win – win

Rozwiązania siłowe nie są najlepszym rozwiązaniem. Im bardziej naciskasz tym silniejszy pojawia się opór. Kto tego nie rozumie to niech się zastanowi czy dalej być negocjatorem.


Stara maksyma negocjacji brzmi dąż do sytuacji „win-win” czyli zwycięzca – zwycięzca. Szukaj rozwiązania z którego zadowolone będą obie strony.

Dopóki tego nie zrozumiemy będziemy tkwili w pacie. Takie „staus quo” może trwać miesiącami i nic z tego nie będzie wynikać dla pracowników. A pracodawca straci na wizerunku, pracodawcy umiejącego porozumieć się ze wszystkimi organizacjami.

Nasze zdanie: usiąść jeszcze raz do rozmów spisać to co nas łączy czyli 2500 zł i L2.

O reszcie porozmawiamy w 2022r. z podkreśleniem że od swoich dotychczasowych postulatów, które nie zostały zapisane w 2021r. z łatwością nie odstąpimy.

17 komentarzy Dodaj swoje
 1. Moim zdaniem to Panowie związkowcy są po to aby usiąść razem i się dogadać bo biorą za to co miesiąc grubą kasę…

  1. Nie dogadają sie, bo są skłóceni, ambicja im nie pozwala.
   Pracodawca chcąc dać, nie musi czekać na zgodę związków 😁😁😁😁

 2. Straciliśmy po 2500zl, a na stronie innego związku się cieszą, że dzięki nim dostaniemy kasę na święta. Przecież to nawet nie będzie połowa utraconej kwoty. Z dnia na dzień coraz większa żenada, a pracownicy dalej są do tyłu. Inflacja 8% prawie co świadczy o tym, że każdy z nas pracuje miesiąc w roku za darmo.

  1. to jest robienie wody z mózgu. Zmianowe zawsze w tym brylowały by wmawiać że białe to czarne a czarne to białe.
   są śmieszni dlatego przegrywają wybory, ale pracownicy dalej cierpią… skandal

  2. Czy aby na pewno wszyscy mieli dostać po 2,5tys jeśli dobrze byś słuchał rozgłośni to mówili wyraźnie ,,średnio,, podobnie jak z tymi 300zł

  3. Straciłeś? A może pracodawca nie chciał dać dlatego postawił takie warunki? Pomys wojtusiu co stoi na przeszkodzie dać podwyzke i dodatkową kase pracodawcy? Jakby chciał to by dał i po 5tys, gdyby chciał.
   Pracodawca może dać bez zgody związku.

   1. Tak straciłem. I jak widać pracodawca chciał dać i wszyscy się na to zgodzili tylko później komuś cos się pomyliło. Ciekawe czy będziesz taki cwany jak wyniki za 4 kwartał będą kiepskie i się okaże, że nie ma nagrody rocznej. Wtedy jeszcze sam będziesz płakał za tymi 2500zl.

    1. Jesteś śmieszny. Chciał kupić takich idiotow tym 2500zl. Za tą kasę chciał wprowadzić inne warunki (podstepem).
     Niby w czym mu 1 zz przeszkodził? Dlaczego nie mógł Ci dać tej kady skoro chciał?

  4. Średnio gościu średnio. Naucz się czytać i słuchać. Aparatowy by dostał około 900 do łapki. + -. Zależy od kategorii.

   1. @Panic nawet licząc 5,6% od 4D wychodzi 262 zł plus 50 zmianowego daje 312 zł Czyli do łapki ok 210 zł Skąd ci się gościu wzięła taka suma to chyba najstarsi górale nie wiedzą.

 3. Panie adminie z takiej bezczynności związków też nic dobrego nie wyniknie. Inflacja prawie 8% nie mówiąc już o podwyżkach rachunków, drożyzna w sklepach, wszystkie firmy do okola dostają podwyżki tylko na zakladach nic nie ma. W tarnowie dostaną premie motywacyjna za 3Q, a u nas nikt by o takiej nawet nie pomyślał co jest inna kwestią że premie z zysku to powinien dostawać zarząd, a premie motywacyjne co kwartal powinny być wypłacane pracownikom bo bez względu na sprzedaż i zyski firmy pracownicy cały czas wykonują taką samą ciężką pracę.

 4. Wojtek sam sobie odpowiedziałeś na pytanie… Inflacja 8% teraz, w 2022 będzie 12%, co mi po podwyżce 150zł??? W tym momencie inflacja zjada na śniadanie te 150zł, a co ja zrobię w 2022 jak rozmów o podwyżkach nie będzie, a inflacja sięgnie 12%? Szanujmy się wszyscy wzajemnie…

 5. Jak czytam, że zmianowy dostaje za darmo te kokosy w postaci dodatku zmianowego tylko za pracę w nocy, to nie wiem czy się śmiać czy płakać… Za pracę nocną, zmianową, w niedzielę święta i każdy dzień z czerwoną kartką.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *