Ostatnia deska ratunku…

Dziś odbyło się spotkanie organizacji związkowych na temat bieżącej sytuacji. Co dalej z podwyżkami?

Organizacje nie wyrażają zgody na zrobienie kroku wstecz i poszukania tego co nas łączy. Albo cały wynegocjowany pakiet albo nic.

W takim razie pozostaje ostatnia deska ratunku dla pracowników. Apel do członków ZZPRC o wpłynięcie na Przewodniczącego by podpisał dokumenty.

Niestety trzeba mieć świadomość i trzeba się z tym liczyć, że w tym roku nie będzie nic. A czy wyniki Spółki pozwolą na to by było coś w przyszłym roku?

16 komentarzy Dodaj swoje
  1. Chciałbym tylko zaznaczyć ze przy tych cenach jakoś było stać nas na około 880 milionów wydanych na inwestycje… 2 krotnie więcej niż rok temu. Pieniądze są,a rozgrywka toczy się o coś innego. Najbardziej boli to, że Związek S wychwala co to oni nie wynegocjowali, a nie ugrali nic oprócz tego co rzucił zarząd. We wszystkich spółkach czy to Puławy czy Tarnów każdy to samo miał dostać tylko ze to my na to zarabiamy . Nic dodawać więcej nie trzeba. Serio ujadacie o 100 dla pracownika przecież 100 zł w tym momencie nie wystarczy praktycznie na nic…

   1. Azot brawo za podejście. Też zadaje pytanie tym co dostaną 150zł przy inflacji 8% a w przyszłym roku ta kwota zupełnie zniknie jak inflacja sięgnie 12% , a rozmów o kolejnych podwyżkach przecież nie będzie. Nie wspominam o 1800 które wydadzą na głupoty aby pokazać się przed rodziną.

    1. Świetny tok myślenia! Ja nie wiem po co komu jakieś pieniądze i nawet podwyżki 20-30%… Przecież ci ludzie wydadzą to później na głupoty żeby się pokazać przed rodziną. Rozumiem, że jak w przyszłym roku sytuacja naszej grupy będzie jeszcze gorsza, a podwyżek nie dostaniemy przez następne 2-3 lata to takie 150-200zł x 24-36 miesięcy to jest nic? No oke, rozumiem. Niech dostaną Police oraz Tarnów bo przecież oni najwięcej robią dla całej grupy…. Wcale nie jest tak, że są kulą u nogi Puławskich Azotów, a to my nic nie dostaniemy.

  1. Bardzo dobre pytanie. Są dwa punkty do spełnienia:
   1.Zarząd musiałby wyrazić zgodę na przedłużenie możliwości podpisania dokumentów – termin minął 10 listopada
   2. Zarząd ZZPRC podpisać
   Dlatego źle wróżę….
   Utracimy bezpowrotnie pieniądze w tym roku i oby w przyszłym były możliwości …

 1. Jestem zwykłym pracownikiem, i tak czasami sobie czytam te różne informacje na różnych związkach. I powiem szczerze, że jak się przeczyta obecnie Porozumienie z 5.11 to nasuwa się pytanie: Jaka jest jeszcze nic prawna tego tzw. Porozumienia, jeżeli tam jest w kilku punktach powtórzone takie sformuowanie” Strony zgodnie ustalają, że powyższe…zapisy wchodzą, jezelu zostaną podpisane do 10.11.2021r” A dziś mamy już 2.12.2021 r. Może ktoś mi to wytłumaczy, mize ja to źle czytam, interpretuję, ale dla mnie to nie ma sensu wracać do tamtego Porozumienia, gdyż ono jest już nie aktualne że względu na ujęte tam zapisy. Uważam, że to jest wystarczający argument dla wszystkich związków aby podjąć decyzję o spotkaniu z Zarządem i stworzeniu nowego Porozumienia, które będzie mialo aktualne zapisy, daty i będzie ważne. My pracownicy czekamy na jakiś ruch, tym bardziej, że każdego z nas dzisiejsza drożyzna dotyka.

 2. Mnie dziwi jeden fakt , zarząd ……… , milionowe zyski przez lata , rozmowy przesunięte o ponad pół roku a wy lamentujecie. Miejcie godność, dajecie się szantażować i jak to podpiszecie to będziecie dalej kopani i wykorzystywanie. Jak że szkolnym łobuzem, ulegniesz i będziesz gnębiony cały czas..

 3. Utracimy nie utracimy o tak od miesiąca… co z kartkami zywnosciowymi tez ma nasz zarzad w dupie… wiec widac jakie ma odejście do pracowników… jak dojdzie do strajku a widac ze do tego raczej zmierza.. wtedy zobaczymy jak giełda zareaguje.. i rzad… ostatnio po strajku szybko wszystko podpisywali.

  1. Tylko żeby nie było takiego strajku jak w 2012 roku no to było tylko ośmieszenie się , dla mnie np strajk to jest odstawienie instalacji i nie uruchomienie jej dopóki się strony nie dogadają

 4. Związkowcy zróbcie I-szt krok. Zorganizujcie spotkanie z Zarządem, poprawcie wówczas zapis, który jest niekorzystny dla pracowników- odnośnie dodatku zmianowego (który jest głównym argumentem nie podpisana przez zzprc) dokonajcie zapisu aktualnych dat i podpiszcie wszyscy „Nowe Porozumienie” – A myślę, że wszystkim Związkom powinno zależeć ,aby wprowadzone podwyzki były korzystne dla wszystkich pracowników. A dla Zarządu nie powinno to mieć większego znaczenia. Takim sposobem będzie wilk syty i owca cała. A Zarząd będzie miał problem rozwiązany. A pracownicy dostaną długo oczekiwane pieniądze. Uważam, że zawsze jest jakiwyjście z sytuacji…trzeba tylko troszkę dobrej woli z każdej ze stron.

  1. Święta racja. Jak możne lobbować za podpisaniem niekorzystnego dla pracowników porozumienia? Tak nie robi związkowiec. Nieważne dla jakiej grupy – zmianowych czy dniówkowych. Pozbądźcie się „super(tfu)negocjatora” stwórzcie „Nowe Porozumienie” w ramach określonych wraz z zarządem i podpiszcie. Ale NIE dla grzebania w ZUZP bo to się źle skończy.

 5. CZASAMI TZREBA ZROBIC KROK W TYŁ BY ZA CHWILE ZROBIC MILOWY KROK DO PRZODU.
  Stare myślenie związkowców i personalne ambicje chyba nie pozwalają na to.
  Lepiej nie mieć nic???? dziwni ludzie..

  1. Do tyłu? A jak już nie będzie milowych do przodu? Może być powoli, ale tylko do przodu. Reszta to tylko obiecanki-cacanki. Od pół roku nas zwodzą więc jak zaufać? Nie bądźcie jak łatwowierne dzieci.

 6. Pytam bo nie wiem. Dlaczego niektóre osoby np. kierownik zmiany, kierownik wydziału itp. mieliby dostać dodatek funkcyjny? Z tego co wiem dostają odpowiednio DUŻE pieniądze za to że pełnią taką a nie inną funkcję. Idąc dalej nie powinno się nagrodzić dodatkiem funkcyjnym tak samo np aparatowych, sterowniczych i innych stanowisk? Przecież kierownikiem nie jest sparatowy (ze stawką aparatowego) oddelegowany do pełnienia funkcji kierownika, więc pytam się za co podwójna zapłata tylko dla wybranych? Pytam bo nie wiem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *