PODSUMOWANIE ROZMÓW

INFORMACJA SPORZĄDZONA ZOSTAŁA ZE WZGLĘDU NA AWARIE STRONY.

ZA PROBLEMY TECHNICZNE PRZEPRASZAMY.

 1. Pracodawca poinformował, że innego Porozumienia Płacowego niż te które zaproponował nie będzie. Negocjacjom podlega tylko sposób podziału środków. Podsumowując:
  1. nagroda 2500 zł
  2. 300 zł na pracownika co daje 5.6% wzrostu płacy zasadniczej od stycznia 2022r.
  3. powrót do rozmów po I kwartale 2022r.
 2. Pracodawca zgodził się na dodatkowe porozumienie a w nim:
  1. o zamianie Nagród Dyrektorskich na dodatki funkcyjne dla mistrzów, kierowników i osoby je zastępujące
  2. wpisanie 2 godziny do układu zbiorowego pracy.

Nie ma jednolitości stanowiska co do podziału środków. Cześć organizacji proponuje 5,6% podwyżkę płac zasadniczych a ZZPRC przeznaczenie tych środków na reaktywowanie dodatku stażowego.

Wg mnie propozycja dotycząca dodatku stażowego byłaby godna rozważenia. Niestety ze względu na niewłaściwą postawę społeczną ZZPRC została zarówno przez pracodawcę jak i część organizacji związkowych odrzucona. tzn. nie była omawiana.

Na piątek 5.11. 2021r. pracodawca ma przygotować odpowiednie porozumienia.

INFORMACJA ZOSTAŁA SPORZĄDZONA ZE WZGLĘDU NA AWARIE STRONY.

ZA PROBLEMY TECHNICZNE PRZEPRASZAMY.

22 komentarze Dodaj swoje
 1. Na różnych stronach związkowych czytam posty i jak bym widział swoje przedszkolne dzieci. Zarząd żeby ograć takie związki nie potrzebuje armii adwokatów wystarczy, że któryś jest rodzicem i będzie wiedział jak postąpić z dziećmi. Jeszcze nie wprowadzone stażowe, a w obecności zarządu już jest rozwiązywany spór czyj to był pomysł 😀 wynajmijcie sale w stozap i tam wylewacie swoje żale, a idąc na spotkanie zarządem, po prostu załatwcie nam godne pieniądze.
  W tych podwyżkach matematyka zgadza się dniówkowym co od 7 kat w górę.
  1. 5.6% = 300zł ciekawe dla kogo? Już Wam obliczamy kochani aparatowi… 5,6% to nic innego jak 2,8% za rok 2021 i 2,8% już na 2022 czyli ze stawki 4200 = 118zł brutto, a na rękę 80zł i drugie tyle dostaniemy w 2022.
  2. Dlaczego źle że wręga pokazał nam wszystkim co DLA NAS ustalacie? Tajemnica wojskowa?
  3. O jakich awansach pionowych i poziomych mowa? Bo chyba mowa o tych w biurowcach co bliżej dyrektorów siedzą. Do dzisiaj wpływają skargi że aparatowy który miał 4A bo pracował krócej niż 6 lat, po mimo spełnienia już kryteriów nie może poziomo awansować na 4B!
  4. Stażowe niby nie będzie wliczać sie do różnych rzeczy? Tyle że co roku bez znaczenia na rządy moja pensja automatycznie wzrasta. Dodatek zmianowy który się należy jak psu buda też nam się do niczego nie wlicza także tutaj pachnie hipokryzją kiedy aparatowy 15% premii ma liczne od 4200 a nie od 4200 plus dodatek! A w biurowcach grupy wysokie żeby zrekompensować brak dodatku zmianowego, do tego grupa C lub D a nie jak aparatowy A lub B. To o jakich wyliczeniach mówimy? Na koniec dodam że podwyżki inflacyjne dla każdego powinny być takie same, bo banknot 100zł dla każdego jest wart tyle samo… Aparatowi nie mają rabatu na benzynę czy chleb!

  1. Czy można coś jeszcze dodać. ……………………………….. Brawo kolego w pełni się z tobą zgadzam. Mam nadzieję, że wszyscy zobaczą dla kogo są te regulacje płacowe.

  2. Niestety oni mają do gdzieś. W dodatku że % to jeszcze sobie dodatki fundują. A dla nas straszenie czterobrygadówką a sami sobie L2 wpisują. Żenada.
   B8 zamknięte od prawie 2 lat a my na produkcji zapierd….przez wszystkie fale covida i tak nam dziękują.

 2. Stażowego nie będzie dzięki Solidarności, a dlaczego ? Dlatego że dla jednej osoby tracić będą wszyscy, dziwię się tylko innym związkom że się dali wydymać politykowi

 3. Gdzie jest typ…..,schował się do szafy… brawo Azotowy… jak widać niektorzy aparatowi chca za czapkę gruszek pracować bo im ta propozycja pasuje.

 4. Ludzie, czy wy używacie mózgów? Tak przynajmniej odrobine?
  Podwyżki są jakie są wiadomo, byle jakie w sumie dla grup robotniczych.
  Chcecie wprowadzać teraz nagle dodatek stażowy bo zzprc mówi że to dobry pomysł? Świetny, tylko że przesunięcie jakiekolwiek ruchy płacowe znowu o nie wiadomo ile, nikt z was tego nie rozumie?
  Teraz wręga powie że wprowadzamy stażowe i od nowa będą spotkania, zebrania negocjacje i tupanie nóżką, i będziemy czekać kolejny rok żeby dostać jakiś ochłap, nikt na to nie wpadł? Przecież to jest pic na wodę żeby prz dłużyc ta cała negocjacyjną maskaradę o kolejne miesiące.
  I tak też wolałbym stażowe. Tylko że to nie będzie tak że wprowadza to jutro. O stażowym to Trzeba było dyskutować równorzędnie z podwyżkami a nie teraz wyskakiwać zza żółtego stoliczka w słomianym kapeluszu.

  1. Jest Pani w pierwszej grupie i fakt faktem dostanie Pani najmniejsza podwyżkę ale nie powinno to Panią interesować ponieważ od stycznia i tak najniższa krajowa wzrośnie do 3000 więc wyjdzie Pani na tym lepiej niż 4 grupa… I to jest problem, taryfikator dawno nie aktualny i osoby z wyższych grup mają zaniżane pensje a z najniższej rosną wraz z najniższa krajowa, nikt nie widzi z tym problemu? A wracając do stazowego, weźcie się wkoncu w garść i tak jak obiecywaliście przy wyborach stańcie ramię w ramię za stażowym, to tego oczekuje od was załoga, nie tych żenujących podwyzek

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *