Koniec rozmów – wszystkie organizacje podpisały porozumienia

Nie ma zgody pracodawcy na dodatek stażowy. O tym już pisaliśmy. Nie wiemy skąd był taki optymizm Piotra Kruka, z ZZPRC, któremu sami ulegliśmy.

Porozumienie 1 w nie zmienionej treści:

 1. 2500 zł
 2. 300 zł na pracownika od 2022r.
 3. 50 zł wzrost dodatku zmianowego

300 zł to wg dzisiejszych płac zasadniczych około 5,6%

Porozumienie 2

 1. L2 w ZUZP
 1. dodatki dla mistrzów i kierowników
 1. wzrost dodatku brygadzistowskiego

O 9.30 podpisanie dokumentów. Brak podpisów – pracodawca wprowadza wskaźnik 0%

Ostatecznie wszystkie organizacje podpisały porozumienia o 13.00

38 komentarzy Dodaj swoje
 1. Ponad pół roku negocjacji…. a efekty mizerne, można było takie same propozycje przyjąć dużo dużo wcześniej a nie pajacowac, nic wielkiego nie ugraliście dla nas na produkcji

 2. Dziękujemy bardzo tym którzy nas Pracowników tak załatwili. Dzięki wam nic nie dostaniemy. Powinniście się zastanowić czy stoicie za nami Pracownikami czy tylko żeby wam dobrze było. Jesteście samolubami myślącymi tylko o sobie. Zero was wsparcia dla pracowników, wszystkie te wasze związki są g….o warte. Aby potraficie wszystkim szkodzić. Skoro odrazu powiedzieli, że stażowego nie dadzą to po co drążycie temat. Było brać co dawali, a w przyszłym roku starać się dalej negocjować. A tak to nikt nic nie dostanie, dziękujemy jesteście wielcy.

 3. 4tego napisałem to –
  TYP Z FABRYKIpisze:
  4 listopada, 2021 o 11:50 am
  Ludzie, czy wy używacie mózgów? Tak przynajmniej odrobine?
  Podwyżki są jakie są wiadomo, byle jakie w sumie dla grup robotniczych.
  Chcecie wprowadzać teraz nagle dodatek stażowy bo zzprc mówi że to dobry pomysł? Świetny, tylko że przesunięcie jakiekolwiek ruchy płacowe znowu o nie wiadomo ile, nikt z was tego nie rozumie?
  Teraz wręga powie że wprowadzamy stażowe i od nowa będą spotkania, zebrania negocjacje i tupanie nóżką, i będziemy czekać kolejny rok żeby dostać jakiś ochłap, nikt na to nie wpadł? Przecież to jest pic na wodę żeby prz dłużyc ta cała negocjacyjną maskaradę o kolejne miesiące.
  I tak też wolałbym stażowe. Tylko że to nie będzie tak że wprowadza to jutro. O stażowym to Trzeba było dyskutować równorzędnie z podwyżkami a nie teraz wyskakiwać zza żółtego stoliczka w słomianym kapeluszu.

  Wręga nie powiedział. Wyprawił Kruka żeby narobił zamieszania. Swoją drogą – gratuluję odwagi, wku.wić cała firmę przy pierwszym zabraniu głosu, świetny pomysł.

 4. Oszukaliście nas. Na stronie zmianowych jest treść porozumienia i nie ma tam żadnych 5,6%. Cały czas mówiliście o 300zł średnio a tam jest 2,8%. Żeby mieć 300 to stawka musiałaby wynosić ponad 10 700. To jest gorzej niż ochłap. Całe te negocjacje prowadzone przez wasze forum miłości to jedna wielka ściema. I tak podpiszecie to co wam podsunie zarząd. Sprzedawczyki. Jedne zmianowe chciały coś ugrać.

 5. Pozdrawiam tych którzy należą do Solidarności i głosowali na Śliwę i Kowalik, ciemna masa. Macie to co chcieliście 🙂

  1. A co mieli głosować na Sławcia. Kolejarzy sprzedał dwa razy i to za miskę ryżu. Raz do CTL’u, drugi do Koltaru. W RemZAPie podobnie.

 6. Tylko o swoje d..y sie martwicie , o nic wiecej.
  Aparatowy ze stawką 4230 zł podwyzka 83 zł.
  Po trudnym i cieżkim boju te pieniądze.
  Czy Panowie związkowcy jestescie dumni z tego?

 7. Prosze Admina o jasną i klarowną odpowiedź ile podwyżki procentowo dostanie kazdy pracownik i kiedy i gdzie to będzie zapisane??? Zapis 300 zl srednio… To totalna bzdura bo w tym momencie nikt nie wie ile dostanie.
  Czy mam rozumieć ze jak zarabiam 3500zl to dostane 196zl podwyżki???
  3500 x 5.6% = 196zl

 8. Właśnie jak mam stawke 4230 to ile dostane? 300zł do stawki czy jak mam to rozumieć, nie potrafią określić precyzyjnie w papierach tylko piszą „Średnio” ktoś to w końcu rozwinie?! Ten zarząd to porażka, polityczne zaplecze wsadzone na stołki. Wstyd… CO MAM ROZUMIEĆ 300zł śednio?! ILE DOSTAN?!

 9. Proste pytanie… 300 dla każdego? Czy od własnej stawki 5,6%? czy od własnej stawki 2,8%? bo na każdych związkach jest to napisane inaczej, a załoga chciała by wiedzieć jaką podwyżkę dostanie? Jeżeli jest to 2,8% od własnej stawki to moi drodzy aparatowi 4230×2.8%=118,44zł brutto 👍 tj. jakieś 79zł netto (na rękę) 😀

 10. 300 brutto średnio na pracownika… Moglibyście wyjaśnić czy to w końcu będzie 300 brutto dla.kazdego pracownika czy w jaki sposób to rozumieć??

   1. No wiec jak mam stawkę 4420 wiec 5,6% to jest 247,52 zł i jeżeli tyle nie będzie to mi pan dopłaci ze swoich pieniędzy bo według zapisów jest. 2.8 czyli 123.76 zł trzymam za słowo które pan napisał post wcześniej

    1. Nie ma problemu ale jak będzie jak ja piszę to ty mi zapłacisz tak?
     Wskaż zapis który o tym mówi, że 2,8%
     wskaźnik wzrostu wynagrodzeń w roku obrotowym to nie to samo co podwyżka płac zasadniczych

 11. Czy wprowadzane zmiany u układzie zbiorowym szczególnie umożliwiające kwotowy wzrost dodatku zmianowego będę jednorazowe na potrzeby tej konkretnej podwyżki czy już od teraz zawsze będziemy musieli liczyć na łaskę pracodawcy? To jest niekorzystne rozwiązanie dla wszystkich pracowników ponoszących trudy pracy w trybie zmianowym i spędzający większość świąt w pracy. Procętowy wzrost dodatku naliczany zgodnie z zapisami układu zbiorowego byłby o wiele korzystniejszy dla wszystkich pracowników zmianowych.

  1. Zapis o zmianach w sprawie dodatku zmianowego jest konieczny po to on wzrósł.
   Gdyby go nie było dodatek by nie wzrósł bo już osiągnął swoją maksymalną wartość wg obowiązującego układu zbiorowego pracy.

     1. Czyli będziesz za normalnym dodatkiem 5,6 sredniej, według ukladu pracy czy jednak za recznie naliczonym czyki 59zl?
      Moze warto ten punkt wykreślić i nie bedzie kłopotu.

     2. Jak prześledzisz historię wniosków podwyżkowych to chcieliśmy dodatek zmianowy zgodnie z układem.
      Wmawiano na że 50 zł to dla dobra pracowników w związku z tym 21%.

     3. Czyli zostaliście oszukani?
      Do 10.11. Jest czas to naprawić. Jakie będzie stanowisko jedności? Poprzecie ZZPRC w tym temacie?

     4. bo trzeba było myśleć wcześniej adminie. Po raz kolejny posłuchałes Czarneckiej i zostałeś w czarnej du….ie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *