Porażka negocjacji. Wnioskujmy o wypłatę 2500 zł

Co by tu nie pisać, jak by się nad sobą nie zachwycać to wszyscy ponieśliśmy porażkę. Wynik negocjacji jest negatywny. Wszystkie strony biorące udział w rozmowach nie doszły do porozumienia. Ważność porozumienia zakończyła się w dniu 10 listopada br.

W związku z powyższym organizacje powinny zawnioskować o to aby w celu realizacji wskaźnika wzrostu wynagrodzeń w 2021 roku w wysokości 2,8% wypłacić pracownikom dodatkową poza tą zawartą w układzie zbiorowym pracy (15% wynagrodzenia) nagrodę na święta w wysokości 2500 zł.

Jeżeli żadna z organizacji nie będzie zainteresowana takim wnioskiem, to wystąpimy o to sami. Wszystko drożeje. Pracownicy potrzebują pieniędzy.

Do negocjacji podwyżek na rok 2022r. należy przystąpić w trybie przewidzianym układem zbiorowym pracy, czyli po I kwartale 2022r.

27 komentarzy Dodaj swoje
 1. Szanowni Państwo,
  W dniu 5 listopada poinformowaliśmy Państwa o zakończeniu negocjacji w zakresie podwyżek powszechnych od 1 stycznia 2022 r. tj. średnio o 300 zł brutto na pracownika i dodatku zmianowego w kwocie 50 zł brutto, dodatkowym jednakowym zwiększeniu odpisu na Zakładowy Fundusz Świadczeń Socjalnych w wysokości 2.500 zł na pracownika w roku 2021, wprowadzeniu dodatku funkcyjnego, jak i dodatkowej tygodniowo wolnej godziny dla pracowników w jedno – i dwuzmianowej organizacji pracy oraz w równoważnym systemie czasu pracy.
  Porozumienia w powyższym zakresie zostały podpisane przez wszystkie organizacje związkowe w tym przez Związek Zawodowy Pracowników Ruchu Ciągłego w osobach Wiceprzewodniczącego Piotra Kruka i Wiceprzewodniczącego Krzysztofa Bohdana.
  Jednakże w dniu 10 listopada 2021 r. Związek Zawodowy Pracowników Ruchu Ciągłego w osobach Przewodniczącego Sławomira Wręgi i Członka Zarządu Marka Goldsztejna, oraz Społeczny Związek Zawodowy Pracowników Zakładów Azotowych Puławy w osobie Przewodniczącego Artura Salasy, odmówili podpisania dokumentów realizujących treść wcześniej zawartych porozumień tj. zmian do Zakładowego Układu Zbiorowego Pracy i Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych.
  W związku z decyzją Związku Zawodowego Pracowników Ruchu Ciągłego, z przykrością informujemy, że pracownicy spółki nie otrzymają powszechnych podwyżek wynagrodzeń od stycznia 2022 r., dodatkowego świadczenia z Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych w 2021 r. czy też dodatku funkcyjnego od 2022 roku.
  Zachowanie w dniu dzisiejszym Przewodniczącego Sławomira Wręgi i Członka Zarządu Marka Goldsztejna interpretujemy jako wysoce nieodpowiedzialne i wynikające z wewnętrznego konfliktu związku, skoro uprawnieni w dniu 5 listopada przedstawiciele tegoż związku wyrazili zgodę na piśmie na treść zawartych porozumień. Niekonsekwencja działań tej organizacji związkowej wpływa jedynie niekorzystnie na interesy pracowników spółki.

  1. Witam proszę nam zatem odpowiedzieć czy brak podpisu ze strony przewodniczących ZZPRC nie jest spowodowany tym że zapis dotyczący negocjacji podwyższenia wskaźnika na rok 2022 był inny w dniu 5 listopada a inny w porozumieniu z 10 listopada? Pozdrawiam

   1. Zapis był dokładnie taki jak w porozumieniu z dnia 5 listopada. Ale niepełny Brak było wzmianki o możliwości powrotu do negocjacji w 2022r. I zapisano to w postanowieniu układowym, co mogło by otworzyć możliwość powrotu do rozmów.

  2. Kolego a po co zarząd proponował podwyższenie dodatku o 50 zł skoro wg ZUZP wzrósłby w przyszłym roku o 95? Czyli zabrać biednym dać bogatym . Taki to Robin Hood azotowy.

 2. Wysoce nieodpowiedizalne jest mieszanie podwyżek za rok 2021 i 22. Do tego podwyżka w danym roku wprowadzona w grudniu, a raczej jej brak i wprowadzenie w formie jednorazowej wypłaty, gdzie do niczego się nie wlicza (premią, nagroda roczna). Po chłopsku: podwyżka w 2021 powinna być wprowadzona w marcu jak związki składały pismo, a jeżeli mowa o podwyżkach za 2022, to rozmowy powinny się zacząć w styczniu 2022. Jeżeli nie chcieliście rozmawiać w marcu to po waszej stronie leży wypłata pracownikom w ramach rekompensaty jednorazowej wypłaty. Proszę nie mydlić ludziom oczu.

  1. 1. Ustalono że w 2021 roku będzie tylko dodatkowa nagroda 2500 zł.
   2. Ustalono że w 2022r. będzie podwyżka średnio 300 zł.
   Kontrowersje budził punkt 2. Na Punkt 1 nie było oponentów.

   Stąd propozycja zróbmy punkt 1 wypłacimy 2500 zł a do drugiego wróćmy w 2022r.
   Pracownicy oczekują pieniędzy zróbmy to dla nich.

 3. Panie S….k . Patrz Pan na innych ludzi a nie tylko na swoją kieszeñ i kierownictwa.
  Co mi z podwyzki 160 zł? Nie bądz Pan pośmiewiskiem w oczach innych

  1. Czytaj ze zrozumieniem. Nie jest napisane by wdrożyć podwyżkę 5,6% tylko o wypłacie jednorazowej nagrody 2500 zł do końca roku dla każdego pracownika.
   Na nagrodę wszyscy się zgodzili.
   To podwyżek wracamy w 2022r.

   1. Jestem za wnioskiem o 2500zł. Tylko czy nie jest już za późno? Z tego co wiem to była ostatnia szansa bo taką nagrodę trzeba gdzieś zgłosić i teraz już będzie za późno

 4. Po szoku jaki wywołała decyzja Pana Sławomira Wręgi o wstrzymaniu podwyżki dla naszej Załogi, czas na refleksję.
  Kto korzysta na tej decyzji?
  Na pewno nie Załoga, bo ona musi obejść się pustym portfelem.
  Korzysta Tarnów i nasz Zarząd – dlaczego?
  Jeśli nie wydamy pieniędzy na podwyżki to zwiększą one zysk naszego Zakładu pracy, a więc – ewentualną dywidendę dla Tarnowa, oraz wypłatę premii za wynik dla Zarządu Puław.
  Dlaczego Pan Wręga zachowuje się pozornie tak nieracjonalnie?
  Trudno zgadnąć – chyba, że chodzi o „przychylność” Zarządu z Tarnowa i Puław w toczących się przeciwko niemu sprawach sądowych?
  Ale to też nie pierwszy raz pokazał, że bliżej mu do Tarnowa niż Puław. Jako jedyny ze swoim związkiem poparł konsolidację wokół Tarnowa, a nie Puław.
  Najbardziej szkoda rodzin pracowników którzy nie dostaną dodatkowych pieniędzy w tym roku ani nie dostaną podwyżki od stycznia i nie wiadomo, czy w przyszłym roku podwyżki będą w ogóle.

 5. Panie Smętek dokładnie, najpierw zrobić porządek z jednym rokiem, a jak przyjdzie kolejny (tj.2022) to wtedy rozmawiać o nim.
  Zarząd w marcu nie bardzo chciał rozmawiać o podwyżkach bo nie wiedział ile dać, nie znając wyników za III kwartał… dziwne bo za rok 2022 chcą dać podwyżki kiedy jeszcze ten rok nawet się nie zaczął. Przepraszam ale to jest komedia.

  1. Komedia jest to że najniższa zakładowa od stycznia będzie o 1000zl niższa od najniższej krajowej, a wam odpowiada podwyżka 300 zł… Możecie na siebie w lustrze patrzeć? Jak narazie tylko zzprc to zauważył, wszystkim innym pasuje zjadanie resztek

 6. Panie Tarnów…
  2) To, że NSZZ „Solidarność” jest związkiem, z którym liczą się politycy i pracodawcy nie tylko w naszym zakładzie pracy.
  3) Próba zjednoczenia działań NSZZ na poziome Grupy – gdyby Tarnów nie złamał szyku, byłby to sztos jakich mało
  Pkt 3 wyklucza pkt 2, bo właśnie w Tarnowie po mimo waszych ustaleń związki solidarności z Tarnowa zagrały inaczej 😉
  Rzeczywiście nie obchodzi mnie jak się robi kaszankę i politykę ale jako pracownik zakładu który należy do skarbu państwa chciał bym wiedzieć jak wygląda „kuchnia negocjacyjną” 😉
  Ludzie was docenią że chcieliście nas sprzedać za czapkę śliwek…

 7. Czy Wy ludzie nadal wierzycie, że zzprc poprzez niepodpisanie podwyżek ugra coś więcej niż to co było ustalone?
  Serio radzę Wam się obudzić….

  1. Może i nie ugrać nic więcej ale napewno nie zgodzi się na niekorzystne zapisy w ZUZP. Jako pracownik zmianowy czuje się dyskryminowany w firmie. Dodatek zmianowy ma być liczony wg ZUZP.

   1. Wzrost zmianowego innaczej jak teraz może i nie jest fortunny. Zobaczcie jednak ile straciliśmy. Różnica w zmianowym około 45 zł. Nie mamy 2500 teraz, podwyżki od stycznia, podwyżki zmianowego (50 zł) od stycznia. W przyszłym roku można było walczyć na nowo, teraz nie wiadomo czy będą chcieli z nami rozmawiać. Oszacujcie sobie sami czy warto było. I zapytajcie S. W. czy wywalczy za rok rekompensatę tego co jesteśmy w plecy.

    1. Jeżeli to był błąd to dlaczego z solidarności robią nagonkę, a zzit kopiuje i wkleja? Odzywają się Ci co najwięcej stracili i nie jest to nikt z grupy od 5 do 1. Ty prędzej sobie poradzisz bez tych 100- paru złoty, niż tłuste koty bez 600 😉

  2. Pracownik, teraz odpowiedz sobie kto bardziej stracił na niepodpisanych podwyżkach? 😀 Od 5 w dół czy od 6 w górę? Ci co mają dużo to im wiecznie jest mało i raz dwa będą kombinować jak wrócić do rozmów bo im mało, a uwierz mi że nie umrzesz z głodu jak nie będziesz miał tych 150 więcej… Szanujmy się! Jak by sobie teraz wywindowali to dłuższy czas nie musieli by rozmawiać o podwyżkach bo na jakiś czas byli by zadowoleni, a jak przyszło by do kolejnych bo ZNOWU im mało, to historia by się powtórzyła! Czyli znowu naszym kosztem dali by sobie dużo, a nam drobne na tacę… i co wtedy? Znowu bierzmy grosze bo bez nich nam dzieci z głodu umrą??? Chcą większą stawkę to zapraszam do zmian w taryfikatorze, chcą podwyżki inflacyjnej to po 300 na głowę.

 8. Azotowcy-skrobidupki za grosz honoru , sprzedajecie się za marne grosze, ogłoszą strajk – będziemy strajkować. Gdyby odstawić „całe azoty” rura raz dwa by zmiękła. Kadry bez produkcji są niczym tak samo jak produkcja bez kadr. My sobie w kaszę dmuchać nie damy.

  1. Kolego jak wygenerujesz stratę powyżej 200 średnich krajowych a pewnie tak by bylo to poczytaj sobie prawo ….. nawet w skarpetkach Cię nie zostawia…. w ramach protestu oflagowac się można i tyle… reszta to rozmowy i porozumienia

   1. Są różne formy prostestu. Można odstawić instalacje nie narażając nikogo na konsekwencje. Możesz jak np proponuję ZZPRC zadbać o zdrowie. Masz też strajk ” Włoski”. Możesz też zgłaszać do bhp wszelkie odstępstwa w stanie technicznym instalacji, możesz wtedy w obawie o swoje i czyjeś zdrowie i życie odmówić pracy. Oczywiście są to takie marzenia, bo niestety czasy strajków narazie odeszły do historii. Więc zostaje nam się tylko oflagować i może wtedy ktoś to zobaczy bo to będzie tak nie ładnie w mediach wyglądać. Ale do tego to przede wszystkim trzeba pojednania ZZ i walki o dobro pracowników a nie przewodniczących i ich rodzin i znajomych. Pozdrawiam

 9. Jedyny zwiazek ktory ma jaja to Zzprc . No i moze polowicznie pana admina bo tez sie nie zgadza z pewnymi rzeczami ale niestety sie podpisal .

  1. Ma chyba dzbuki, zgniłe i przeterminowane te jaja pozbawiając tysięcy ludzi pieniędzy, przez swoje gierki.
   O co innego tu chodzi…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *