie.

 2. Wręga interpretuje wyrok jakby to co on mówi o Spółkach było prawdą, ale nie musi być prawda. Nie znamy uzasadnienia wyroku. Tak może być całkiem co innego. Niestety to może utwierdzać go swoim zadufaniu.
  Nie dostaniemy nic.
  I to jest skandal. Związkowiec przeciw pracownikom.

 3. Szkoda. ale z drugiej strony pracownicy dowiedzą się tak naprawdę czyje interesy on reprezentuje.
  Dniówkowi którzy na niego głosowali w wyborach do rady nadzorczej może obudzą się z jaką refleksja po co to robili. Rozważni zmianowi też może pójdą po rozum do łowy czy człowieka powiedzmy sobie szczerze nieobliczalnego, odlecianego można na takie funkcje

 4. Działanie pozorowane. Tylko po co?
  Dlaczego nie złożyliście o wypłatę 2500 PLN, a pozostałe warunki w odrębnym piśmie?

 5. Może głupie pytanie ale czy nie uczciwie by było podzielić kwotę przeznaczoną na dodatek funkcyjny na wszystkich pracowników? Niech wyjdzie nawet po 10 złotych ale dostaliby nawet ci z najniższych grup a nie tylko najlepiej zarabiający. Czemu się tak upieracie o ten dodatek dla wybrańców?

 6. Czuję że w nowym roku będą goście przed biurem zzprc?
  Wątpię czy oczekiwani? Będzie wstyd na Polskę pracownicy przeciw związkowcowi.

  1. Nic nie będzie miał… Już raz nie podpisał i zagrał na nosie wszystkim pracownikom i jakoś nikt pod siedzibę związku nie poszedł… Trzeba ustawić tam taczkę

 7. Skoro gaz staniał do wartości sprzed podwyżek jak uważa SW to może warto renegocjować warunki porozumienia aby zzprc tez podpisało, a nie przedłużać termin starego, pragnę przypomnieć że daliscie się zrobić jak dzieci oczywiście mówię o wszystkich związkach przenosząc negocjacje na wrzesień bo nawet przedszkolak wie ze na jesień zawsze są gorsze wyniki finansowe i o to zarządowi chodziło, ale skoro wy poszliście na rękę zarządowi to może on teraz się odwdzięczy i wróci do negocjacji.

  1. Prawda, że związki dały się wodzić za nos przez bardzo długi czas i też właśnie stąd wynika taka a nie inna sytuacja. Rozmowy powinny być już od początku tego roku, a nie wszystko zostało przesunięte na tak późny termin

 8. Wierzysz SW? to manipulator. Pisze co mu wygodne. Niewidomo czy prawda.
  A czego on nie napisał oficjalnego pisma że wnioskuje o wznowienie rozmów?
  Będzie miał szopkę ….przed zzprc. Nie wierzę ze ludzie mu odpuszczą.
  straci na wizerunku i … przed posłankami też. Zapętlił sie chłopina.

 9. Ile trzeba mieć w sobie pogardy dla ludzi, żeby przed Świętami Bożego Narodzenia wysyłać ich po pożyczki do lichwiarzy?
  Jak mocno trzeba nim pogardzać, żeby tak pluć im w twarz?
  Panie Wręga nie każdy zarabia kilka tysięcy na miesiąc, nie każdy ma „poustawianych” najbliższych zarabiających kilkanaście tysięcy. Są ludzie dla których 2500 złotych to poważna kwota i to nie jest żadna jałmużna to są uczciwie wypracowane pieniądze.

  1. Powtarzasz się, płacą ci za to?
   Jesteś taki biedny, to idz po zapomoge zamiast prowidentu-jest taka opcja przecież.
   Jak ci brakuje, na święta dostaniesz 1000zl, dzieki zzprc. Naciskaj swoj zarząd abyvdali ci wcześniej a nie 20.12

   1. Jak jesteś taki dobrze sytuowany, to po jakiego grzyba piszesz komentarze, na stronie tej związkowej, …………..?
    Taki bojownik o równe traktowanie – idź ze swoją wazeliną na stronę zzprc, tam takich lubią.

   2. No tak prosta matematyka 1000 > 2500. Mogło być 2500 + 1000, ale nie ma. Jeszcze to wywyższanie pod niebiosa 15% na święta. Normalnie chwała zzprc za to bo przecież bez tego byśmy zginęli. Moim zdaniem ci co tak szczekają i mówią, że wolą nic nie dostać niż dostać 2500 to niech zrzekną się tych 15% na święta. Przecież to tylko śmieszne ochłapy od zarządu od którego nic nie chcecie brać.

    1. Prosta? 2500 przez socjalny a nie w wypłacie i zmianowe 50 zł zamiast układowego powoduje że z każdym miesiącem byłbym stratny o jakieś 100zł. Po roku 1200 po dwóch 2400 i tak dalej. Oddasz mi te pieniądze? Wizja 2,5 koła oślepiła część pracowników. Weź człowieku kalkulator w rękę i policz wszystkie składowe i porównaj z zapisami a nie powtarzasz hasła naganiaczy. A może jednak prosta matematyka cię przerosła.

     1. Następny oświecony. Ile jesteś w plecy nie dostając nic?
      Masz jakąś gwarancję że dostaniesz cokolwiek?
      Nie, nie masz.
      Weź kalkulator, a nie sorry, z taką matematyką możesz nie dać sobie rady.
      Wpisz w google „zero razy 1” za każdy miesiąc gdzie nie dostaniesz nic.
      To ile teraz do przodu jesteś?

 10. Ale mamy nadzieję, że ten pkt. I w Protokole Nr 36 nie zostanie podpisany, bo po co wpisywać zmianę do ZUZP zmianę „Strony uzgadniają, że w roku obrotowym 2022 Art. 8 ust. 1 I ust. 2 nie będą stosowane.”
  A Art. 8 pkt 1 mówi : „Pracodawca negocjuje z zakładowymi organizacjami związkowym wskaźnik przyrostu przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia na dany rok obrotowy „.
  Dlaczego zwiazkowcy zgadzają się aby do ZUZP został wpisany BRAK MOZLIWOSCI NEGOCJACI NA ROK 2022? To jest jakiś Absurd. Zarząd z tym zapisem będzie miał Święty spokój z podwayżkami w przyszłym roku.
  Panie Admin prosimy o wytłumaczenie tych zapisów.

  1. Protokole dodatkowym do ZUZP są twarde zapisy wg prawników nie mogą być warunkowe.
   Oprócz Protokołu dodatkowego strony podpisują Porozumienie układowe które doprecyzowuje zapisy w Protokole Dodatkowym a tam jest zapis mówiący o powrocie do rozmów.

 11. Ładna ustawka.
  Do 2 zapisów tego proponowanego porozumienia nikt nie ma zastrzeżeń tj 2500 zł za 2021 i wpisanie drugiej godz L2 do układu. A wy co robicie? Powielanie niekorzystnych zapisów dla 70% pracowników? Zabranie dyrektorom danie kierownikom jest wg was ok? Zabranie zmianowym 50 zł miesięcznie jest ok? Średnio po 300 zł podwyżki jest ok? Gdzie nikt do 5 grupy płacowej włącznie tego nie dostanie? O czyje wy interesy walczycie? Po co pchacie coś co jest niekorzystne dla pracowników? Nie można wnioskować o 2.5 w tym roku i L2 a negocjacje płacowe zacząć od stycznia? Podpowiedzieć wam w jaki sposób? Aktualizować taryfikator wystarczy. Chcecie mistrzom i kierownikom dołożyć? Zmieńcie wartość stanowiska w tabeli plac ale nie zapominajcie o tych najniższych pracownikach o pani na portierni o aparatowym o elektryku. A wiecie jaki jest najprostszy sposób? Zrobić tak żeby taryfikator zaczynał się od najniższej krajowej. I kwotowo podnosić każdą grupę. I żeby był co rok o wskaźnik wzrostu najniższej krajowej aktualizowany i mamy jakieś rozsądne wyjście. A nie kombinowanie jak koń pod górę. Rok straciliście zobaczymy co będzie w nastepnym

  1. Góra dąży do rozwarstwienia płacowego żeby było jak dawniej podział na szlachtę i parobów. Zero sprawiedliwego i uczciwego podejścia do pracownika. Zapominają że zyski produkcja i dobra koniunktura generuje a nie wybitni specjaliści, dyrektorzy czy kierownicy.

  2. Pracownik4321 żeby każdy miał takie podejście, niestety na zakładach jest sporo osób którym nawet na niższych stanowiskach się rekompensuje, nadgodziny, awans poziomy na C lub D, obiecany awans na sterowniczego lub majstra, ratownik chemiczny 600zł co miesiąc i taki pracownik zapyta się Ciebie o co walczysz hehe. Te kombinowanie jest po to żeby była niezgodna między pracownikami, bo takimi najlepiej jest rządzić. Najlepiej wprowadzić zmiany w taryfikatorze ale wtedy znowu pracownicy byli by za bardzo zgodni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *