Postulaty słuszne, ale czas i miejsce ich zgłaszania nie.

Dziś ważyły się losy realizacji Porozumień Płacowych. Kluczowa była postawa 4 organizacji stron układu zbiorowego pracy.

3 organizacje podpisały protokoły, a ZZPRC nie. Jako uzasadnienie podano nie uwzględnieni ich postulatów w protokole.

Postulaty słuszne, ale był czas i miejsce na ich zgłaszanie.

Na tę chwilę i na ten moment podwyżki nie będą realizowane.

14 komentarzy Dodaj swoje
 1. Chciałem się tylko upewnić… Co nie będzie realizowane? 🙂 ktoś wcześniej dobrze napisał, żołądki mamy takie same, a inflacja każdego tak samo dotknęła. Od sterowniczego w dół, nikt kto umie liczyć to płakać nie będzie!

  1. Dokładnie AZOTOWY. Przecież Sol…ność już dawno miała wchodzić w Spór Zbiorowy jeśli nie będą zrealizowane ich poprzednie postulaty. A tak na walce Sławcia z Piotrusiem o stołek w RN cierpimy my wszyscy przy uciesze Tłustych Kotów.

 2. Proste , wy takze mogliście pomyśleć o dodatkach na innych stanowiskach , bylo tu juz kilkakrotnie podczas negocjacji pisane… ale nikt tego nie bral pod uwagę dopiero Zzprc wpisało w postulaty.. Podpisaliście pismo co nie daje możliwości negocjacji po 1 kwartale 2022??? Chyba ciagle bylo pisane ze wlasnie ten punkt, przywrócił negocjacje a teraz co…. i bez tego zostalo podpisane.

 3. Lepiej późno niż wcale. Raz dodatek zmianowy nie liczony wg ZUZP stałby się standardem. Najniższa zakładowa powinna być jak krajowa. Wtedy taryfikator sam się będzie aktualizował. W tym roku po 500 w przyszłym po 500 i mamy najniższą 3000.

 4. I pytanie co teraz? Czy to oznacza całkowity brak podwyżek i wypłaty jednorazowej nagrody w tym roku?
  Przecież to jest skandal.

  1. Do Romek:
   Nie wiem w której jesteś grupie ale policzę Ci na szybko i sam zdecydujesz czy byś zyskał na podwyżkach czy nie. SREDNIA KRAJOWA w 2022 ma wynosić 6 tyś. Inflacja za ten rok i rok 2022 ma sięgnąć 12%. 6tyś*12%= 720zł brutto. Tyle w 2022 podrożeje życie każdego Polaka. A teraz mowa o podwyżkach, które za rok 2021 i 2022 mają wynosić 5,6% od własnej pensji, w moim przypadku wygląda to tak:
   4230*5,6%= 237zł brutto…
   Reasumujac: w 2022 życie podrożeje o 720zł brutto, a w moim przypadku podwyżka wyniesie 237zł 😉

   1. Biorąc pod uwagę obecna sytuacje gospodarcza, koszty gazu, minusowy wynik za III kwartał to akurat ta propozycja może nie była najlepsza ale co najmniej dobra. Trzeba było podpisać, a po I kwartale negocjować dalej.
    A tak pracownicy zostali z niczym. Skoro wolicie nic, niż cokolwiek to ok

    1. Nie była dobra, zaczeto mieszać w ukadzie zbiorowym. Zrozum ze za 170 zł byla by zgoda na zmiany w sposobie naliczania dodatku (na niekorzyść), a dodatkowo napisano w porozumieniu ze rezygnuja zwiazki z rozmów podwyżkowych na 22r.

     1. Tak jest napisane ale jest jeszcze dodatkowy dokument tzw. Porozumienie Układowe, które daje możliwość powrotu do rozmów przy bardzo dobrych wynikach.
      Ale to już historia. W dniu 10 listopada jak nie podpisali wszyscy porozumienie nie obowiązuje. Trzeba tworzyć cos od nowa.

 5. Jak się zarząd umawia na konkretne zapisy to powinien dotrzymywać słowa. Podpisał się pod powrotem do rozmów o dalszych podwyżkach po wynikach za I kwartał 2022 a teraz chce aby podpisały związki bez tego uzgodnienia. pacta sunt servanda – umów trzeba dotrzymywać. To już w starożytnym Rzymie o tym wiedziano.
  Związki które to podpisały powinny w piątek mieć pod biurami członków z podpisanymi rezygnacjami z członkostwa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *