Jakie stanowisko będziemy prezentować na dzisiejszych rozmowach

1, Przeznaczenie środków wyłącznie na stażowe spowodowało by to że dla części pracowników podwyżka byłaby na tyle niska że trudna do zaakceptowania. Inflacja dotyka wszystkich pracowników.

2. Powrót dodatku stażowego jest sprawiedliwością dziejową i jest konieczny ze względu na charakter naszego zakładu i ogromne znaczenie jakie ma doświadczenie zawodowe na takich stanowiskach jak operator, aparatowy, sterowniczy, mistrz, kierownik.

Dlatego zaproponujemy następujące stanowisko negocjacyjne:

 1. 150 zł lub 2,8% od płacy zasadniczej dla każdego pracownika niezależnie od stanowiska
 2. Pozostała kwotę przeznaczyć na pierwszy etap ,etapowego wdrożenia dodatku stażowego
 3. Przywrócenie dodatku funkcyjnego dla mistrzów i kierowników na wynegocjowanych już zasadach
 4. wzrost dodatku brygadzistowskiego na wynegocjowanych już zasadach
 5. Przyznanie kwoty 2500 zł na każdego pracownika wypłaconej do końca listopada 2021r.
 6. Wpisanie L2 w ZUZP na zasadach obecnie obowiązujących.
 7. Powrót do negocjacji płacowych po ogłoszeniu wyników za I kwartał 2022r. i podziału wynegocjowanych podwyżek płac dokonać na podobnych zasadach tzn. część na powszechne podwyżki a część na dalsze wdrożenie dodatku stażowego.
15 komentarzy Dodaj swoje
 1. To jest propozycja najbardziej kompromisowa ze wszystkich dotychczasowych. Podwyżka kwotowa plus uruchomienie dodatku stażowego po doprecyzowaniu zasad jego naliczania usatysfakcjonuje, a przynajmniej powinno wszystkich. Proszę nie zapominać o dodatku zmianowym którego wartość powinna zostać zwiększona zgodnie z zasadami ZUZP.

  A jak już się dogadacie czas szybko zająć się waloryzacją bonów na posiłki profilaktyczne albo wprowadzeniem konkurencji w możliwości ich realizacji. Zaczął się okres zimowy i dużo większej ilości pracowników przysługują popularnie nazywane kartki.

 2. Wy jedno, tamci drugie. Zarząd powie ze nie ma jednolitego stanowiska związków i koło się zamyka. znów zostaniemy z niczym.

 3. Co do stażowego to oczywiście zgoda ale w jakiej formie? Od obecnej stawki? A co z awansami na przestrzeni lat przecież nie wszyscy przez cały okres zatrudnienia byli na obecnym stanowisku były awanse poziome pionowe. I jak to wyliczać żeby było sprawiedliwie? Załóżmy że osoba pracuje od 20 lat rok temu awansowała pionowo wynagrodzenie podnioslo się o 1,5 tysiąca i jak liczyć stażowe? Od jakiej stawki? Obecnej za rok pracy? Proporcjonalnie do stanowisk i czasu pracy? A może uśrednić i każdemu dać od średniej zakładowej? To nie jest takie proste.

 4. Jest to rozwiązanie które połączy frakcje .związkowe
  Bo chodzi o to by związki sie dogadały.
  Pozwala wyjść z honorem każdej ze stron.
  Zamysł dobry podoba mi się bo łączy interesy wszystkich pracowników.

 5. Szok i niedowierzanie… Znowu zmiana postulatów i pewnie znowu kolejne boksowanie z zarządem. Jak tak będziecie robić to do konca przyszłego roku nic nie wynegocjujecie. Bylo juz zostać przy tym 5.6%, dogadać się z Wregą żeby was poparł, a po nowym roku starać się o stażowe i wtedy wy byście jego poparli. Panowie myślenie nie boli, naprawdę…

  1. Znacząca większość jest za powrotem stażowego. Nawet ci ze stażem poniżej 10 lat
   Łączymy interesy wszystkich grup

   Szukamy też rozwiązań by wszystkie organizacje zaakceptowały

 6. Nie wiem czy tak do końca dobrze na tym wyjdziemy.. bo dodatek od 5.6 %to jest 95zl a od 2,8% duzo mniejszy tak drugie 2.8 % wejdzie w stazowe… ale dodatek jest liczony chyba od wdrażane podwyżki.Chyba ze się myślę.

 7. Mniej zazdrości i każdy był by szczęśliwy… Dniówkowi koledzy ja rozumie, że dla Was lepiej jak każda złotówka trafi do stawki: nagroda roczna(czyli druga pensja) od stawki, premie kwartalne od stawki, tak jak teraz podwyżki od własnej stawki. Zaczynając od 7 grupy pensję są wywindowane (i trzeba liczyć kat C lub D) czyli zaczynają się od 7 tyś w górę. Proszę nie być pazernym, bo jak któryś będzie miał powiedzmy 15 lat pracy razy stawkę 7 tyś to na prawdę nie ucierpi. A co mamy powiedzieć my aparatowi i sterowniczy? Moja stawka 4200 bo u nas kat A lub B… dodatek zmianowy + 1600zł. Kiedy jest nagroda roczna ja NIE dostaje 5800×2 tylko 4200×2, to samo dzieje się z premią i innymi… Więc kto to jest w plecy? Stażowe daje nam podwyżkę rok w rok bez znaczenia na rządy, ustruj i inne cyrki. Jeszcze taki APEL: przy stażowym NIE zazdrośćmy, że ja pracuję 15 lat i będę miał mniej jak kolega obok co pracuje 20…
  Też będziesz miał 20 lat stażu i też będziesz pobierał takie pieniądze, będzie też kolega w miarę świeżo zatrudniony i jego staż będzie wynosił 2 lata, czyli będzie miał znacznie mniej od Ciebie 😉 ale i on kiedyś też będzie miał staż pracy 20 lat 😉 A jak ktoś chcę sprawiedliwych podwyżek to niestety tylko i wyłącznie nowa tabela!!! I pamiętajcie że wszyscy z ZA Puławy gramy do jednej bramki 😉

 8. Jakie podwyżki tylko dla góry a jesli juz to tylko kwotowo nie procentowo bo na procentach najlepiej wyjda ci co maja grupe 5+ i ci co pracuja na pierwsze zmiany bo oni maja stawki wysokie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *